“Daba man ir vieta, kur izvēdināt galvu. Un es nezinu, vai mani darbi ir saistīti ar dabu tādēļ, ka jūtos tur labi, vai arī tādēļ, ka pilsētā pavadu mazāk laika un līdz ar to nespēju to asociēt ar sevi,” par savu māksliniecisko darbību stāsta Rihards Vītols. Viņa radītajos mākslas darbos dabas novērojumi savijas ar tehnoloģisko iespēju un spekulatīvu nākotnes scenāriju meklējumiem. Izmantojot digitālos medijus, Vītols pēta trauslo, bieži vien pretrunīgo mijiedarbību starp civilizāciju un bioloģiskām sistēmām, no kurām cilvēce ir atkarīga. Izstāde vedinās uz pārdomu telpu, kur nākotne paveras nevis caur distopiskiem scenārijiem, bet gan saskarsmē ar tagadnes trauslumu, kurā, visticamāk, atklājas tās patiesais potenciāls.
Rihards Vītols ir mākslinieks, kas studējis un strādā ārpus Latvijas. Doktora grādu digitālajā mākslā un eksperimentālajos medijos (Vašingtonas Universitāte, ASV) viņš ieguvis, pētot antropocēna ietekmi uz vidi, radot darbus, kas reflektē par dabas, vides un tehnoloģiju mijiedarbību. Mākslas darbu radīšanā Vītols izmanto zinātnisko metodoloģiju, kur koncepcijas tiek pētītas eksperimentālā ceļā, pielietojot paštaisītas ierīces. Eksperimentu rezultātā iegūtie dati un to vizualizācijas materializējas objektos un multimediālos darbos.
Izstādes kurators ir Artūrs Virtmanis un izstāde būs skatāma līdz 2026. gada 11. janvārim.
Rīgas Laikmetīgās mākslas telpa ir Rīgas pilsētas izstāžu zāle, kuras fokusā ir laikmetīgās mākslas procesi un parādības. Tā ir platforma mūsdienu kultūras izzināšanai un sarunai par mākslas lomu 21. gadsimtā ar mērķi kļūt par lokālās sabiedrības dzīves būtisku pieturpunktu.

