Izstādes ietvaros 26.martā plkst. 16.00 R.Sutas un A.Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26) tiek rīkota mākslas vēstures pēcpusdiena ar priekšlasījumiem Modernisma laboratorija: Niklāvs Strunke un Romans Suta, piedalīties kurā aicināts ikviens mākslas cienītājs.
Savukārt 5.aprīlī plkst. 15.00 izglītības programmā Svētdienas sarunas muzejā interesentiem tiek organizēta ekskursija ekspozīcijā ar mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites stāstījumu par ievērojamā gleznotāja dzīvi un daiļradi.
Niklāvs Strunke (1894 - 1966) ir viens no oriģinālākajiem māksliniekiem latviešu modernistu paaudzē, kas pieteica un apliecināja sevi vienlaikus ar jaunās Latvijas valsts dzimšanu. Iegūtā valstiskā neatkarība iezīmēja jaunu attīstības posmu Latvijas mākslā, 20.gadsimta 20.gados rosinot atšķirīgi traktētas nacionālās mākslas idejas, modernisma uzplaukumu un atdzimstošo nacionālo romantismu, bet 30.gados - pavērsienu oficiāli ideoloģizētā, konservatīvā gultnē.
Izstādes ekspozīcijas kodols 2008.gadā tika parādīts Adamson-Eric muzejā Tallinā, turpinot latviešu modernisma pārstāvju izstāžu ciklu un atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienu. Eksponētās gleznas, scenogrāfijas meti, zīmējumi un grāmatu ilustrācijas veido ieskatu, bet nebūt neizsmeļ Niklāva Strunkes modernista veikumu, kura apguve un interpretācija turpinās.