Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Sporta skolas

Sāk diskusiju par sporta skolu nākotni

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izsūtītais paziņojums sporta veidu federācijām un sporta skolām par sporta skolu finansēšanas modeļa pārskatīšanu ir raisījis diskusijas. Jaunais priekšlikums paredz palielināt minimālo izglītojamo skaitu treniņu grupās, kā arī paaugstināt rezultativitātes rādītājus. Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes vadītāja Diāna Zaļupe atzīst, ka nav saprotama šādu iespējamo grozījumu nepieciešamība, un pauž bažas, ka tas samazinās sportošanas iespējas bērniem un jauniešiem reģionos. IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs Dienai gan uzsver, ka patlaban ir sākts tikai konsultāciju process ar sporta nozari un iespējamie likuma grozījumi nemaz vēl nav izstrādāti.

Sporta apakškomisijā sāk diskusiju par izdienas pensiju arī sporta skolotājiem

Saeimas Sporta apakškomisijā šodien ar Izglītības un zinātnes, kā arī Labklājības ministriju pārstāvjiem un sporta pedagogiem aizsākta diskusija par iespēju līdztekus prokuroriem, diplomātiem un citu profesiju pārstāvjiem arī sporta pedagogiem nodrošināt tiesības saņemt izdienas pensiju un doties pensijā agrāk, informēja parlamenta Preses dienestā.

No darba atlaiž Daugavas sporta nama direktoru Misu

Rīgas domes prezidijs šodien nolēma no darba atbrīvot ilggadējo bērnu un jauniešu sporta centra Daugavas sporta nams direktoru Jāni Misu.Darba tiesiskās attiecības ar J.Misu tiks izbeigtas no 30.decembra saistībā ar Rīgas sporta skolu reorganizāciju.J.Misa dzimis 1945.gadā un jau ir sasniedzis pensijas vecumu.

No nākamā gada katram sporta veidam Rīgā būs tikai viena sporta skola

Rīgas dome ar 1. janvāri plāno apvienot sporta skolas Rīgā tā, lai katram sporta veidam būtu tikai viena sporta skola.Latvijas televīzijas raidījums "De facto" svētdien norāda, ka šobrīd neesot skaidrs - kā izrēķināts plānotais ietaupījums - 140 tūkstoši latu gadu. Toties esot pierādījumi, ka šajā procesā notiek darbinieku šantāža, lai izvairītos no kompensāciju maksāšanas likvidējamo sporta skolu darbiniekiem.

Atbildīgā komiteja akceptē Rīgas sporta skolu likvidēšanu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti šodien atbalstīja piecu sporta skolu slēgšanu no nākamā gada, kā pēdējo šim sarakstam pievienojot bērnu un jauniešu sporta centru Daugavas sporta nams. Likvidēto skolu vietā pašvaldība sola saglabāt sporta bāzes. “Lēmums ir saistīts ar krīzes situāciju valstīs, varētu teikt, ka tas ir piespiedu lēmums,” pēc sēdes sacīja komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (LPP/LC).

Saeimas deputāti prasa 2,5 miljonus sporta skolu treneru algām

Saeimas Sporta apakškomisija otrdien vienojās aicināt valdību nākamā gada valsts budžetā paredzēt 2,5 miljonus latu mērķdotācijām sporta skolu treneru algām, Dienu informēja apakškomisijas priekšsēdētājs Dzintars Ābiķis.

Rīgas domes atbildīgā komiteja vēl neizlemj par sporta skolu slēgšanu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti šodien vienojās pēc nedēļas izskatīt jautājumu par vairāku sporta skolu likvidēšanu. Šādu lēmumu domnieki pieņēma pēc komitejas vadītājas Eiženijas Aldermanes (LPP/LC) priekšlikuma, jo tikai īsi pirms sēdes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments viņai bija iesniedzis skolu optimizācijas koncepciju, ar kuru nepieciešams iepazīties visiem deputātiem. 

Koķe: budžetā sporta skolām pašreiz trūkst kā minimums triju miljonu latu

Sporta skolām nākamā gada budžetā vajadzīgi vismaz trīs miljoni latu, žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru pavēstīja izglītības ministre Tatjana Koķe (Zaļo un zemnieku savienība).Koķe žurnālistiem atgādināja, ka šā gada budžeta grozījumos sporta skolām "palika nulle", taču, apvienojot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iestādes, tika iegūti 500 tūkstoši latu, ko piešķīra sporta treneru atlīdzībai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide