Kā jau vēstīts, fiziķis mūžībā aizgāja savās mājās Kembridžā 76 gadu vecumā agrā trešdienas rītā, un tīmeklī nu simtiem kolēģu un tūkstošiem fanu atvadās no izcilā zinātnieka. Zīmīgi pieminēt, ka Hokings mūžībā devies relativitātes teorijas "tēva" Alberta Einšteina dzimšanas dienā - Einšteins dzimis 1879. gada 14. martā.
Kosmosa izpētes aģentūra NASA vietnē Twitter publiskojusi attēlu ar Hokingu, rakstot: "Pieminot Stīvenu Hokingu, atzīto fiziķi un zinātnes vēstnieku. Viņa teorijas palīdzēja atklāt veselu visumu ar iespējamībām, kuras nu mēs un pasaule izpētām."
Zinātnieks un populārzinātnisko raidījumu par Visuma izpēti vadītājs Nīls de Grāss Taisons tvīto, ka Hokinga aiziešana mūžībā "atstājusi intelektuālu vakuumu", savukārt Hokinga personības iezīmes slavē Hārvarda Universitātes astrofiziķis Džonatans Makdauels: "Atminos laikus, kad Hokings lasīja lekcijas un viņam bija ļoti grūti parunāt (pirms vēl viņam tika izstrādāts datorizēts valodas palīgrīks). Viņš tik un tā papūlējās lekcijās arī pajokot. Tas par kaut ko liecina."
Hārvarda Universitātes profesore un bijusī ASV vēstniece ANO Samanta Pauersa raksta: "Starp daudziem citiem viņa devumiem šai pasaulei bija arī šī vienkāršā atziņa: "Tas nebūtu nekāds labais Visums, ja tas nebūtu mājvieta cilvēkiem, kurus mīli".
Zinātnieks Lorenss Krauss raksta, ka "nupat izplatījumā izdzisa zvaigzne. Mēs esam zaudējuši brīnišķīgu cilvēku. Stīvens Hokings cīnījās un centās pieradināt kosmosu 76 gadus. (..) Man viņa pietrūks."
"Mēs šodien zaudējām vienu no diženajiem. Stīvenu Hokingu vienmēr atcerēsies par viņa satriecošo devumu zinātnei un to, kā sarežģītas teorijas un konceptus padarīt pieejamākus plašai sabiedrībai," tvītoja Microsoft izpilddirektors Satja Nadella.
Hokingu pieminējuši arī žurnālisti, kas viņu savulaik intervējuši. "Vieglas smiltis, Stīven Hoking. Pasaules visspožākais prāts, kāds, kurš nekad nepārstāja jautāt: Kāpēc?" raksta britu žurnālists Pierss Morgans.
>:-)