Rīgā +5 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Trīs punkti bez asumiem

Veiksmīgs vārtu guvums un organizēta spēle aizsardzībā izšķīra mača iznākumu. Rīgas Dinamo KHL čempionāta izbraukuma spēlē Čehovā apspēlēja Vitjaz ar 4:2. Vārtus guva Miķelis Rēdlihs, Mārtiņš Karsums, Marks Hartigans un Lauris Dārziņš.

Kāda būtu rīdzinieku jaunā gada punktu bagāža, ja pēdējā ciklā vārtu garšu nebūtu sajutuši uzbrucēji Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš? Pamatots jautājums, jo Miķelis ar Lauri janvārī ir neapturami. Abi ir guvuši rezultativitātes punktus visās desmit janvāra spēlēs. Miķeļa Rēdliha rēķinā ir 16 (5+11), Laura Dārziņa - 17 (10+7) punktu. Pēc tik lieliskas sērijas abi ir arī rezultatīvākie Rīgas Dinamo spēlētāji. Dārziņš ir pirmais ar 42 (21+21), Miķelis Rēdlihs otrais - ar 26 (15+21) punktiem.

Spēlē pret Vitjaz abi viens otru no pusvārda saprata pirmā perioda pēdējā minūtē. Miķelis atgriezās no noraidīto soliņa, un Lauris ar lielisku piespēli maiņas partneri izvirzīja vienatnē pret Čehovas vārtsargu Kevinu Lalandi, kurš laikam jau nebija analizējis rīdzinieku iepriekšējo spēli ar Maskavas Dinamo. Miķelis Rēdlihs arī tajā mačā viens pret vienu situācijā guva vārtus ar metienu vārtsargam starp kājsargiem.

Čehovas Vitjaz no pēdējām astoņām spēlēm sešās bija uzvarējis. Arī spēlē ar Rīgas Dinamo kaušļa slavu ieguvušais Vitjaz dūres nevicināja, bet spēlēja pārdomātu hokeju. Nezin kā vēl spēle būtu beigusies, ja trešajā periodā pēc Krišjāņa Rēdliha metiena Marks Hartigans nenovirzītu ripu vārtos, panākdams 3:2 vadību. Čehovas hokejisti centās atspēlēties, bet viņu spiedienu izdevās izturēt, un pašā galotnē Lauris Dārziņš iemeta ripu tukšos vārtos.

Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītais Maskavas Dinamo sestdien pēc desmit spēļu zaudējumu sērijas beidzot uzvarēja ar 3:1 Minskas Dinamo. Šāds iznākums rīdziniekiem ļāva attālināties no Rietumu konferencē astotajā vietā esošā Minskas Dinamo par četriem punktiem. Devītā spēcīgākā komanda «rietumos» Ņižņijnovgorodas Torpedo nopietni iesaistījusies cīņā par astoto vietu. Vladimira Goluboviča vadītais Torpedo svētdien ar 3:1 apspēlēja Habarovskas Amur. Tā bija Torpedo trešā uzvara pēc kārtas.

Vitjaz 2
Dinamo R 4

(0:1, 2:1, 0:2)
Vitjaz: Ļesnuhins (Batiršins, Aņisins, 28.), Hafizuļins (Saimons, Berdņikovs, 35.)
Dinamo R: M. Rēdlihs (Dārziņš, 20.), Karsums (Sprukts, 29.), Hartigans (Ozoliņš, K. Rēdlihs, 55.), Dārziņš (tukšos vārtos, 60.)
Dinamo R: Holts; J. Rēdlihs - Ozoliņš, Surovijs - Hartigans - Ņiživijs, Reķis - Sotnieks, Ankipāns - Sprukts - Karsums, K. Rēdlihs - Galviņš,