Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Anna Skaidrīte Gailīte. Es stāstīšu visu...

Apgādā Zvaigzne ABC iznācis latviešu rakstniecee Annas Skaidrītes Gailītes romāns _Es stāstīšu visu... _ar ne mazāk intriģējošu apakšvirsrakstu _Purva trilleris, _informēja izdevniecības pārstāve Kristīne Ilziņa.

Anna Skaidrīte Gailīte, kas latviešu lasītāju sirdis iekarojusi ar vairākos desmitos grāmatu mērāmu literāro pūru un visbiežāk rakstījusi par reālu cilvēku likteņgaitām vēsturiski sarežģītajos Latvijas pagātnes periodos, šoreiz sarakstījusi netradicionālā manierē veidotu psiholoģisko romānu. Tas ir stāsts, ko vēsta jauna, ar spēcīgu raksturu apveltīta latviešu sieviete Dagnija situācijā, kādā neviens cilvēks, visticamāk, negribētu nokļūt, – un tieši šajā dramatiskajā laika posmā visa sievietes dzīve it kā aizzib viņai gar acīm un klajā nāk tiklab sievietes pašas kā viņas tuvo cilvēku lolotie noslēpumi, gan sadzīviskas, gan liktenīgas kaislības un tiek atkailināti dvēseles vistumšākie nostūri. 

"Pēdējos gados es nebiju piedzīvojusi globālus zaudējumus un, ja gadījās pa sīkai neveiksmei, es tās spēju pietušēt vai vienkārši graciozi pārkāpt tām pāri, jo lieliski pratu valdīt pār savām emocijām,"  stāsta sākumā vēsta Dagnija. "Iespējams, ka teātra skatuve manā personā ir zaudējusi izcilu aktrisi. Bet tas nu tā. Šoreiz es pati biju rakstījusi scenāriju un diktēšu noteikumus, pēc kuriem notiks šī izrāde. Varbūt cietsirdīga? Mans Ego jau pacēla galvu un ieklausījās, taču neteica neko, tikai labsajūtā sāka murrāt. Viņam patika tas, ko biju iecerējusi." Tā Dagnija ir iedomājusies, pirms viena pati dodas mežā ar gluži sadzīvisku nolūku – salasīt gailenes sēņu mērcei. Taču liktenīgs atgadījums jauno, veiksmīgo sievieti gluži vai pienaglo pie fizisku un garīgu ciešanu krusta. Izturēt, kaut ko būtiski mainīt sevī, savā skatījumā uz dzīvi un augšāmcelties – tādu cilvēciskas pilnveidošanās ceļu četru diennakšu garumā savai varonei lēmusi rakstniece.

Romāna teksts ir veidots kā Dagnijas iekšējais monologs, kuru punktē atmiņu ainas, dialogi, domu un sajūtu uzzibsnījumi – tas viss rakstnieces raitajā valodā savijas viengabalainā vēstījumā, no kura, ļoti skaidri un precīzi iekonturēts, parādās Dagnijas raksturs, ar kuru zināmā mērā var identificēties katra sieviete.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja