Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Nepietika resursu

Latvijas čempionu noskaidrošanai kungu basketbolā arī šogad būs nepieciešama izšķirošā septītā spēle. VEF Rīga fināla sestajā mačā Arēnā Rīga ar 85:74 pārspēja Barons, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-3.

Barons pirms sestās spēles bija nonācis sarežģītā situācijā. Lai arī kārotajam titulam pietika ar vienu uzvaru divās cīņās, iepriekšējās spēlēs gūtie savainojumi liedza iziet laukumā otrajam centram Mārtiņam Skirmantam un pamata saspēles vadītājam Rinaldam Sirsniņam. Tas sašaurināja jau tā ne visai plašo spēlētāju loku. Vislielākās problēmas radās ar saspēli, jo nomināli otrais baronu spēles diriģents Rinalds Sirsniņš piecās fināla cīņās kopā bija spēlējis nepilnas piecas minūtes.

Cīņas sākumā robus izdevās notušēt ar teicamu cīņu zem groza un augstu precizitāti uzbrukumos, ar ko izcēlās Ivars Timermanis un Aleksejs Zorins - viņi divatā guva pirmos 19 baronu punktus (9:19). Labi cīņā iesaistījās Raimonds Feldmanis, un viesi otrās ceturtdaļas vidū pēc Uvja Helmaņa tālmetiena panāca plus 13 (19:32).

Šajā brīdī VEF sāka spēlēt agresīvāk aizsardzībā un Barons sāka biežāk pieļaut kļūdas, kuras mājinieki ātros uzbrukumos pārvērta vieglos punktos, īsā laikā panākot konkurentus (32:36, 36:37). Kaut arī līdz puslaika beigām vēl neizdevās izvirzīties vadībā, skaidri bija redzams, ka iniciatīva jau bija pārgājusi vefiešu rīcībā.

VEF ieskrējienu vēl vairāk palielināja tas, ka sāka spēlēt potenciālais līderis Alekss Renfro. Viņa trešajā ceturtdaļā gūtie 18 punkti ļāva no mīnus pieci (36:41) panākt plus desmit (61:51). Atlikušajā laikā Baronam gan izdevās nedaudz pietuvoties, taču ne tik daudz, lai apdraudētu VEF Rīga panākumu 85:74.

Turnīra rīkotājiem smago trofeju nāksies pārvietot uz sporta namu Daugava, kur piektdien pulksten 19.35 notiks fināla sērijas izšķirošā septītā spēle.