Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas basketbolistes zaudē Slovākijai pēdējā pārbaudes spēlē

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra sestdien Arēnā Rīga ar 77:80 (31:38) piekāpās Slovākijas izlasei. Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas basketbolistes pabeidza ar trim uzvarām un septiņiem zaudējumiem. Eiropas čempionāta pirmā spēle paredzēta 18.

jūnijā Polijas pilsētā Katovicē pret Grieķiju.Latvijas izlases pēdējā pārbaudes spēle vienlaikus bija arī labdarības spēle – ienākumi no tās tiks veltīti projektam, kas segtu sabiedriskā transporta izmaksas, lai maznodrošinātas kundzes reģionos varētu nokļūt uz krūts vēža bezmaksas profilaktisko pārbaudi.

Dikeulaks: šodien meitenēm prātā nebija basketbols

Pirms sestdienas spēles Latvijas izlasē bija palikušas 13 basketbolistes. Dienu iepriekš no valstsvienības spēlētāju saraksta tika svītrota no savainojuma līdz galam neatlabusī Santa Dreimane, kā arī Anete Klintsone, kura zaudēja konkurentēm cīņā par saspēles vadītājas posteni.

Neizšķirts 19:19 bija likumsakarīgs iznākums līdzīgā cīņā pagājušajai pirmajai ceturtdaļai. Vadībā pārmaiņus bija abas komandas, un laukuma saimnieces tikai uz īsu brīdi sasniedza piecu punktu pārsvaru.

Aina laukumā būtiski nemainījās arī otrajā ceturtdaļā. Aizsardzībā Latvijas komanda cīnījās diezgan sekmīgi, taču ar slovākiešu sīkstās aizsardzības apspēlēšanu mājiniecēm radās nopietnas problēmas. Sekoja kļūdu virkne piespēlēs, un divas minūtes līdz pārtraukumam viešņas sasniedza lielāko pārsvaru spēlē – 36:27.

24.minūtē Slovākijas izlases pārsvars pirmo reizi pārsniedza desmit punktus (47:36) un, lielā mērā pateicoties augstai precizitātei tālmetienos (9/17, Misurovai 7/7!), slovākietes to ilgu laiku diezgan pārliecinoši nosargāja. Taču pamatlaika izskaņā latvietēm izdevās izrāviens 12:0, viņas samazināja starpību līdz 77:79 un sarūpēja dramatisku galotni, kurā bija iespēja panākt arī izlīdzinājumu – diemžēl pēdējais metiens nebija precīzs.

Rezultatīvākās Latvijas valstsvienības rindās bija Gunta Baško (23 p.), Elīna Babkina (16) un Sabīne Niedola (12).