Londonas olimpiskajās spēlēs bez Latvijas basketbolistēm

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība ceturtdien Polijas pilsētā Lodzā Eiropas čempionāta spēlē par 5.-8.vietu piekāpās Horvātijas izlasei 75:84 (34:37). Līdz ar to Latvijas basketbolistes zaudējušas izredzes pacīnīties par piekto vietu, kas garantēja tiesības piedalīties Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Sestdien Latvijas basketbolistes aizvadīs spēli par septīto vietu, viņu pretinieces kļūs zināmas piektdien.

Dikeulaks: Meitenēm bija grūti aizmirst sarūgtinājumu pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā

Latvijas izlases pēdējās pretinieces – Lietuvas vai Melnkalnes basketbolistes

Pirmās ceturtdaļas vidū, lielā mērā pateicoties Kārkliņas un uzmainītās Priedes aktivitātēm, Latvijas valstsvienība sekmīgi pabeidza četrus uzbrukumus pēc kārtas un pirmo reizi iekrāja vērā ņemamu pārsvaru – 15:9.

Toties otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas komandas uzbrukums pēkšņi pajuka, un dažu minūšu laikā pretinieces pārņēma vadību (22:23), turklāt jau trīs piezīmes nepilnās četrās laukumā pavadītajās minūtēs bija nopelnījusi Baško.

Vēl pēc brīža pāris precīzu tālmetienu Horvātijas izlasei ļāva iekrāt septiņu punktu pārsvaru (27:34). Latvijas basketbolistēm diezgan ātri šo deficītu izdevās atspēlēt, tomēr pirmo puslaiku savā labā pabeidza horvātietes.

Otro puslaiku ar pieciem punktiem pēc kārtas ievadīja Kubliņa, atkal vadībā izvirzot Latvijas izlasi – 39:37. Taču ofensīvu attīstīt neizdevās, un trešās ceturtdaļas lielāko daļu, pateicoties atzīstamai precizitātei trīspunktu metienos, dažu punktu pārsvaru saglabāja Horvātijas komanda. Gūstot septiņus punktus pēc kārtas, 29.minūtē viņas panāca 48:56.

Cīņas pēdējo posmu iesāka ar plus deviņi un jau pirmajā minūtē starpību palielināja vēl par četriem punktiem (54:67). Atšķirībā no abu komandu pirmā posma spēles, ko latvietes uzvarēja, atspēlējot 15 punktu deficītu, šoreiz šādu varoņdarbu atkārtot neizdevās. Jau piecas minūtes līdz pamatlaika beigām cīņas liktenis faktiski bija izšķirts (56:76), un beigu ofensīva izrādījās nokavēta.

Kā zināms, trešdien ceturtdaļfināla spēlēs Latvijas valstsvienība piekāpās Krievijai 72:83, bet Horvātija piedzīvoja zaudējumu pret Čehijas izlasi 63:79. Ceturtdien vakarā notiks atlikušās divas ceturtdaļfināla spēles Melnkalne – Turcija un Lietuva – Francija.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Latvijas valstsvienība ieņēma septīto vietu.