Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kopdzīves likums

Deputāti noraida Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai

Saeima ceturtdien noraidīja rosinājumu nodot izskatīšanai komisijās Attīstībai/Par! (AP) un Jaunās Vienotības (JV) deputātu iesniegto Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai. Piedāvātais Dzīvesbiedru likuma projekts paredzēja, ka dzīvesbiedru līgumu varētu noslēgt notariālā akta kārtībā, personīgi klātesot abām personām.

TM par kopdzīves regulējumu: Individuālā griba ne vienmēr tiks atbalstīta ar valsts tiesību aktos noteikto

Ikvienam ir tiesības brīvi paust savu gribu un uzskatus, bet jārēķinās, ka individuālās gribas izpausmes ne vienmēr tiks atbalstītas ar konkrētās valsts tiesību aktos permanenti noteikto, norādīts izskatīšanai nākamajā Ministru kabineta sēdē iesniegtajā Tieslietu ministrijas (TM) atbildes vēstulē tiesībsargam Jurim Jansonam par viņa atzinumu ar rekomendācijām valstij paredzēt vienotu juridisku ietvaru dažādu ģimenes formu atzīšanai.

Manabalss.lv kritizē traci ap kopdzīves iniciatīvu un piesauc deputātu nekompetenci

"Arī ManaBalss.lv komanda jūt, ka vēlēšanas tuvojas!" teikts sabiedrības iniciatīvu platformas paziņojumā par LRA frakcijas priekšsēdētājas Nellijas Kleinbergas iesniegumu, kurā tā maldīgi apgalvo, ka autori iniciatīvu par kopdzīves likumi iesnieguši citā redakcijā, nekā pilsoņi par to parakstījušies.

Jaunups: Brīvs no būšanas normālam

Vienmēr esmu uzskatījis, ka nevienam nav tiesību nosodīt otra izvēlēto dzīves modeli tikai tāpēc, ka tas kāda individuālās pieredzes un uzskatu ietvaros nav uzskatāms par "normālu". Lai cilvēku motivētu pašu uzņemties atbildību par savu dzīvi, viņam ir jādod brīvība izvēlēties, kā to aizvadīt laimīgi un piepildīti.

Pūce: Kopdzīves likuma mērķis panākt vienādas tiesības visiem

Diskusija par kopdzīves regulāciju paliek aktuāla, arvien biežāk tiek uzsvērts ka šo situāciju nepieciešams labot, intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Kopdzīves likuma iniciatīvas autors Juris Pūce (Latvijas attīstībai).

Vāc parakstus par Kopdzīves likuma pieņemšanu

Ar simts Latvijā zināmu cilvēku atbalstu portālā Manabalss.lv izveidota iniciatīva, lai veicinātu Kopdzīves likuma pieņemšanu, portālu Diena.lv informēja iniciatīvas pārstāvis Juris Pūce (Latvijas attīstībai).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide