Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Romāns Meļņiks

Kur liela nauda, tur lielas intereses(3)

"Mums ir ziņas, ka ir personas, kuras joprojām mēģina šo procesu ietekmēt, lai panāktu ABLV bankas piespiedu likvidāciju. Mēs obligāti nesakām, ka tas būtu ar augstākām valsts amatpersonām saskaņots, bet to arī neizslēdzam," intervijā Romānam Meļņikam stāsta zvērināts advokāts Jānis Kārkliņš, kura advokātu birojs kā ABLV bankas akcionāru pārstāvis izsludinājis 1 miljona eiro atlīdzību tiem, kas piegādās būtisku un noderīgu informāciju, kas palīdzētu apstiprināt aizdomas par centieniem panākt piespiedu likvidāciju.

Lipmans: Pēc tā, ko man stāstīja par kgbešņikiem...(16)

Diemžēl mūsu valsts nav neatkarīga. Tikai visu laiku tēlo, ka ir neatkarīga. Bija "neatkarīga" no krieviem, nu ir "neatkarīga" no Eiropas, no Amerikas – intervijā Romānam Meļņikam saka uzņēmējs, AS Grindeks padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Kirovs Lipmans.

Turpiniet tik debatēt(2)

Esam liecinieki tam, kā dzimst jauna tradīcija komunikācijā starp politiķiem un vēlētājiem – agrāk priekšvēlēšanu debates rīkoja tikai atsevišķi mediji, bet šogad – un, domājams, tā būs arī visās nākamajās vēlēšanās – visi, kam ir kāda īpaša motivācija to darīt.

Gribas mainīt attieksmi pret dzīvi Latvijā. Saruna ar Tomu Kreicbergu(14)

Ar Tomu Kreicbergu – finanšu nozares speciālistu un rakstnieku, kas savu karjeru sācis Volstrītā – divās lielās investīciju bankās Ņujorkas reģionā, bet kopš 2011. gada dzīvo un strādā Latvijā un pašreiz, būdams licencētas ieguldījumu pārvaldes sabiedrības Indexo izpilddirektors, cīnās par modernu, zemu izmaksu 2. pensiju līmeņa tirgu – sarunājas Romāns Meļņiks.

Slimnīca cieš nemaksātāju dēļ. Saruna ar RAKUS vadītāju Imantu Paeglīti(8)

"Cilvēki nesaprot, ka bez maksas ir tikai, vienkārši sakot, transports, kas viņus nogādā pie mums, turklāt arī tikai tad, ja izsaukums bijis pamatots. Tiklīdz cilvēks pārkāpj slimnīcas slieksni, tā spēkā ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā norēķinu kārtība – uz personu attiecas pacientu iemaksas, ja vien tā nav piederīga kādai no iemaksām atbrīvoto grupām," intervijā uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Valsts, beidz pazemot!(22)

Nebiju domājis šodien rakstīt par mikrouzņēmējiem, jo par šo tēmu izteicos pirms dažām dienām, tomēr valsts pārstāvju rīcība uz to izprovocēja. Pret labticīgiem, likumpaklausīgiem cilvēkiem ļoti necienīgā veidā izprovocēja.

Nedēļas nogalē – Baltā nakts

Ar šīs nedēļas nogalē gaidāmā pasākuma Baltā nakts programmas koordinatori un veidotāju Baibu Koemecu sarunājas Romāns Meļņiks.

Pašu radītās problēmas nodos mantojumā(2)

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pavēstījusi, ka par ziedojumu krituma kompensēšanu sporta nozarei lems nākamā valdība. Jo būšot beidzies vairāksolīšanas laiks, deputāti un ministri vēsu prātu varēšot izvērtēt budžeta iespējas un lemt par to, kuras iniciatīvas atbalstīt. Izklausās loģiski, ja vien...

Netradicionāls solis attieksmē pret cilvēku. Saruna ar Pēteri Apini(13)

"Mums bija ļoti, ļoti grūta cīņa kopā ar ģimenes ārstiem, mēs izcīnījām, ka ģimenes ārsti pienākas visiem. Jo bija jau paredzēts, ka arī ģimenes ārsts nepienāksies," intervijā norāda kādreizējais Latvijas Veselības aizsardzības valsts ministrs, ilggadējais Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis.

Būs vien līdzdalība, nevis cīņa par augstām vietām(2)

Par nodokļu reformas radītajām dramatiskajām sekām sabiedriskā labuma organizācijām, tostarp sportā, un iespējamiem šīs problēmas risinājumiem ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski sarunājas Gatis Madžiņš un Romāns Meļņiks.

Velo nedraudzīgs(6)

Aizvadīta īpaši silta, sausa vasara. Labvēlīgie apstākļi vismaz Rīgā ir acīmredzami veicinājuši velosipēda kā ikdienas transporta līdzekļa izmantošanu. Diemžēl infrastruktūra jau kuro gadu ir palikusi... faktiski var teikt – arhaiskā līmenī.

Paši saprot, ko sola?(7)

Pat vairāk par to, ko tieši katra partija, to līderi sola pirms vēlēšanām, vismaz mani interesē atbilde uz jautājumu – kā to panāks?

Apliecināt vēlmi, ka tautieši atgriežas(1)

"Mūsu biedrībā ir cilvēki, kuri ļoti mērķtiecīgi atgriezušies Latvijā, par spīti barjerām, nevis tāpēc, ka viņiem būtu bijis izritināts kāds sarkanais paklājs," intervijā saka biedrības Ar Pasaules pieredzi Latvijā valdes priekšsēdētāja Māra Rūse.

Lembergs: Tā ir Kučinska valdība, tā nav Lemberga valdība(41)

Valdība strādā diezgan autonomi, es esmu skaidri definējis, ka tā ir Kučinska valdība, tā nav Lemberga valdība – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Zaļo un Zemnieku savienībā ietilpstošās partijas Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Jums jau ir privātskolotājs?(11)

Jūsu bērns nesaprot fiziku, un viņam šajā priekšmetā ir sliktas atzīmes? Tad kāpēc jūs vēl neesat nolīguši privātskolotāju?! Šādus un līdzīgus no skolotāju mutēm nākušus izteikumus vecākiem pēdējo pārstāstījumā nācies dzirdēt vairākkārt.

Strupceļš, tad restarts(11)

Bieži pēdējā laikā gadās dzirdēt prognozes par to, ka pēc oktobrī gaidāmajām vēlēšanām ar dažu tā dēvēto latvisko partiju atbalstu pie varas varētu nākt Saskaņa. Tiek piesauktas dažādas partiju kombinācijas, taču visbiežāk - Saskaņa, KPV LV, ZZS - acīmredzot tāpēc, ka tās šobrīd populārākās. Par to, kāds ir šo prognožu cēlonis un mērķis, varam izvirzīt vairākas versijas.

Šķiet, programmas raksta dzejnieki. Saruna ar Jāni Ikstenu(12)

"Brīžiem starp rindiņām jālasa, jāskatās, kas vienai vai otrai partijai agrāk paticis, par kādām idejām tā runājusi, tikai tad varbūt var pa īstam saprast, kas tur domāts," par partiju priekšvēlēšanu programmām intervijā Romānam Meļņikam klāsta politologs, Latvijas Universitātes prorektors Jānis Ikstens, kurš atzīst - tā nav vieglākā lasāmviela, nereti pat esot sajūta, ka programmas raksta dzejnieki.

Atsauce uz... neko(3)

Brīvdienās starp centrālajām ziņām interneta portālos bija redzami Fiskālās disciplīnas padomes preses relīzes atstāstījumi par šīs institūcijas pirmo reizi veikto parlamenta vēlēšanām pieteikto partiju aptauju, kuras mērķis bija noskaidrot politisko spēku piedāvājuma ietekmi uz valsts finansēm. Tēma neapšaubāmi aktuāla. Diemžēl vājā vieta šajā stāstā ir tā, ka vispārīgi secinājumi tika izdarīti vien no piecu politisko organizāciju dotajām atbildēm (situācijā, kad vēlēšanās startēs 16), turklāt, cik noprotams, starp aptaujā vērā ņemtajām (dažas neesot kvalificējušās, jo vēlāk iesūtītas vai ne tādā formātā, kā prasīts) ir atbildes tikai no vienas pašreizējās varas partijas. Tas nozīmē, ka faktiski šāds pētījums nav reprezentatīvs.

Mazāk kašķīgus politiķus, bet atbildīgu politiku(1)

Apjukumu publiskajā telpā šonedēļ radīja ziņa, ka valsts budžetā var nepietikt naudas daudzās jomās solītajam algu pieaugumam, kā arī tas, ka kādam var nākties atkal "savilkt jostu", ja nu tomēr tie, kam apsolīts, ka būs vairāk, savu prasīs pārlieku uzstājīgi.

Gatavojies iet politikā?(4)

Kandidātu sarakstos iekļauti, nu daudzi "jaunizceptie politiķi" tiecas sev uzmanību piesaistīt, kā vien spēj. Vispieejamākais saziņas līdzeklis ir internets, tad nu steidz pieteikties "draudzēties" visiem daudzmaz redzamiem viedokļu līderiem, pārpublicē domubiedru vēstījumus, iesaistās diskusijās par draudošām koalīcijām un, jā, arī nereti žēlojas, ka «tiem jaunajiem», kas sarakstos, žurnālisti uzmanību nepievēršot, vien vecajiem. Un te gribas iebilst: piedodiet, tas, ka jūs nepamana, ir loģiski – uzmanību pievērš tiem, no kā sagaidāms kas uzmanības vērts (un vienalga, vai tā būtu laba iniciatīva vai atrakcija). Kas no jums labs bijis sagaidāms?

Jau zini, par ko balsot?(14)

Plūdoņa Divi pasaules nez kāpēc nāk prātā, vērojot dažādu sabiedrības grupu attieksmi pret gaidāmajām vēlēšanām. Nošķīrums gan ir nedaudz citā griezumā nekā mūsu slavenajam literatūras klasiķim – šajā gadījumā ir tie, kas savās domās ir tālu no politikas, vienkārši bauda vasaru un kādā sarunā tikai starp citu ievaicājas, par ko tad lai balso, bet tiem kā pretpols ir par savu politisko izvēli izlēmušie aktīvisti, kas izmisīgi kaujas par savu taisnību, pamatā tam izmantojot interneta iespējas.

Tikai ilūzija, ka cīnās pret smēķēšanu(10)

Par tabakas kontrabandas lielajiem apjomiem Latvijā un šīs negācijas cēloņiem ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču sarunājas Romāns Meļņiks.

Lai, savstarpēji citam citu apkarojot, nekaitētu valstij(5)

Par Saeimas vēlēšanām, kurās viena no Rīgā valdošajām partijām nestartē, par opozicionāriem, kuri tiecas migrēt uz parlamentu, kā arī par vēlēšanu kampaņas īpatnībām – ar Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku sarunājas Romāns Meļņiks.

Kā var nesolīt?(6)

Priekšvēlēšanu solījumi noteikti ir uzmanības vērti. Ne tik daudz tie, kurus raksta obligātajās programmās (tās, visticamāk, reti kurš izlasa), bet gan topošo politiķu publiski paustie gan klātienē tiekoties ar vēlētājiem, gan uzstājoties TV debatēs vai izmantojot interneta saziņas rīkus. Jo tur uzreiz jūtama atgriezeniskā saikne ar auditoriju – uzrunā publiku politiķa paustais vai ne, ir tautai teiktais aktuāls, notic vismaz kāds vai ne.

Sabiedrībai būtu no viņas jāatpūšas(86)

"Nav māksla izrunāties slikti pašam par savu valsti, diskreditēt to. Māksla ir izskaidrot, parādīt savu valsti no labās puses – šī māksla viņai būtu krietni jāpamācās. Un es domāju, ka tas ir arī ļoti negatīvs signāls, ja viņa pirms braukšanas uz savu jauno mītnes zemi kritizē valsti, kuru pati pārstāv." Ziņu par Solvitas Āboltiņas kļūšanu par Latvijas vēstnieci Itālijā sarunā ar Romānu Meļņiku komentē politologs Filips Rajevskis.