Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Politika

Saskaņa neatbalstīs šā gada budžetu(9)

Lielākā opozīcijas frakcija Saskaņa neatbalstīs šā gada budžetu, par kuru rīt Saeimā paredzēts lemt galīgajā lasījumā, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Jaunās sejas Saeimā: Vēlme mainīt varas fokusu © DIENA(3)

Turpinot stāstīt par 13. Saeimas deputātiem, kuri parlamentārieša pienākumus uzņēmušies pirmo reizi, šoreiz iepazīstinām ar Ivetu Benhenu-Bēkenu. Viņa iepriekš bijusi uzņēmēja un ar politiku nebija saistīta, 13. Saeimas vēlēšanās startēja partijas KPV LV Rīgas sarakstā ar otro kārtas numuru un ir viena no pieciem šīs partijas deputātiem, kuri ievēlēti no Rīgas saraksta.

EM rosina ierobežot pakļautībā esošu iestāžu vadītāju pilnvaru termiņu(1)

Ekonomikas ministrija (EM) saskaņošanai nodevusi virkni tiesību aktu, kas paredz ierobežot ministrijas pakļautības iestāžu vadītāju pilnvaru termiņu, savukārt ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) aģentūrai LETA uzsvēra, ka izmaiņas nav saistītas ar vēlmi atbrīvoties no kāda līdzšinējā iestādes vadītāja.

Jādomā, kā vilināt vēlētājus © DIENA(22)

Sākusies potenciālo vēlētāju viedokļa izzināšana par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu tēmu. Tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijas fakti ar aptaujas palīdzību laikā no 8. līdz 18. martam noskaidrojusi potenciālo vēlētāju pirmo un otro izvēli, izvēloties no piedāvāto kandidātu personāliju vidus, kā arī atsevišķi izzinājusi to respondentu viedokli, kuri apgalvojuši, ka noteikti ies uz vēlēšanām. Aptaujas dalībnieku vidū pārliecinātu vēlētāju gan ir tikai 25% – vēl mazāk par dažādu apskatnieku prognozētajiem 30%.

Savulaik no VID aizrotētais Čerņeckis pievienojas Reira komandai(13)

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktors Kaspars Čerņeckis kļuvis par finanšu ministra Jāņa Reira (JV) padomnieku nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā. Čerņeckis amata pienākumus veiks kā štata darbinieks un darbu sāks šogad 1. aprīlī.

Kad solīts makā nekrīt © DIENA(68)

Pretēji iepriekš iecerētajam un faktiski daudzu jauno politiķu iepriekš solītajam obligātā iepirkuma komponente (OIK) netiks atcelta no šā gada 31. marta, otrdien preses konferencē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Vienlaikus viņš uzsvēra, ka OIK tiks likvidēts, taču atturējās prognozēt kādu citu termiņu OIK atcelšanai. Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotā ziņojuma uzklausīšanas otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) ir doti divi mēneši laika – līdz 31. maijam –, lai sagatavotu konkrētus priekšlikumus OIK likvidēšanai.

Jaunās sejas Saeimā: Mazināt plaisu sabiedrībā © DIENA(35)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa deputāti Eviju Papuli. Viņa partijas Vidzmes sarakstā kandidēja ar pirmo numuru, ievēlēta tika kā trešā no sava saraksta. Papule ir Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, kā arī tās zinātnes un inovāciju apakškomisijas sekretāre, strādā arī Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijā.

Grib veselības aprūpi visiem © DIENA(12)

Piektdien koalīcijas partijas turpinās vērtēt veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) ieceri veidot vienotu veselības aprūpes pakalpojumu grozu. Ministre pēc pagājušajā nedēļā notikušās pirmās Attīstības komisijas sēdes paziņoja, ka koalīcijas pārstāvji šo ieceri atbalstījuši. Tomēr, lai iecerētās pārmaiņas no nākamā gada varētu stāties spēkā, darāmā vēl ir daudz.

Cimdars gatavs iet politikā © DIENA(62)

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatā Arni Cimdaru nomaina ilggadējā palīdze informēšanas jautājumos Kristīne Bērziņa. Aizejot no komisijas, Cimdars gatavs pāršķirt lapu un startēt politikā.

Pagarina IIN piemaksas samaksas termiņu līdz 2020.gada 1.decembrim

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, kas nosaka, ka 2018. un 2019.gada ienākumu deklarācijā aprēķināto nodokļa piemaksu varēs samaksāt līdz 2020.gada 1.decembrim, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

KPV LV līderi EP vēlēšanās - Ģirģens, Spručs un Jonite(6)

No partijas KPV LV uz Eiropas Parlamentu (EP) kandidē Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens, Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Roberts Spručs un ekonomikas ministra padomniece Beata Jonite, liecina Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtais politiskā spēka pretendentu saraksts.

Budžets ierobežo deputātus © DIENA(2)

"Šis ir tehniskais budžets. Tas ir iepriekšējās valdības sagatavots budžets, kas tagad tiek īstenots. Ir iedibinājusies tradīcija, ka tad, kad nāk vēlēšanas, politiķi ir diezgan naski palielināt izdevumus, lai parādītu vēlētājiem savus labos darbus. Mantojumā uz 2019. un 2020. gadu esam saņēmuši diezgan dārgus solījumus," Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā šonedēļ sākot skatīt šā gada valsts budžeta projektu, paziņoja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

NA rosina sodīt par PSRS armijas formastērpa nēsāšanu publiskos pasākumos(26)

Šodien no plkst. 10 Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā tiek skatītas Nacionālās apvienības (NA) rosinātās izmaiņas likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem, kas liegtu publiskos pasākumos ierasties totalitāro režīmu formas tērpos, portālu Diena.lv informēja apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts.

EP vēlēšanu kandidātu sarakstus un programmas iesnieguši astoņi politiskie spēki(1)

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) pirmdien turpinājās deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana 25. maijā paredzētajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām un savus deputātu kandidātu sarakstus iesniedza trīs partijas un partiju apvienības - Jaunā Vienotība, nacionālā apvienība Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Zaļo un Zemnieku savienība, līdz ar to sarakstus iesnieguši jau astoņi politiskie spēki, vēsta CVK.

Jaunās sejas Saeimā: Sarunāties iedzīvotājiem saprotamā valodā © DIENA(11)

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimas deputātiem, kuri parlamentārieša pienākumus uzņēmušies pirmo reizi, iztaujājam Aivaru Geidānu. Viņš 13. Saeimas vēlēšanās kandidēja no KPV LV Zemgales saraksta ar trešo numuru, tomēr palika pirmais aiz svītras. Geidāns par Saeimas deputātu kļuva janvāra beigās, iegūstot tā saukto mīksto mandātu uz laiku, kamēr ekonomikas ministra pienākumus veic Ralfs Nemiro.