Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Virtuāli skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbu izstāde

Sākot jauno 2021./2022. mācību gadu, Latvijas Mākslas akadēmija iepazīstina ar 2021. gada absolventu diplomdarbiem. Tie vienkopus ir skatāmi LMA virtuālajā galerijā virtuaal.lma.lv ikgadējā diplomandu izstādē Svaiga gaļa kritikai 2021

Svaiga gaļa kritikai 2021 turpina 2019. gadā aizsākto tradīciju, piedāvājot plašai auditorijai iepazīties ar visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbiem. Tā kā jau otro gadu arī Latvijas Mākslas akadēmijas studiju dzīve noris pandēmijas apstākļos, absolventu darbi ir aplūkojami virtuālā izstādē.

Katra jaunā mākslinieka darbā ir pamatideja, manifests, pirmsākums, nepieciešamība caur savu jaunradi atklāties un savā veidā izlauzties. Šis pandēmijas laiks ar ierobežojumiem, izmainīto realitāti, kurā daudzi šķietami pašsaprotami procesi kļuva neiespējami, šo vajadzību ir akcentējis īpaši asi, tāpēc šīs virtuālās izstādes vadmotīvs ir Izlaušanās.

LMA turpina iet līdzi laikam un tehnoloģiju attīstībai, vizuālās mākslas studijās jau ilgu laiku papildu klasiskajām mākslas formām pastāv mūsdienīgi, tehnoloģiju vadīti mākslas virzieni un to ietvaros LMA sagatavo profesionālus dizaina, multimediju un vizuālās komunikācijas māksliniekus. 

Izstādē Svaiga gaļa kritikai 2021 vairāk nekā simts jauno mākslinieku no visām LMA nodaļām vienkopus iepazīstina ar sevi, savu radošo procesu rezultātiem un vidi, kurā viņi studējuši. Šāda mēroga jauno mākslinieku izstādi LMA rīko trešo reizi.

Īpašs jaunums šogad ir LMA sadarbība ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu Tilde, kurš ir nodrošinājis iespēju klausīties kataloga sadaļā esošos aprakstus par darbu autoriem, ieceri un tapšanas procesu. Aprakstus atpazīs un sintezēs Tildes Balss risinājums, kas veidots, izmantojot jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas un tādējādi LMA iesaistās sabiedrības integrācijas procesos. 

Balss sintēzes tehnoloģijas sniedz iespēju rakstītu tekstu izrunāt balsī. Šādas tehnoloģijas visvairāk ir nepieciešamas vājredzīgiem cilvēkiem un cilvēkiem ar uztveres traucējumiem, jo tās ļauj lietot programmas, pārlūkot internetu, sazināties pa e-pastu un uztvert rakstītu informāciju. Mūsdienu steidzīgajā interneta vidē šāda sintezētas balss funkcija arī ļaus konkrētās virtuālās izstādes skatītājam nesteidzīgi aplūkot mākslas darbus, paralēli klausoties aprakstu par tiem.

Visi katalogā pārstāvētie mākslinieki jau ir aizstāvējuši savus bakalaura un maģistra programmu diplomdarbus, un var teikt, ka daudzi no viņiem tieši ar šo izstādi pirmo reizi skatītāju priekšā parādīsies jau kā profesionāli mākslinieki.

Informācija: virtuaal.lma.lv

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Un tādā garā…(3)

Varones brīžam pārcenšas, lai turētu līdzi laika garam, un neviļus nonākušas reakcionārās pozīcijās, lai gan savulaik pašas bijušas šī laika gara pionieres

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja