Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bagātnieki

Oxfam pētījums: Turība koncentrējas arvien šaurākas elites rokās

Jaunākais Oxfam pētījums, kas publiskots dienu pirms ikgadējā Pasaules ekonomikas foruma Davosā, rāda, ka turpina palielināties plaisa superbagātās elites un mazāk turīgo pasaules iedzīvotāju daļas starpā. Pētījuma secinājumos pausts, ka 26 pasaules bagātākajiem miljardieriem kopā ir tikpat daudz īpašumu, cik 3,8 miljardiem pasaules mazturīgāko iedzīvotāju. Tiesa, šis rādītājs jāuztver ar zināmu devu kritikas, jo pētījumā iedzīvotāju turība mērīta īpašumos, tādējādi, piemēram, nupat skolu pabeidzis profesionālis, kas ļoti labi pelna, bet arī ļoti daudz tērē un pagaidām neko neuzkrāj, šī pētījuma kontekstā var skaitīties mazāk turīgs par kādu, kam ir īpašums un uzkrājumi, bet niecīgi ienākumi.

Tramps gada laikā zaudējis 800 miljonus dolāru

Republikāņu izvirzītais kandidāts ASV prezidenta amatam Donalds Tramps aizvien ir miljardieris, taču viņa maciņš pēdējā gada laikā kļuvis par 800 miljoniem dolāru plānāks, liecina biznesa izdevuma Forbes informācija. Pašlaik Trampa bagātība lēšama 3,7 miljardu ASV dolāru jeb aptuveni 3,3 miljardu eiro apmērā.

Pekina kļuvusi par pasaules superbagātnieku galvaspilsētu

Ķīnas galvaspilsēta Pekina pirmo reizi apsteigusi Ņujorku un kļuvusi par pilsētu ar vislielāko superbagātnieku koncentrāciju, vēsta BBC. Ķīnā bāzētais uzņēmums Hurun apkopojis datus, ka Pekina pašlaik ir mājas 100 miljardieriem, kamēr Ņujorkā dzīvo par pieciem miljardieriem mazāk. Pagājušajā gadā vien Pekina kļuva par 32 miljardieriem bagātāka, kamēr Ņujorka savam miljardieru pulkam pērn varēja pieskaitīt vien četrus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide