Rīgā +6 °C
Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Rīgas Dinamo pēcspēles metienu sērijā zaudē Spartak

Rīgas Dinamo hokejisti ceturtdienas vakarā piedzīvoja zaudējumu Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē, savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 1:2 zaudējot Maskavas Spartak. Vienīgos vārtus rīdzinieku rindās guva Guntis Galviņš.

: Fotogalerija no Rīgas Dinamo un Spartak spēles

: Rīgas Dinamo un Spartak spēles video apskats

Spēle sākās aktīvā cīņā abu komandu izpildījumā. Jau pirmajās minūtēs laukuma saimniekiem bija lieliskas iespējas atklāt rezultātu. Vispirms brīvs pie vārtiem bija Ainārs Podziņš, taču viņam neizdevās apspēlēt vārtsargu. Vēlāk izrāvienā devās Mārtiņš Karsums, taču vārtu priekšā mazliet neprecīzi nospēlēja un uzbrukuma iespēja tika zaudēta.

Sestajā minūtē rīdzinieki palika skaitliskajā mazākumā (par klupināšanu noraidīja Arvīdu Reķi), taču M.Karsums acīgi nospēlēja laukuma vidusdaļā un "nozaga" ripu, tomēr atlaida to par tālu un nepaspēja apstrādāt, lai izpildītu metienu. Jau nākamajā pretuzbrukumā maskavieši atklāja rezultātu. No aizvārtes nepieskatīts vārtu priekšā izslidoja Romāns Ljudučins, saņēma ripu un ieraidīja to tukšos vārtos - 0:1.

Deviņas minūtes pirms perioda beigām arī rīdziniekiem radās pirmā iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Izdevās izveidot divus labus uzbrukumus, taču līdz bīstamam metienam tā arī netika. Perioda pēdējās minūtes laukuma saimnieki jau pilnībā kontrolēja ripu, ļoti centās izlauzties līdz maskaviešu vārtiem, turklāt trīs minūtes pirms pārtraukuma atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, taču vārtsargu pārspēt neizdevās, lai gan bija vairākas iespējas (Karsums, M.Rēdlihs, turklāt Podziņš trāpīja pa vārtu stabu).

Otrais periods sākās ne visai veiksmīgi mājiniekiem - jau otrajā minūtē skaitliskais mazākums, taču to izdevās izturēt, turklāt vienā no epizodēm bīstamu metienu izdarīja Jānis Sprukts. Vēlāk vairākuma iespēja bija arī rīdziniekiem, kuri izveidoja ļoti bīstamus momentus pie Spartak vārtiem, taču vārtsargu joprojām neizdevās pārspēt.

Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgos spēku samēros, taču katra no komandām reizēm izveidoja vētrais epizodes pie pretinieku vārtiem, tomēr ne Holts, ne Kasutins bija nepārspējami.

Tikpat spraigi un līdzīgi aizritēja arī pēdējā trešdaļa, turklāt uzdevumu augstumos bija abu komandu vārtsargi. Perioda vidū mājinieki ceturto reizi šajā spēlē ieguva skaitliskā vairākuma iespēju, taču lielisko vārtu gūšanas iespēju nerealizēja Guntis Galviņš. Vēlāk Lundmarks un Hosa izveidoja vētrainu uzbrukumu maskaviešu vārtiem, un atkal pārspēt Kasutinu neizdevās.

Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki atkal bija skaitliskajā vairākumā un šoreiz izdevās to izmantot. Četras minūtes un desmit sekundes pirms beigām neizšķirtu panāca Guntis Galviņš, kurš pilnīgi brīvs pieslidoja pie vārtiem, saņēma piespēli no aizvārtes un aukstasinīgi raidīja to Kasutina sargātajos vārtos - 1:1.

Papildlaika sākumā bīstamu metienu netraucēts izdarīja Baranka. Pēc šīs epizodes rīdzinieki kāpināja tempu un arvien vairāk kontrolēja ripu, izveidoja vairākus lieliskus momentus pie viesu vārtiem - ar bīstamiem metieniem atzīmējās Galviņš, Varjs un Hosa, taču Kasutinu pārspēt neizdevās.

Uzvara izšķīrās pēcspēles metienu sērijā. Neviena no komandām nespēja gūt vārtus sērijas pirmajos trīs metienos. Ceturtajā piegājienā Marsels Hosa (viņš netrāpīja pirmajā mēģinājumā) nespēja pārspēt savu bijušo komandas biedru Kasutinu, bet Rūžička (pirmajā mēģinājumā neprecīzs) ar spēcīgu metienu ripu ieraidīja vārtu tīklā.

Par labākajiem spēlētājiem atzina abu komandu vārtsargus - Krisu Holtu un Ivanu Kasutinu.

x x x

Rīgas Dinamo 1:2 Maskavas Spartak

Vārtu guvēji: Ljudučins (Pokrovskis, Rūžička) - 0:1 (5:58, vair.), Galviņš (Sprukts, M.Rēdlihs) - 1:1 (55:50, vair.), Rūžička (pēcspēles metienu sērijā).

Soda minūtes: 6 - 12

Metienu attiecība: 44 - 29

Vārtsargi: Kriss Holts - Ivans Kasutins

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.