Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Šauļus «salauza» otrajā puslaikā

Soli tuvāk mērķim uzvarēt MasterCard Baltijas līgas (BBL) pamatturnīrā spēruši VEF Rīga basketbolisti, izbraukumā ar 76:65 pārspējot pagājušās sezonas bronzas godalgu ieguvējus Šiauliai. Līdzšinējo sešu sezonu finālisti Žalgiris un Lietuvos rytas turnīrā iesaistīsies tikai izslēgšanas spēlēs, otru bronzas medaļnieku BK Ventspils dienu iepriekš pašmāju čempionātā izdevās uzvarēt arī bez vairāku līderu palīdzības.

Šauļos zem groziem saimniekoja baltkrievu talants Artjoms Parahuskis, kurš guva 25 punktus, 11 atlēkušās bumbas un deviņas reizes izprovocēja pretiniekus pārkāpt noteikumus. Dienu iepriekš VEF Juniors sastāvā iegūtā pārliecība lieti noderēja Dairim Bertānam, kurš veiksmīgi iesaistījās spēlē no rezervistu soliņa un palīdzēja VEF Rīga arī izšķirošajos brīžos otrā puslaika sākumā, kad viesiem izdevās izdarīt pirmo lielo izrāvienu. «Sākumā bija diezgan grūti, taču cīņas gaitā gan nogurumu nejutu,» Bertāns sarunā ar Dienu atzina, ka pēc spēles kājas bijušas smagas. Atslodzei noderēs brīva diena pēc atgriešanās Rīgā. «Šauļos parādījām cīņassparu un raksturu, jo spēles sākumā cīņa ritēja punkts punktā. Otrajā puslaikā svarīgi bija tas, ka neļāvām viņiem vairs gūt vieglus punktus,» basketbolists īsumā norādīja uz uzvaras pamatnosacījumiem. Viņš gan atzina, ka Šiauliai svētdien šķitis vājāks nekā pagājušajā sezonā.

Pēc izlases sastāvā vasarā gūtā savainojuma joprojām pilnībā nav atguvies pērn Šauļu komandā spēlējušais Raitis Grafs, kurš spēlē nepiedalījās. Muskuļa traumu turpina ārstēt Sandis Valters - vefiešu treneris Rims Kurtinaitis tuvākajā laikā cer viņu redzēt laukumā.

VEF Rīga ceturtdien un piektdien paredzētas viesizrādes Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kur vispirms VTB Vienotās līgas čempionāta pirmajā spēlē jātiekas ar Kalev/Cramo, dienu vēlāk jau trešajā BBL spēlē pretī stāsies TTU/Kalev.