Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vajadzīgi loģiski lēmumi

Sabiedrībai pamatoti satraucoties par vakcinācijas haotisko organizēšanu, gandrīz nepamanīta palikusi Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas apspriede. Šajā apspriedē, kā formulējusi Valsts kanceleja, tika diskutēts par to, ka "pareizākais ekonomikas atkopšanās ceļš būtu visu jomu pārorientācija uz drošu sadzīvošanu ar vīrusu".

Lai gan nav zināms, kā īstenosies ieceres, ir skaidrs, ka mūsu valstij stratēģija tam, kā "droši sadzīvot ar vīrusu", ir ļoti nepieciešama, jo pēdējā laikā rodas iespaids, ka notiek trīs dažādu stihiju cīņa. Vienu stihiju veido nozares, kurām ierobežojumu rezultātā pilnībā vai daļēji aizliegts strādāt, un te var minēt, piemēram, kultūru, izglītību, sportu, tūrismu, aviāciju, tirdzniecību un dažādu klātienes pakalpojumu sniegšanu. Otru stihiju veido tie epidemioloģijas un infektoloģijas eksperti, kuri iestājas par stingriem ierobežojumiem. Savukārt trešo stihiju veido valdība, kura turklāt nav vienota savos uzskatos. 

Jau šobrīd ir skaidrs, ka, pandēmijai ieilgstot, tāda situācija, kurā visas trīs stihijas savstarpēji karo, nevar turpināties. Nav racionāli, ka nozaru, kurām ierobežojumi lieguši strādāt, pārstāvji prasa kāda ministra demisiju, bet valsts pārvalde gadu nespēj izstrādāt vienkāršus atbalsta mehānismus. Piemēram, nesen skaistumkopšanas pakalpojumu asociācijas vēstīja, ka prasīs veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisiju. Lai gan ministrs Pavļuts noteikti ir pelnījis kritiku gan par Vakcinācijas projekta biroja darba ārkārtīgi neveiksmīgo startu, gan par to, ka šā biroja vadībā nav veselības jomas profesionāļu, par skaistumkopšanas nozares problēmām, to vidū zemo sociālo aizsardzību, vainot Pavļutu nekādi nevar. Turklāt ne jau kāda ministra demisija apturēs Covid-19! Latvijā pandēmijas laikā ir mainījušies vairāki ministri, gan Lietuvā, gan Igaunijā ir izveidotas jaunas valdības, bet Covid-19 radītie izaicinājumi ir palikuši. 

Tas, kas šajā situācijā tiešām būtu vajadzīgs sabiedrībai, ir informācijas apkopojums par to, kur slēpjas būtiskākie inficēšanās riski. Pandēmijas gads ir labi parādījis, ka Latvijas iedzīvotāju vairākums ar izpratni izturas pret loģiskiem ierobežojumiem, bet kritikas lavīna pār politiķu galvām sāk velties tad, kad valdības lēmumiem trūkst racionāla pamatojuma. 

Pagaidām mūsu politiskā elite var priecāties, ka, lai gan Latvija ir viena no trūcīgākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, atbalsta pasākumi ir pieticīgi, vakcinācijas process – sabiedrību aizvainojošs un neprofesionāli koordinēts, tomēr ir izdevies izvairīties no sociālās spriedzes. Taču sabiedrības pacietību nevajadzētu pārbaudīt bezgalīgi.

Top komentāri

Oga
O
bija 500 ta saucamo zinatnieku kopa kuriem vajadzeja virusu nolikt pie vietas. Rezultats 5 miljoni iztērēti bet esot bijis parak maz laika lai ko jedzigu un tiesam plaši vīrusu ierobežojošus veidus un tautsaimniecibu netraucejošus.
Loģiku no šīs valdības?
L
Kāds naivums. It kā pieaugusi meitene...
Atbalsts C-19izplatībai
A
Kas ir nepieciešams C-19izplatībai? Pareizi. Cilvēku drūzmēšanās. Kā visvienkāršāk panākt, lai cilvēki drūzmētos? Pirmai solis ir aizvērt brīvdienās ciet lielos veikalus, kur cilvēki ir izkliedēti lielā platībā. Rezultāts bija ļoti labs. Mazajos veikalos un it īpaši rindās pie tiem sākās C-19 labvēlīga drūzmēšanās un tā izplatības rādītāji strauji gāja uz augšu. Tomēr kārtīgi komunisti neapstājas pie sasniegtā. Jāsper nākamais solis: aizliegums brīvdienās iegādāties noteiktas preču grupas. Un darba dienu vakaros sākās nepieredzēta drūzmēšanās. Ilgi nebija jāgaida, kad C-19 izplatības līmenis vēl pakāpās uz augšu. Bet arī tad vēl visas iespējas nebija izsmeltas, tādēļ tika sperts nākamais solis - komandantstunda - tā, lai kustība nebūtu "izstiepta" līdz vēlam vakaram, bet tiktu saspiesta īsākā laika posmā. Šis jaunievedums gan C-19 izplatībai deva mazu pienesumu, bet tas vismaz mazohistiskajiem ierēdņiem deva iespēju čakarēt vientuļos gājējus un piemērot brangus sodus
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Gatavība cīnīties līdz pēdējai patronai(2)

Autoritatīvā izdevuma Foreign Affairs lappusēs turpinās diskusija, kādai vajadzētu izskatīties optimālajai jaunajai pasaules kārtībai. Tostarp kā atbilde uz ASV Starptautisko attiecību padomes prie...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē