Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Korejas futbolisti sestdien ar uzvaru uzsāka dalību Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. B grupas cīņā korejieši demonstrēja pārliecinošu sniegumu un ar 2:0 pārspēja Grieķijas futbolistus.

Rezultātu korejieši atklāja jau spēles septītajā minūtē pēc veiksmīga stūra sitiena izspēles. Bumba lidoja soda laukumā, kur piespēli jau gaidīja bez uzmanības atstātais Lī Junsu un raidīja bumbu vārtos.

Korejieši priecēja ar savu brīvo spēli uzbrukumā, bet aizsardzībā ļoti acīgi uzmanīga Grieķijas komandas līderus. Pretuzbrukumi bija zibenīgi, korejieši ar divām-trim piespēlēm ātri nonāca līdz Grieķijas izlases soda laukumam un regulāri veidoja bīstamas kombinācijas. Savukārt grieķiem visu pirmo puslaiku tā īsti arī neizdevās izveidot kaut vienu bīstamu situāciju pie pretinieka vārtiem (tikai pēdējā minūtē bija iespējas).

Puslaika vidū Parkam Čujunam bija teicama iespēja dubultot korejiešu pārsvaru. Viņš saņēma tālu un apskaužami precīzu piespēli, sekoja izgājiens vienatnē uz vārtiem, tomēr aizsargs pēdējā brīdī paspēja patraucēt sitiena izpildi. Bumba trāpīja vārtsargam pa kāju, taču pārlidoja pāri tieši virs vārtu pārlikņa.

Grieķi bija ļoti nemanāmi, nemaz nespēja izdarīt kaut cik bīstamu sitienu pa vārtiem, turklāt spēlēja ļoti lēni. Korejieši vēl dažas reizes apdraudēja grieķu vārtus, un atkal uzbrukuma smailē bija Parks Čujuns.

Tikai puslaika pēdējā minūtē grieķiem beidzot radās teicama iespēja. Pēc centrējuma uz sitienu devās kāds no grieķu futbolistiem, taču vārtsargs paguva pirmais un lēcienā satvēra bumbu rokās. Pēdējās sekundēs lieliskā pozīcijā bija Angeloss Haristeass, taču tikai mazliet pietrūka, lai kritienā izdarīto sitienu korejiešu vārtsargs nespētu tvert.

Arī otrā puslaika septītā minūte grieķiem izrādījās nelaimīga. Parks Džisuns lieliski izmantoja grieķu rupjo kļūdu laukuma vidusdaļā, izrāvās no aizsarga un uz pretkustību piemānīja vārtsargu, ieraidot bumbu vārtu labajā stūrī.

Tikai pēc otro vārtu zaudēšanas grieķi beidzot sāka spēlēt aktīvāk, turklāt korejieši pie divu vārtu pārsvara iegūšanas vairs tik aizrautīgi nespēlēja. Jo tuvāk bija spēles beigas, jo aktīvāk spēlēja grieķi. Vislabākā iespēja bija Gekasam, kurš 80.minūtē saņēma teicamu piespēli tieši iepretim vārtiem, izdarīja lielisku sitienu, taču vārtsargs lēcienā ar roku bumbu atvairīja.