Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Nosargāja pārsvaru

Pašaizliedzīga spēle aizsardzībā un stabils vārtsarga Jāņa Kalniņa sniegums iemūrēja uzvaras pamatus. Latvijas junioru hokeja izlase līdz 20 gadu vecumam (U-20) pasaules 1. divīzijas izšķirošajā spēlē Bobruiskā ar 3:1 pārspēja mājiniekus baltkrievus. Latvijas izlases labā vārtus guva Edgars Dīķis, Bruno Zabis un Juris Upītis.

Bobruiskā līdz pēdējai spēlei notikumi attīstījās, kā jau to varēja paredzēt - izšķirošo spēli bez zaudētiem punktiem sagaidīja Latvijas un Baltkrievijas juniori. Abas komandas pirms savstarpējo attiecību kārtošanas gan dabūja pasvīst. Latvijas U-20 izlase ar vienas ripas pārsvaru nolieca gan Japānas (2:1), gan arī Itālijas vienaudžus (1:0). Baltkrievi tikai pēdējā trešdaļā atspēlējās un izcīnīja smagu 2:1 uzvaru pār Lielbritāniju.

Kā jau tas izšķirošajās spēlēs mēdz būt, arī Latvijas un Baltkrievijas U-20 izlašu cīniņā skaistas ripas izspēles tikpat kā nebija. Priekšplānā izvirzījās raksturu un nervu spēle, kā arī sava loma bija veiksmes faktoram. Pēc rikošeta, spēlējot piecatā pret trijiem, baltkrievi ieguva vadību. Latvijas izlase atspēlējās arī skaitliskajā vairākumā, kad ripa veiksmīgi atlēca vārtu priekšā pie Edgara Dīķa. Izšķirošā izrādījās otrā ripa. Otrā perioda sākumā Ziemeļamerikā spēlējošais Kristians Pelšs pēc reida baltkrievu zonā nogādāja ripu vārtu priekšā, kur izmanīgāks par aizsargiem bija Māris Diļevka. Izskatījās, ka Diļevka ar atkārtotu metienu iedabū ripu vārtos, lai gan tiesneši vārtu guvumu pierakstīja Bruno Zabim. Trešajā periodā baltkrievu spiediens pieauga. Dažās epizodēs arī paveicās, un punktu spēlei ar metienu jau tukšos vārtos pielika Juris Upītis.

Pēc viena gada pārtraukuma treneru Leonīda Beresņeva, Aigara Ciprusa un Sergeja Naumova vadībā Latvijas U-20 izlase atgriezās pasaules elitē. Tajā spēlē desmit spēcīgākās junioru komandas. 1991. gadā dzimušie spēlētāji un jaunāki jau otro reizi pacēlās vienu grupu augstāk. Pirmo reizi tas izdevās pirms pāris gadiem Itālijā pasaules U-18 1. divīzijas čempionātā.

Šoreiz svarīga loma bija tam, ka izlases kodols HK Rīga bija iespēlēts MHL čempionātā. Rezultatīvākais Latvijas izlasē visā turnīrā gan bija no Ziemeļamerikas atbraukušais Zemgus Girgensons, kurš ir trīs gadus jaunāks, dzimis 1994. gadā. Girgensonam turnīrā 7 (4+3) rezultativitātes punkti un +6 plus mīnus koeficients. Šajā rādītājā labākais gan bija aizsargs Mārtiņš Jakovļevs ar +7. Pēdējā spēlē komandu virs ūdens noturēja Liepājas metalurga hokeja skolas audzēknis vārtsargs Jānis Kalniņš.

Latvijas U-18 izlase aprīlī Arēnā Rīga aizvadīs pasaules 1. divīzijas čempionāta spēles.

Latvija3
Baltkrievija1

PČ 1. divīzija Bobruiskā
(1:1, 1:0, 1:0)

Latvija: Dīķis (Upītis, Girgensons, vair., 8.), Zabis (Pelšs, 23.), Upītis (60., tukšos vārtos)

Baltkrievija: Jeroho (Avtajevs, vair., 3.),
Latvija: Kalniņš; Freibergs - Ševčenko, Biezais - Bičevskis - Mickevičs, Porejs - Dīķis, Girgensons - Ķēniņš - Upītis, Jakovļevs - Tūbelis, Pelšs - Diļevka - Zabis, Kalvītis - Salija, Jansons - Straupe - Kalns

Labākais: Ronalds Ķēniņš