Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Saskatīja to, kā nebija

Tiesnesim vienmēr taisnība - tik ļoti gribas atspēkot šo sporta spēlēs bieži piesaukto gudrību. Rīgas Dinamo KHL čempionāta izbraukuma spēlē ar Kazaņas Ak Bars spēles beigās guva vārtus, taču videotiesnesis saskatīja, ka ripa vārtos ielidojusi no Miķela Rēdliha kājas. Dinamo zaudēja ar 1:2. Vienīgos ieskaitītos vārtus guva Mārtiņš Karsums. Nākamā spēle pēc starptautiskā pārtraukuma 22. decembrī Rīgā ar Oļega Znaroka vadīto Maskavas Dinamo.

Kazaņā spēles sākums neko labu nesolīja. Arī trešajā izbraukuma mačā skatītāju tribīnēs palika savainotie uzbrucēji Marks Hartigans, Lauris Dārziņš un Gints Meija, un 7. minūtē pēc potītes sastiepuma uz maiņu aizslidoja vārtsargs Kriss Holts, kurš bija aizvadījis lielisku iepriekšējo spēli Ņižņekamskā. Tomēr apliecinājās sen zināmā patiesība, ka nevar būt lielāka motivācija, kā vēlēšanās sevi apliecināt bijušajiem saimniekiem, vēl jo vairāk, ja viņu novērtējums nav šķitis objektīvs darba ņēmējam. Runa ir par Mikaelu Telkvistu.

Rīgas Dinamo vārtsargs pelnījis uzslavu, tomēr arī visa komanda organizēti spēlēja aizsardzībā. Nenoliedzami divkārtējie Gagarina kausa ieguvēji Ak Bars hokejisti meistarībā ir pārāki, tāpēc rīdzinieki uz panākumu varēja cerēt ar izcilu vārtsarga spēli un ar nedaudzo vārtu gūšanas izdevību izmantošanu. Trešajā periodā pēc aizsarga Alekseja Jemeļina metiena mājinieki izmocīja 1:0 vadību. Pēc trijām minūtēm Aleksandrs Ņiživijs ar tikai viņam raksturīgo «lieko piespēli» atrada nepiesegtu Mārtiņu Karsumu (1:1), un vēl pēc minūtes Miķelis Rēdlihs ātrajā pretuzbrukumā iedabūja vārtos vēl vienu ripu. Šķita, vārtu guvums ir neapstrīdams, jo ripa atsitās pret Miķeļa nūju un pēc tam skāra arī ķermeni, bet apzinātas kustības ar kāju tur nekādi nebija. Taču spēles videotiesnesis izlēma vārtu guvumu neatzīt.

«Es gribētu zināt tā cilvēka vārdu, kurš neieskaitīja mūsu vārtu guvumu?» pēcspēles preses konferencē Juliuss Šuplers savas dusmas izteica diplomātiski, lai nebūtu jāmaksā sods par tiesnešu kritizēšanu. Varēja būt trīs punkti, bet videotiesneša rīcības dēļ rīdziniekiem decembra pārtraukumā būs jāsadzīvo ar rūgtuma kamolu kaklā.