Rīgā +4 °C
Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Neapturēja talantīgo paaudzi

Slikti aizvadīta spēles atklātne nepalika bez sekām. Latvijas futbola izlase piektdien Bratislavā aizvadīja Pasaules kausa kvalifikācijas trešo maču ar Slovākiju. Mača pirmajās desmit minūtēs nonākot iedzinējos ar divu vārtu deficītu, atlikušajā laikā sasmelt izlieto neizdevās (1:2). Trešais zaudējums trijās atlases cikla spēlēs.

Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs nesen pārciestās apendiksa operācijas dēļ nevarēja doties līdzi komandai uz Bratislavu. Viņa pienākumus laukuma malā centās izpildīt asistents Jurijs Ševļakovs, kuram Starkovs uzticēja arī vadīt spēli. Pēc aculiecinieku stāstītā, spēles pirmajā stundā Ševļakovs uz soliņa neizkustējās no vietas, bet pēdējā pusstundā laukuma malā aktivizējies, runājot ar spēlētājiem un žestikulējot.

Pirmā bumba Latvijas izlases vārtos ielidoja no 11 metru soda sitiena atzīmes. Pēc tālās slovāku piespēles aci pret aci ar Latvijas izlases vārtsargu nonāca ātrais Vladimirs Veiss, un Andris Vaņins, kļūdoties izgājienā, bija spiests pussargu nogāzt.

Jau svētdien Starkovs bija ar komandu, un viņa skatījums par spēli Slovākijā atšķīrās no futbolistu un Ševļakova viedokļiem. «Slovākija neizveidoja nedz kādu spiedienu uz mūsu vārtiem sākumā, nedz kā citādi apdraudēja Latvijas izlases vārtus,» pauda Starkovs, kurš ātro nonākšanu iedzinējos pielīdzināja nokdaunam. Kas zina, kā spēle iegrozītos, ja laukuma malā būtu kāds, kurš «iedod ožamo spirtu».

Taču tā vietā tika saņemts vēl viens sitiens - mača desmitajā minūtē jau 0:2. Tikai pēc tam uzbrukt sāka arī Latvija. «Kopumā pirmajā puslaikā spēlējām ar Slovākiju kā līdzīgs ar līdzīgu. Pirmā puslaika izskaņā mēs pat guvām vārtus, kuri manā vērtējumā tika gūti pareizi,» Artjoma Rudņeva precīzo sitienu komentēja Starkovs.

Sarkanbaltsarkano spēli pēc mača uzteica arī viens no Slovākijas galvenajiem trenerim Staņislavs Griga. Negadās bieži no Latviju uzveikušas komandas trenera dzirdēt glaimojošus vārdus vai atziņu, ka Latvija neļāva pretiniekiem spēlēt.

Pozitīvi, ka Latvijas futbolisti «nesalūza» ne pie 0:2, ne pēc neieskaitītajiem vārtiem, bet turpināja spēlēt savu futbolu līdz mača beigām. Uz maiņu nākušais Māris Verpakovskis apspēlēja pretinieku Slovākijas soda laukumā un tika nogāzts. Viņš pats arī aukstasinīgi realizēja «pendeli», taču izraut neizšķirtu slovāki neļāva, sekmīgi bremzējot spēles tempu.

Zaudējumā Slovākijai Starkovs par vienu no galvenajiem iemesliem minēja pretinieku pārākumu vidējā līnijā. Lai gan nevar noliegt, ka talantīgās paaudzes Slovākijas pussargi ir individuāli spēcīgāki, tomēr Starkovs vēlējās redzēt savus padotos spēlējam nekaunīgāk un agresīvāk bumbas atņemšanā. Viņaprāt, ar visu to Latvija varēja gūt neizšķirtu. «Kompensācijas laikā Edgars Gauračs nopelnīja simtprocentīgu «pendeli»,» uzskata Starkovs. Tiesnesis tā gan nedomāja, un viņš rēzeknietim parādīja dzelteno kartīti par simulāciju.

Nākamā PK kvalifikācijas spēle Latvijai otrdien Rīgā pret Lihtenšteinu.

Slovākija 2
Latvija 1

PK kvalifikācijas spēle
Vārti: Hamšiks (11 m) 6., Sapara 10. - Verpakovskis (11 m) 84.
Brīdinājumi: Breznaniks 57., Stohs 65. - Vaņins 6., Kļava - 8., Krjauklis 86., Gauračs 90.
Latvija: Vaņins - Kļava, Ivanovs, Gorkšs, Krjauklis - Višņakovs, Fertovs, Laizāns (Rugins 70.), Lukjanovs (Gauračs 53.) - Cauņa (Verpakovskis 77.), Rudņevs
Slovākija: Kuciaks - Pekariks, Škrtels (Durica 90.), Salata, Breznaniks - Veiss (Djurišs 44.), Sapara, Pečovskis, Stohs - Hamšiks, Bakošs (Hološko 61.)
Galv. tiesnesis: Danijs Makelī (Nīderlande)