Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Nostiprinās tabulas augšgalā

Pozīcijas MasterCard Baltijas Basketbola līgas (BBL) turnīra tabulas augšgalā sestdien nostiprināja Latvijas vadošās komandas VEF Rīga un BK Ventspils, iztiekot bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem, pārspējot attiecīgi Tallinas Kalev/Cramo un BK Valmiera vienības.

Sarežģītāks uzdevums bija VEF Rīga basketbolistiem, kuru pretinieki Kalev/Cramo bija apņēmības pilni uzlabot ne visai glaimojošo uzvaru un zaudējumu attiecību (4-4) turnīra tabulā. Turklāt rīdziniekiem bija jāiztiek ne tikai bez jau ilgāku laiku savainotā Gata Jahoviča un Kristapa Janičenoka, kurš tika pietaupīts pēc pagājušajā nedēļā gūtā kājas muskuļa savainojuma, bet arī bez Sanda Valtera - viņš ar traumētu potīti atstāja laukumu jau pēc nepilnām trim spēles minūtēm. Radušos iespēju izmantoja 20 gadu vecais Mārtiņš Laksa, produktīvi aizvadot sev negaidīti daudz atvēlētās minūtes - viņam seši punkti, septiņas atlēkušās bumbas un četras izprovocētas piezīmes.

Pretestību salauž galotnē

Vefiešu sastāvā līdera lomu uzņēmās baltkrievu cents Artjoms Parahovskis, kurš izmantoja pretinieku masīvākā spēlētāja Roberta Krabendama nespēlēšanu. Tieši viņš izšķirošajos brīžos pēdējā ceturtdaļā guva 12 punktus un vairākkārt ar piespēlēm atrada arī partnerus, pēc līdzīgā cīņā aizvadītām trim ceturtdaļām ļaujot rīdziniekiem visai pārliecinoši uzvarēt galotnē (23:12).

Ja Parahovskis šādu sniegumu demonstrētu ne tikai pret igauņiem, bet arī Eiropas kausa spēlēs, vefieši noteikti šajā turnīrā nebūtu «uz nullītes». Diemžēl pret Kalev/Cramo iespētie 24 punkti, 11 atlēkušās bumbas baltkrievam nebija pa spēkam pat līdzšinējās trijās Eiropas kausa spēlēs kopā.

Jau otrdien VEF Rīga tieši Eiropas kausa ietvaros uzņems Seviljas Cajasol, kas jāuzvar, lai saglabātu kaut teorētiskas cerības iekļūt nākamajā kārtā. Šobrīd ir skaidrs, ka cīņā joprojām nevarēs piedalīties Gatis Jahovičs, bet laukumā došoties Kristaps Janičenoks. Komandas ārsta slēdziens tiek gaidīts par Sanda Valtera gatavību palīdzēt rīdziniekiem.

Šādā situācijā kluba vadībai nācies atkāpties no iepriekš paustā paziņojuma par Dereka Viljamsa atlaišanu - viņš komandā palikšot vēl vismaz nedēļu.

BK Ventspils savā laukumā neradīja šaubas par savu pārākumu cīņā ar BK Valmiera (73:54), lai arī iztika bez apslimušā pamata saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka un kapteiņa Aksela Vairoga. Robi sastāvā bija arī valmieriešiem, kuriem nevarēja palīdzēt pieredzējušais Juris Andžejevskis.