Rīgā +6 °C
Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Rīgas Dinamo atpūtā dodas pēc zaudējuma Severstaļ hokejistiem

Pēdējā spēlē pirms pārtraukuma Kontientālās hokeja līgas čempionātā Rīgas Dinamo svētdien Arēnā Rīga ar 1:4 zaudēja kaimiņiem turnīra tabulā Čerepovecas Severstaļ hokejistiem. Rīdzinieki, kuri no spēles nav guvuši vairāk par vieniem vārtiem jau četrus mačus pēc kārtas, KHL Rietumu zonas turnīra tabulā noslīdējuši uz devīto vietu. Nākamā cīņa viņiem paredzēta 16.novembrī pret KHL līdervienību Sanktpēterburgas SKA.

Maču rīdzinieki aizvadīja tieši tādā pašā sastāvā, kādā spēlēja iepriekšējā cīņā pret Omskas Avangard (1:4).

Pirmā trešdaļa aizritēja visumā līdzīgā cīņā. Pirmajā daļā, pateicoties diviem noraidījumiem mājinieku sastāvā, viesiem bija neliels pārsvars, otrajā pusē jau dominēja laukuma saimnieki. Dinamiešiem bija iespēja gandrīz minūti spēlēt piecatā pret trijiem, taču tā palika neizmantota.

Līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem bijā jāgaida nepilnas 24 minūtes. Otro trešdaļu aktīvāk iesāka Čerepovecas komanda, taču ripa ielidoja viņu vārtos - ļoti precīzu plaukstas metienu izpildīja Mārtiņš Karsums.  Dažās nākamajās minūtēs mājinieku komandu vairākkārt nācās glābt Holtam.

Vairākus bīstamus momentus rīdzinieki izveidoja, trešdaļas vidū spēlējot skaitliskajā vairākumā, taču pie panākuma netika. Savukārt Severstaļ radušos iespēju izmantoja, turklāt divas reizes īsā laika sprīdī.

Vispirms vairākumā ripu Holta vārtos iešķīla Vadims Šipačovs - Čerepovecas klubam šis bija pirmais vārtu guvums pēc divām iepriekšējām "sausā" aizvadītajām spēlēm. Bet jau pēc pāris minūtēm mājiniekus par noraidījumu sodīja Ruslans Nurtdinovs.

Trešajā trešdaļā gana labas izdevības mainīt rezultātu bija abām komandām. Rīdzinieki savas atkal neizmantoja, bet Severstaļ hokejisti vienā no pretuzbrukumiem palielināja pārsvaru - Holts bija bezspēcīgs pēc Aleksandra Stepanova raidījuma - 1:3.

Pēc trešo vārtu guvuma viesi kontrolēja cīņas gaitu, precīzi un organizēti nospēlēja aizsardzībā un dinamiešiem reālus vārtu gūšanas momentus izveidot vairs neļāva. Vēl vairāk - priekšpēdējā minūtē viņi iemeta arī ceturto ripu.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas savstarpējā spēlē pirms mēneša Čerepovecā uzvaru 4:2 svinēja mājinieki.

Šī KHL čempionātā ir pēdējā spēle pirms nedēļu ilga pārtraukuma, kura laikā notiks vairāki turnīri valstu izlašu līmenī. No Dinamo hokejistiem tajos piedalīsies Fredriks Varjs Zviedrijas izlases rindās, Kriss Holts ASV izlases sastāvā un Ainārs Podziņš Krievijas U-20 izlases sastāvā.

(papildināta 1.rindkopa)

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo - Omskas Avangard 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Vārti: 23:26 Karsums (M.Rēdlihs) - 1:0, 33:38 Šipačovs (Cvetkovs, vair.) - 1:1, 36:31 Nurtdinovs (Stoļarovs, Ketovs, vair.) - 1:2, 50:42 Stepanovs (Cvetkovs, Kronvals) - 1:3, 58:32 Šipačovs (Ketovs, Kiseļevičs) - 1:4
Metieni: 36 - 28
Soda min.: 12 (Luseniuss 6, Nieminens, Varjs, Štāls pa 2) - 16
Iemetieni: 37 - 27
Dinamo: Holts, Kr.Rēdlihs – Galviņš, M.Rēdlihs – Sprukts – Karsums, Ozoliņš - Cibuļskis, Cipulis – Varjs – Nieminens, Reķis - Sotnieks, Meija - Šindels - Ankipāns, J.Rēdlihs, Podziņš - Luseniuss - Štāls

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.