Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Horeogrāfe Alise Putniņa Lādezerā sniegs ieskatu savas topošās izrādes tapšanā

Piektdien, 22. jūnijā plkst. 20 Lādezera kultūras namā notiks otrais pasākums laikmetīgās dejas izrāžu, sarunu un meistarklašu ciklā Kāda deja der laukiem?, kurā horeogrāfe Alise Putniņa sniegs ieskatu savā topošajā izrādē Klēpis, informēja Dance.lv Žurnāla redaktore Daina Tabūna.

D. Tabūna pastāstīja, ka Lādezera iedzīvotājiem un citiem interesentiem būs iespēja ne tikai vērot izrādes fragmentus un piedalīties sarunā ar autori, bet arī iemēģināt dažādus dejas elementus un pašiem iesaistīties darba tapšanā kā mentoriem.

Alise Putniņa ir horeogrāfe un dejas māksliniece. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas nodaļu, veidojusi horeogrāfijas dejas un teātra izrādēm, piedalījusies dejas uzvedumos, izrādēs un performancēs. Klēpis būs viņas pirmā soloizrāde.

“Šī solodarba izejas punkts esmu es – sieviete. Personisks redzējums, kas vienlaikus arī atspoguļos sabiedrībā valdošos priekšstatus un faktus par sievieti mūsdienu sabiedrībā. Par trauslumu, skaidrību, spēku, pašpietiekamību, bēgšanu, neziņu, atkarību, pakļaušanos un mieru. Kustību ziņā šajā darbā mani interesē veidot kustību partitūru bez redzamām pauzēm. Kustību materiāls attīstās dinamikā, ritmā un struktūrā, atpūtas brīžus meklējot turpat kustībā un elpā. Nebeidzami mainīgs un nepastāvīgs process,” par topošo darbu stāsta autore.

Pasākuma rīkotāji lūdz apmeklētājus ierasties ar ērtu apģērbu un atvērtu sirdi.

Ieeja pasākumā par ziedojumu, ieteiktais apjoms – 1,50 eiro, kas atbilst vienas loterijas biļetes cenai. Tādējādi cikla veidotāji aicina domāt par mākslas pieredzi nevis kā preci, bet gan kā loteriju – emocijas var būt dažādas, laimesti atšķirīga lieluma, ir arī tukšas lozes, bet ir vērts turpināt, jo pašam vai citiem gadās arī lielie laimesti.

Cikla Kāda deja der laukiem? rīkotāji, biedrība LAUKKU, ar šo projektu vēlas apšaubīt aizspriedumu, ka laikmetīgā māksla paredzēta vien šauram, elitāram interesentu lokam, un parādīt, ka to savā ikdienā var iekļaut jebkurš cilvēks, tostarp lauku iedzīvotāji, kam bieži vien ir ierobežota pieeja kultūras aktualitātēm. Gada garumā paredzēti 12 pasākumi, kuros savus gatavos un topošos darbus prezentēs horeogrāfi Agate Bankava, Agnese Bordjukova, Kristīne Brīniņa, Rūdolfs Gediņš, Andris Kačanovskis, Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Sintija Siliņa, Agnese Vanaga, Ilze Zīriņa, Olga Žitluhina u. c.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja