Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Ķīnas ieguvumi no zemāka savas valūtas kursa būs visai īslaicīgi

Valūtu krituma laikmets

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Joske
J
Izraēlas Sekelis ir laba valūta.Vērtīga.
viesis
v
Nobeigums. Ne velti, vienīgā valsts, kuras valūta ir tik pat dārga, kā bija Lats, ir Lielbritānija. Viņi to var atļauties, jo, pirmkārt, dzīvo uz salām, otrkārt, viņiem senatnē ir bijuši saprātīgi karaļi, kas rūpējās par ražošanas attīstību, treškārt, impērijas laikā viņi ir uzkrājuši ievērojamas bagātības. Latvijai nekā no tā nebija, un tāpēc, pilnīgi iespējams, ka augstais Lata kurss ir viens no iemesliem, kāpēc esam viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā un nabadzīgākā Baltijā.
V
V
Nosaukumā bija problēma.Jo Tūdalu-Jenotu Karaļvalstī naudai ir jāsaucas tūdals.
  • 0
  • 3
viesis
v
Nu, Ķīnas valūta visu laiku ir bijusi lēta, tā, ka par ieguvumu īslaicīgumu var diskutēt. Bet, runājot par Latviju, protams, šodien var tikai zīlēt, kā būtu, ja būtu, bet ir daži pārdomu vērti aspekti. Pirmkārt, Lata vērtība bija nenormāli uzpūsta, īpaši, salīdzinot ar kaimiņvalstīm. Šāds kurss nevis vienkārši bremzē eksportu, bet ļoti veicina importu un bremzē ražošanas attīstību kā tādu. Otrkārt, šobrīd jau diezgan labi ir redzams, ka Igaunija un Lietuva dzīvo labāk par Latviju, un viens no iemesliem varētu būt tas, ka šo valstu saprātīgais valūtas kurss ļāva attīstīt vai vismaz uzturēt ražošanu. Treškārt, šobrīd 70% strādājošo atalgojumā saņem mazāk par slaveno vidējo algu- 1000 eiro "uz papīra", tas uzskatāmi pierāda, ka slavenā "ražošana ar augstu pievienoto vērtību", nespēj uzturēt valsti. Ceturtkārt, nevajag visu skatīt sašaurināti- augsts valūtas kurss ietekmē ne tikai eksportētājus, bet ražotājus kopumā, jo veicina importu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Barnjē: ES neizliksies, ka risina Brexit sarunas(4)

Eiropas Savienība (ES) nav noskaņota izlikties, it kā tā risinātu sarunas Brexit jautājumā, trešdien sacīja ES vecākais Brexit sarunvedējs Mišels Barnjē, šādi paužot brīdinājumu Londonai par konkr...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē