Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Nokdauns nav nokauts

Mācību, ka jāspēlē no pirmajām mača sekundēm, Grieķijas futbola izlase Eiropas čempionāta pirmajā spēlē (1:1 pret Poliju) neguva. Otrdien viņi A grupas otrās kārtas spēlē ar 1:2 zaudēja Čehijas izlasei.

Spēle grieķiem sākās ar aukstu dušu - jau mača trešajā minūtē čehus vadībā izvirzīja Petrs Jiračeks. Nepaguva grieķi ne attapties, kad vēl pēc trim minūtēm Eiropas čempionāta vecākā futbolista Grieķijas izlases vārtsarga Kostas Halkiasa vārtos ielidoja arī otrā bumba. Pēc etiopiešu izcelsmes čehu malējā aizsarga Teodora Gebres Selases izrāviena pa labo malu un centrējuma nadzīgāks divu Grieķijas aizsargu ielenkumā izrādījās Vāclavs Pilars - 0:2.

Iespējams, pie grieķiem šokējošā sākuma līdzvainojams ir apstāklis, ka dažādu iemeslu dēļ Grieķijai šajā spēlē nevarēja palīdzēt abi pamatsastāva aizsargi, taču lielākais nopelns, protams, ir čehu aktivitātei un neordinārām piespēlēm.

Grieķi gan nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta jeb iedzinējos. Pirmās kārtas spēlē viņi pēc neizteiksmīga pirmā puslaika pret Poliju otrajā prata atgūties un bija tuvu uzvarai. Grieķi atguvās arī spēlē ar Čehiju, atgūstot vienus vārtus, bet no zaudējuma izvairīties neizdevās - 1:2.

Ševčenko atkal uguņo

Pirmdien vēlu vakarā ar Ukrainas - Zviedrijas spēli D grupā beidzās EČ pirmā kārta. Spēlē starp divām komandām, kuru spožākās zvaigznes ir ar AC Milan saistīti uzbrucēji Andrijs Ševčenko (Ukraina) un Zlatans Ibrahimovičs (Zviedrija), ar 2:1 uzvarēja ukraiņi.

Abu uzbrucēju miniduelī arī pārāks ukrainis - Ševčenko guva divus vārtus, bet viņa pēctecis Milan kluba uzbrukuma smailē Ibrahimovičs - vienus. Turklāt uzvaras vārtus 2004. gada pasaules labākais futbolists Ševčenko guva pēc stūra sitiena, pēc kura cīņā par bumbu «otrajā stāvā» apsteidza savu krietni garāko pretspēlētāju Ibrahimoviču. 35 gadus vecajam Ševam labākie gadi jau aiz muguras, bet viņa nenovērtējamā pieredze augstākās raudzes futbolā bija svarīgāka. Ševčenko pēc ilgu gadu klusēšanas uz pasaules futbola lielās skatuves atkal ir uzmanības centrā.