Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Neizmantoja savas ie spējas

Sekundi pirms spēles pamatlaika beigām panākot neizšķirtu, Rīgas Dinamo hokejisti pārbaudes turnīrā Somijā finālā pēcspēles metienos tomēr ar 1:2 atzina Lahti Pelicans pārākumu. Finālspēles trešajā periodā rīdzinieki dominēja laukumā, «nomētājot» pretiniekus ar 12:4. Kā pēc spēles atzina Dinamo trenera palīgs Artis Ābols, trešajā periodā pie somu vārtiem bija pārāk daudz neizmantotu vārtu gūšanas iespēju.

Pēc piektdien izcīnītās uzvaras ar 3:1 pār citu Somijas klubu SaiPa, Dinamo treneri veica nelielas korekcijas komandu sastāvā. Vārtos stājās Māris Jučers, bet trešajā un ceturtajā uzbrucēju maiņā spēlēja attiecīgi Melins - Džeriņš - Meija un Podziņš - Luceniuss - Štāls.

Pirmā trešdaļa aizritēja līdzīgā cīņā. Abām komandām cenšoties spēlēt ātru hokeju, bīstamāk uzbruka rīdzinieki. Labākie momenti rezultāta atklāšanai bija rīdzinieku pirmajām divām maiņām, bet ne Karsuma, ne Varga metieni mērķi nesasniedza.

Otro periodu aktīvāk iesāka Pelicans hokejisti, un viņu pūles vainagojās ar panākumu. Pēc Juhas Pekas Pietiles metiena no iemetienu apļa ripa zem Jučera kājsarga atrada ceļu uz vārtiem.

Trešdaļas beigās Juris Štāls nopelnīja otro noraidījumu mačā, bet somu leģionārs Dinamo sastāvā Niklass Luceniuss mazākumā nospēlēja rupji, un dinamieši vairāk par minūti bija spiesti aizsargāties trijatā pret pieciem. Lielais mazākums, kas varēja kļūt par lūzuma brīdi spēlē, tika izturēts, un, dodoties pārtraukumā pirms izšķirošās trešdaļas, uz rezultātu tablo minimāls pārsvars bija Lahti komandas hokejistiem.

Sākot trešo trešdaļu, treneri veica korekcijas maiņu virknējumos. Pirmajā trijniekā kopā ar Aleksandru Ņiživiju un Miķeli Rēdlihu spēlēja Luceniuss, ko turnīra rīkotāji atzina par labāko Dinamo sastāvā šajā spēlē. Iespējams, tā bija somu solidaritāte, taču Luceniusa spēle simpatizēja arī Artim Ābolam.

Pēc ilgstošiem mēģinājumiem pārspēt pretinieku vārtsargu sekundi līdz pamatlaika beigām tas izdevās Mārtiņam Karsumam. Nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, rīdzinieki «iespieda» Lahti hokejistus aizsardzības zonā, un pēc vairākiem metieniem ripa atrada mērķi.

Papildlaiks netika spēlēts, un uzreiz sekoja «bullīšu» sērija. Rīdziniekiem precīzi metieni padevās Spruktam un Karsumam, Ņiživija metienu atvairīja pretinieku vārtsargs, bet Melins meta garām vārtiem.

Nākamā Rīgas Dinamo pārbaudes spēle 24. jūnijā Arēnā Rīga pret KHL klubu Ņižņekamskas Ņeftehimik.

Pelicans 2
Dinamo 1

(0:0, 1:0, 0:1, 3:2)
Pārbaudes spēle Somijā
Vārti: 26:44 Pietile (Lasks) 1:0, 59:59 Karsums (Ankipāns) 1:1, izšķirošais pēcspēles metiens Jormaka 2:1
Metieni: 21:30
Dinamo: Jučers; Reķis - Galviņš, K. Rēdlihs - J. Rēdlihs, Laviņš - Andersons, Cibuļskis; Ņiživijs - Vargs - M. Rēdlihs, Karsums - Sprukts - Ankipāns, Melins - Džeriņš - Meija, Podziņš - Luceniuss - Štāls, Cipulis
Labākie spēlētāji: Hoivinens - Luceniuss