Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Pielaide vai atteikums vēl jāpagaida © DIENA(19)

Speciālajai pielaidei darbam ar valsts noslēpumu jābūt visu valdības locekļu rīcībā. Vēl pagājušajā nedēļā bez speciālajām pielaidēm darbam ar valsts noslēpumu bija visi trīs partijas KPV LV pārstāvji valdībā – iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un labklājības ministre Ramona Petraviča, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P).

Kaimiņš uzskata, ka joprojām ir Zakatistova vietnieks(5)

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzskata, ka joprojām ir partijas KPV LV frakcijas priekšsēdētāja vietnieks, jo par viņa atbrīvošanu nav nobalsojis frakcijas nolikumā noteiktais nepieciešamais divu trešdaļu klātesošo vairākums.

Kaimiņu atceļ no Zakatistova vietnieka amata(15)

No partijas KPV LV frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata šodien atbrīvots deputāts Artuss Kaimiņš, aģentūru LETA informēja KPV LV deputāts, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens.

Divās pašvaldībās mērus nomaina vai vēlas nomainīt ar vietniekiem © DIENA(2)

Jēkabpils pilsētai un Burtnieku novadam ir maz kopīga, šīs pašvaldības atrodas arī dažādos plānošanas reģionos. Taču viena pazīme sakrīt – abās pašvaldībās aprīļa otrajā pusē tiek mainīta domes vadība, turklāt abos gadījumos mēru gāzēji ir viņu vietnieki. Runājot par domstarpībām, argumenti ir dažādi, bet ieskanas arī jautājumi par attieksmi pret teritoriālo reformu. Abos gadījumos pie varas nāk vairāk pieredzējuši vietējie politiķi, kas nomaina pirms diviem gadiem pirmoreiz ievēlētus domju vadītājus.

Maijā plānotā Lukašenko vizīte Latvijā atlikta(6)

Kopš Eiropas Savienība pirms četriem gadiem atcēla sankcijas pret Baltkrieviju, tā cenšas panākt Baltkrievijas tuvināšanos Rietumiem. Šajā procesā līderību ir uzņēmusies Latvija. Par Eiropas pēdējo diktatoru dēvētais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko jau kopš 2017. gada ielūgts apmeklēt Latviju, tomēr gatavošanos vizītei abas puses sāka tikai pērn. Pirmā Lukašenko vizīte Eiropas Savienībā pēdējā desmitgadē bija paredzēta šī gada maijā, tomēr tā atlikta, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Vērtēs iespējamus pārkāpumus Pimenova izteikumos Saeimas debatēs(12)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma ierosināt iespējamu ētikas pārkāpumu lietu pret deputātu Igoru Pimenovu (S) par viņa izteikumiem Saeimas debatēs. Komisijā ar iesniegumu, aicinot izvērtēt Pimenova izteikumus, vērsies Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Juta Strīķe (JKP), Atruss Kaimiņš (KPV LV), Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) un Anita Muižniece (JKP).