Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rēzija Kalniņa: Svarīgi ir neiet kāda pavadā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
A.S.
A
ļoti gaidu Cilvēku, kas smejas... Lai izdodas! Lai nesanāk kā ar jaunizveidoto Liliomu!... taču aiz biezās sienas ir diena... saki man...
so
s
Rēzij! Kas Tev ļauj domāt, ka Tavi prātuļojumi par dzīves jēgu kādu ļoti interesē? Adoptē kādu bērnu, palīdzi viņam izaugt un nodod savu lielo dzīvegudrību. Tādējādi pierādot, ka to, ko sludini, arī pati vari, gribi, proti paveikt. Lai veicas!
Vārds
V
Varbūt cilvēki raksta, lai aizstāvētu sabiedrības viedokli, to, kuru ignorē valsts vara, tai skaitā Kultūras Ministrija.
 • 6
 • 2
Nu gan!
N
Izrādās, ka interesē gan, tad jau nelasītu un netērētu savu laiku komentāriem. Savus ieteikumus gan varēji paturēt pie sevis, jo stāsts jau nav par Tavām vērtībām.
 • 3
 • 5
Svilpe
S
Tāds šobrīd ir laiks. Katrs, kam ir mobilais telefons, uzreiz ir fotogrāfs; katrs, kas prot paņemt otu rokā, uzreiz ir mākslinieks; katrs, kurš kaut ko uzraksta, uzreiz ir rakstnieks; un katrs, kurš nosauc sevi par režisoru, uzreiz tāds noteikti ir. Kali jugas laikmeta iezīme: vislielāko ļaunumu rada cilvēki, kuri nav savā vietā un laužas tur, kur viņiem nav jāatrodas.
Skaisle
S
nejauc tiesāšanu ar viedokļa izteikšanu. Man ir viedoklis - es to uzrakstīju, es nevienam pašam neprasu un arī nelūdzu manam viedoklim piekrist. Kas attiecas uz bērniem - es arī tā domāju, ka bērniem par vecāku grēkiem nebūtu jāatbild. Un Bībelē ir gan vienādi , gan otrādi - ka gan jāatbild, gan nav jāatbild. Pat ja es uzstātos kā tiesnese - Tā Kunga acīs tas būtu smieklīgi, nenosmieties par ņiprulīti , kas uzņemas Tā Visaugstākā pienākumus - cenšos to sev vienmēr atgādināt. lūk, te ir pieminēta Sandras Kalnites grāmata. Es tai vairs neticu - ne Kalnietei, ne grāmatai. Paskaidroju - kad 100.gr kult. raidījumā VDK šefs Johansons apgalvoja,ka Atmodas vadītāji, un tāda bija arī S.Kalniete - paši skrēja ar viņu konsultēties uz čekas māju - tad neviens no Atmodas vadītājiem šos vārdus nekomentēja. To es uztvēru kā patiesību. Tad ,kass vadīja Atmodu? Tad kādas valsts simtgadi mēs svinēsim ? Tad , kāpēc esam sociāli netaisnīgāka Es dalībvalsts?
 • 6
 • 0
tiešām
t
kā nulle Ķuzule bija ģeniāla Aspāzija, tāpat kā Rēzīte režisore, aktieri uznāca no kreisās uz labu, bet arī atsprākleniski no papīriem kā tekstgrauži darbojās izcili abu vīrietis Skrastiņš. mūzikas bija daudz, līdz dziļākai bezgaumībai piebiezināts fons un starplaiki, lai slēptu to nulli par tēvu grēkiem nav iemesla runāt, ja saražots tiešs turpinājums
 • 3
 • 3
un
u
Jūs ar Skaisli būsiet tās tiesneses?Bērniem nav jāuzņemas vecāku grēki,ne Kalniņai,ne Ķuzulei,kura bija ļoti laba Aspazijas lomā.....
 • 2
 • 6
Skaisle
S
Padomju laika kultūras cilvēki - mēs -šodienas paaudze gribam skaidrību par jūsu attiecīb';ām ar čeku - ar okupācijas varu. Mēs gribam godīgu patiesību ne tikai par mirušajiem , bet arī par dzīvajiem literātiem. Kamēr tas tā nebūs - nebūs miera ne jums , ne jūsējiem. Tā es domāju. Es gribu izlasīt savu vecvecāku arestu pavēles tiesu protokolus. Es gribu zināt to cilvēku vārdus un uzvārdus , kuri bija nodevēji. Man viņi nav jātiesā - ticu,ka tas ir citu spēku - ne mans uzdevums, bet man ir jāzin , kuri tie bija. Tas ir mans uzdevums.
Skaisle
S
Visi mediji ir pilni ar ziņām par to,kā Rēzija Kalniņa iet sava vīra pavadā , kā uzskata to par īsto sievietes misiju - būt -za mužem - aiz vīra, bet virsraksts ielikts- svarīgi neiet kāda pavadā. Piedodiet - es to vērtēju ļoti latviskiem vārdiem - kārtējais bullšhits. Vēl. Principa pēc nepirku biļeti uz Kalniņas iestudējumu par Raini un Aspaziju. Sāpīgi - tas ir nedaudz pārspīlēti un tomēr sāpīgi pārdzīvoju to,ka Rainis un Aspazija katram drīkst būt savs un katram ir savs. Tā nu tas ir un tas ir jāatzīst. Tomēr lasot,ka iestudējums ir novērtēts ar ovācijām, apspiedu savu ego un to noskatījos LTV1. Un - mans vērtējums ir tāds, ka šis iestudējums man radīja iespaidu, ka galvenie varoņi ir kāds kaislīgs Austrumeiropas ebreju pāris. Tie abu aktieru brīžiem stenošos kaisles čukstos lasītā dzejnieku sarakste, tad grūti izprotamā mūzikas piesaiste šīm vēstulēm - to saturam, tad daudzkārt citētais Jahve utt. Nezinu - man Rainis un Aspazija šai uzvedumā bija sveši un tāli. Tā ideja par Raini kā kaprīzu izlutinātu vīreli, kam kundze nezin kā vien izpatikt - tā ir tik vien nobružāta un nodeldēta ideja. Man bija garlaicīgi klausīties simtkārt dzirdēto, bez jebkādiem jauniem akcentiem. Ja Rēzija Kalniņa tiek pieteikta, kā izcila jauna režisore - tad es noteikti arī sagaidu kādas jaunas idejas, jaunu pieeju, jaunu skatījumu uz latviešu kultūru, tās izvērtējumu. Uz Jaunu Raini un Jaunu Aspaziju. Mana pārliecība ir tāda, ka jebkurš no Latvijas režisoriem - vai Pēteris Krilovs, vai Indra Roga, vai Mihalis Gruzdovs vai Džilindžers -vienalga kurš - būtu uztaisījuši līdzvērtīgu un protams, ka iespējams, pat labāku uzvedumu Rainim un Aspazijai. Un Kalniņa un Māra Zālīte - tas ir kārtējais apliecinājums par kultūras atsvešinātību no sabiedrības. Lai Māra Zālīte brēc par apliešanu ar samazgām. Sāc ar savu tautu runāt atklātā un godīgā valodā , tad samazgu vietā saņemsi cieņu un mīlestību. Konfūcijs saka - Konfūcijs māca - galvenais ir nevis nekad nekļūdīties, bet spēt savas kļūdas atzīt un pēc tam piecelties un dzīvot tālāk.
123
1
Divaini komentari, lai neteiktu, pretigi. Neviena varda par darbiem, tikai par pasu, noliets ar dubliem no galvas lidz kajam. Kauns, ka rakstijusi latviesi, rupji, sikmanigi, zemiski. Spriezot pec komentariem ka sikmanu un gara nabagu tauta. Labi, ka ta ir mazaka tautas dala.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Ko lai dara, ka Rēzija mūsos neko labāku nespēj pamodināt kā "rupjību, sīkmanību un zemiskumu..." Ko?
 • 14
 • 3
123
1
Divaini komentari, lai neteiktu, pretigi. Neviena varda par darbiem, tikai par pasu, noliets ar dubliem no galvas lidz kajam. Kauns, ka rakstijusi latviesi, rupji, sikmanigi, zemiski. Spriezot pec komentariem ka sikmanu un gara nabagu tauta. Labi, ka ta ir mazaka tautas dala.
Vārds
V
Kā sauca, tā atsaucās. Neviens no lasītājiem nekad nav interesējies par viņas privāto dzīvi, pati stāsta visādus pat sīkumus un tad ir par ko žēloties, ka viņu apskaužot un ar dubļiem apmētājot. Tad lai iemācās runāt tikai par savu darbu , nevis dzejo kārtējos mītus par savu dzīvi. Stāsta jau , lai cilvēki runātu. Kurš negrib lai runā, tas privāto nodala no publiskā.
 • 11
 • 1
muldēt bezgalīgi un paplašināti t.i
m
" Radošums izpaužas, kad tu no rīta piecelies agrāk un pateicībā un lūgšanā sagaidi, kad tavs vīrs mostas, atver acis, un tu nevis kaut ko no viņa vēlies vai pieprasi, bet vienkārši viņam dod, neko negaidot pretī." Frāzes. Dziļmīlas un dievišķuma simbioze. Kādreiz iekrājot to tukšvārdību klājumu no visādām lapelēm un žurnālīšiem, māģināju kā logu salikt "mākslinieces" tēlu. Ieskaitot, ka ģimene viņai būs kādā tur vietā, bērni- 4, kam un kādā amplitūdā sevi veltīs, Poļiščukas pēdu slaucīšanas nesavtība, partiju reklamēšana.. Visu to kaudzi miskatei uzdāvināju. Ja šitā dievotāja nav totāla mele, murgut'ja, tad attaisnojums ir viens- širms aizbraucis tāpat kā māmiņai.
Vārds
V
Daudzus interesē arī Edgara Rinkēviča partneris, daudz daudz vairāk kā novecojošās Rēzijas mīļākie un vīri, tomēr Rinkēvičs prot novilkt līnija starp publisko un privāto. Ar gavilēm visi nosvinēja Ināras Sluckas režisēto Manona Lesko. Es vēl tagad nezinu vai I.Slucka ir ticīgā vai nē, vai ir precēta, vai ir mīļākie. Neesmu dzirdējis I.Sluckas glaimus operas vadībai. Tāda savis lielīšana kā to dara R.Kalniņa tomēr nav saistāma ar patiesu inteliģenci un ticīga cilvēka uzvedību.
 • 10
 • 3
Haris
H
Ja godīgi, tad daudzi interesējas gan par viņas radošo, gan privāto dzīvi. Ja Rēzijai nav iebildumu ar to dalīties, ļoti labi. Bet doma par to, ka stāsta, lai cilvēki runātu, neiztur kritiku. Stāsta arī, lai dalītos savā priekā, atziņās u.tml. Ja kādam tas palīdz, iedvesmo, kādi iebildumi? Ja kādu tas kaitina, sanikno, pastāv taču arī iespēja nelasīt.
 • 3
 • 5
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Kāršu spēlmaņi to sauc par BLEFOŠANU!
 • 9
 • 0
Katram savs
K
Mākslas pasaulei tuvi cilvēki izsakās komentāros, labi informēti. Bet lasīt kaut kā nepatīkami, pat pretīgi, tā netīri. Pašiem laikam nav tikušas galvenās lomas, citi darbi... Novēlu nenoslīkt savā žultī, bet atbilstīgi savam talantam vēl paspēt kaut ko paveikt.
iETEIKUMS
i
Pieveersiet uzmaniibu taadiem faktiem. Savulaik RK piedaliijaas augsti apmaksaataa pozitiivisma kampanjaa ,peec kuras uzreiz sanjeema - veel kaa bonusu- Labaakaas aktrises titulu, Maaciiba bija rokaa un paanalizeejiet shiis kundzes intervijas un pieveersiet uzmaniibu, ko vinja slavina. Maara Zaaliite visu laiku RK bija tuksha vieta , bet kopsh dzejniece ir leemeeja par valsts simtgades kultuurpogrammu, RK publiksi atgaadina dzejniecei neaizmirst par vinju. Kameer Z.Liepinsh un vinja deels Jaanis Leipinsh nebija saimnieki operaa, tikmeer vinji RK leksikaa nefigureeja vispaar - kaa ir amats un vara, taa RK publiskaa pieluugsme, kura gaidiis atalgojumu. Kaa saprotu ir jau sagaidiijusi - rezhiseet uzticeets ne jau pieraadiitiem talantiem , bet glaimotaajai RK. Nedriikst , mums nav tiesiibu pilniibaa noniecinaat otru cilveeku, nekas nav tikai melns, vai tikai balts. Tomeer tie melnie plankumi ar sveetiem vaardiem mutee, ir kaa ljaundabiigs audzeejs latviskajaa kultuurvidee. Intervija kaa pashslavinaajums un glaimi iespeejamiem darba deveejiem.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
" ... Protams, Māra Zālīte, kura, kā to vienmēr pieminēju mūsu vakaros ar Kārli Lāci, mani ir uzaudzinājusi un mācījusi mīlēt patiesi un bez precedentiem... " - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ("mīlēt bez precedentiem" - KĀ tas ir?) - Paldies, IETEIKUM, par šīs uzkrītoši lišķīgās un tāpēc grūti noticamās frāzes zemteksta izgaismojumu! Ak tad Māra Zālīte lems par LV 100-gades kultūrprogrāmu?!?
 • 11
 • 1
pretīgi
p
egoisms, paštaisnums, naudas kāre un nenormālas ambīcijas- kaut kas no žurku ģints-imkas pļūterfanu apvienības galvenās īpašības!
Nu
N
Īsti nesaprotu. Visi skatās tās izrādes ar sajūsmu, bet internetā aplej ar žulti.
Starp citu.
S
Rosiju umom ņe poņaķ, v Rossiju nado veriķ. Nepavisam nenāk no Rietumiem.
To juris.
T
Neķer nu tik augstu. Kas nu rēze par domātāju.
Vārds
V
toties apķērīga: /\Kas ir lielums? Vai tās ir attiecības vai darbs, kuru tu pēc sevis atstāj?/\ attiecības ! pareizi rēzij , tās ir atttiwcxības
 • 3
 • 0
Juris T.
J
Ja esmu pareizi sapratis - Rēzija ir liela grēciniece tāpēc, ka neatkārto t.s. Rietumu propagandas mantras par Krieviju, kuru ar prātu nevar saprast un par Ukrainu, kura izvēlējusies demokrātijas ceļu. Ja tas ir tā, tad es gribētu šeit apliecināt savu atbalstu, bet publikai novēlēt turpināt čivināt par to, cik jauks ir pluruālisms un viedokļu dažādība.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja