Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Politika

Dinozauri ir šeit. SestDiena meklē politiskās ilgmūžības noslēpumu © DIENA(24)

Jaunās sejas, jaunās sejas, vajagot jaunas sejas! Taču jaunajā Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā ir arī gana plašs pulciņš izpildvarā jau pieredzējušu profesionāļu, no kuriem daži, šķiet, kļuvuši teju par neaizvietojamiem. Vai vismaz tāds bija publiski minētais skaidrojums, kāpēc jaunas sejas tomēr neiesēdās gluži visos ministru krēslos. Piemēram, kultūras darbinieki bija parakstījuši vēstuli par to, cik svarīgi ir, lai arī turpmāk kultūras ministre būtu Dace Melbārde (NA). Savukārt par Edgaru Rinkēviču (JV) man patīk kāda politikas

Jaunās sejas Saeimā: Lai ir drosme pieņemt nepopulārus lēmumus © DIENA(22)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus no partijas KPV LV saraksta ar trešo numuru Rīgas apgabalā ievēlētajam Didzim Šmitam. Viņš Saeimā strādā Ārlietu komisijā un tās Baltijas lietu apakškomisijā, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Šī gada budžets Tieslietu ministrijai pieaug par 23,6 miljoniem eiro(3)

2019.gada budžetā Tieslietu ministrijai (TM) plānoti izdevumi 254,4 miljonu eiro apmērā, no kuriem 71 miljons eiro tiks novirzīts tiesu politikai, tostarp 4,2 miljoni atveltīti, lai paaugstinātu tiesnešu mēnešalgas, šodien notikušajā Saeimas Juridiskās komisijas sēdē izklāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Cimdars Saeimas frakcijās meklēs sev atbalstu(23)

Centrālās vēlēšanu komisijas pašreizējais priekšsēdētājs Arnis Cimdars nolēmis uzrunāt Saeimas frakcijas ar priekšlikumu tikties ar CVK vadītāja amata kandidātiem. Šādā veidā deputāti varēšot pieņemt informētāku lēmumu, intervijā LNT Ziņām sacījis Cimdars.

Jaunās sejas Saeimā: Atrast risinājumus finansējumam © DIENA(8)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus Jaunās konservatīvās partijas deputātam Sandim Riekstiņam, kurš ievēlēts ar otro numuru Zemgales vēlēšanu apgabalā. S. Riekstiņš ir Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas, kā arī Pieprasījuma komisijas loceklis, Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, strādā arī Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijā.

Jaunās sejas Saeimā: Interesanti, bet daudz izaicinājumu © DIENA(7)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus apvienības Attīstībai/Par! deputātei Inesei Ikstenai, kura startēja Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar desmito numuru, bet, pateicoties plusu un mīnusu attiecībai, tika ievēlēta kā trešā.

Aicina atteikties no kompensācijām Saeimas deputātiem(8)

Saeima nolēmusi turpināt izskatīt Kārtības ruļļa labojumus, ko iepriekšējais sasaukums pieņēma tikai pirmajā lasījumā. Turpinot izskatīt vairākus jau agrāk iesniegtos grozījumus, deputāti tagad iesniedz arī jaunus priekšlikumus. Tostarp rosināts atteikties no transporta un īres izdevumu kompensēšanas deputātiem, likvidēt Pieprasījumu komisiju, aizliegt balsojumos atturēties, kā arī ļaut piedalīties Saeimas darbā kriminālvajāšanai izdotiem deputātiem, svētdien vēstī LNT Top10.

Nopelna pat otru algu: Rosina liegt Saeimas deputātiem ieņemt apmaksātus amatus biedrībās(33)

Atsevišķi deputāti Saeimā dubulto savus ienākumus, deputāta darbu apvienojot ar amatiem biedrībās. Saskatot tajā iespējamus interešu konfliktus, tapis priekšlikums turpmāk deputātiem atļaut biedrībās strādāt tikai brīvprātīgi. Citi deputāti ieceri gan kritizē, uzsverot, ka biedrības strādā labu mērķu vārdā, turklāt arī deputāti par piestrādāšanu citur pelnījuši atalgojumu, vēsta LTV Panorāma.

No LRA rindām EP vēlēšanās kandidēs Otto Ozols(20)

Par pievienošanos partiju apvienībai Latvijas Reģionu Apvienība (LRA) paziņojis rakstnieks Otto Ozols ( īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis) un startēs LRA Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu sarakstā ar otro numuru, vēsta LRA.

Ar bažām par nākamo gadu © DIENA(19)

Šā gada budžets ir tehniskais budžets, faktiski izpildot iepriekšējās valdības un 12. Saeimas laikā pieņemtos solījumus, pirms lēmuma par 2019. gada valsts budžeta apstiprināšanu tālākai virzībai Saeimā teica premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).