Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Ievainota zvēra nagos

Pakaļdzīšanos visas spēles garumā izšķirošajos brīžos piebremzēja pašu kļūdas uzbrukumā, un VEF Rīga basketbolisti trešdien ULEB Eiropas kausa spēlē bija spiesti atzīt Ļubercu Triumf pārākumu 84:91. Otrais zaudējums savā laukumā pēc kārtas ievērojami samazinājis Latvijas čempionu izredzes iekļūt turnīra nākamajā kārtā un turpināt cīņu par mērķa - labāko astoņnieka - sasniegšanu.

Ļubercu Triumf galvenajam trenerim Vasilijam Karasevam pirms spēles bija grūti izšķirties, kas spēli Rīgā viņa komandai padara svarīgāku: «Vispirms jau uzvara Rīgā ievērojami atvieglotu mums ceļu uz Eiropas kausa nākamo kārtu, bet mums arī ļoti gribas revanšēties par pamatīgo zaudējumu [Vienotās līgas spēlē] sezonas sākumā.» Bija jūtams, ka abi iemesli bijuši pietiekami nozīmīgi, lai treneris ar īpašu rūpību sagatavotu komandu šai spēlei. VEF Rīga sadarbības bija izpētītas un atkostas, tāpēc Latvijas čempionu uzbrukums praktiski visas spēles laikā bija smagnējs un samocīts, katras kombinācijas vēlamais ceļš tika prasmīgi nogriezts. Improvizācija nevedās, tāpēc bija daudz kļūdu, daudz neprecīzu metienu no sarežģītām pozīcijām - biežāk no tālienes (no pirmajiem septiņiem metieniem pieci bija trīspunktnieki. Precizitāte - 1/2 2 p., 1/5 3 p.).

Laukuma otrajā galā daudz pārsteigumu nebija. Trenera Vasilija Karaseva 19 gadus vecais dēls Sergejs demonstrēja, kādēļ tālo ceļu uz Rīgu mērojuši arī aizokeāna izlūki no Nacionālās Basketbola asociācijas klubiem. Individuāli spēcīgs bija arī pagājušās Eiropas kausa kārtas vērtīgākais spēlētājs Tivenis Makī, kurš jau pirmajā puslaikā guva 19 punktus, četrkārt asistēja partneriem un tikpat reižu pārķēra rīdzinieku piespēles. VEF Rīga basketbolistiem, šķiet, pārsteigums bija pretinieku aktīvā cīņa par atlēkušajām bumbām pēc pašu izdarītajiem metieniem. Kaut arī Triumf jau sev neveiksmīgajā oktobra sākuma spēlē pie Rīgas komandas groza savāca 15 bumbas, arī trešdien vefieši ar atbloķēšanu grēkoja un viesi jau pirmajās četrās minūtēs tika pie piecām atlēkušajām bumbām uzbrukumā.

Tieši spēles pirmajā ceturtdaļā iekrātais aptuveni desmit punktu deficīts ar lielākām vai mazākām svārstībām saglabājās līdz pat spēles beigām. Donāta Zavacka un Daira Bertāna iedvesmoto atspēlēšanos, pēc kuras VEF pēdējās ceturtdaļas sākumā pat uz brīdi tika vadībā (66:63), noslāpēja piezīmes uzbrukumā, un pēdējo minūšu mērķis jau bija pēc iespējas samazināt starpību, lai saglabātu izredzes uz panākumu divu spēļu summā. Tiesa, arī tas īsti neizdevās, jo viesi cīņas galotnē pārsvaru tikai nostiprināja - 84:91.

Otrā riņķa atbildes spēle Piemaskavā paredzēta jau pēc nedēļas, un tajā būs nepieciešama uzvara ar vismaz astoņu punktu pārsvaru. Citādi pirmajā aplī savā laukumā piedzīvotie zaudējumi pret Le Mans un Triumf var izrādīties izšķiroši cīņā par iekļūšanu C grupas labāko divniekā, kas turpinās cīņu otrajā posmā.