Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Hanzas peronā norisināsies klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā

Sākot no 21. maija, trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā Hanzas perons norisināsies ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija Koncerts pirmajā rindā. Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem, informēja pasākuma rīkotāji.

Jauno koncertstāstu sēriju 21. maijā atklās mūziķe Linda Leen, kura pie klavierēm atskaņos un ar atdzejojumiem papildinās gan savas autordziesmas, gan citu komponistu darbus. Sagaidāmi arī vairāku jaunu kompozīciju pirmatskaņojumi. 22. maijā koncertstāstu sēriju ar pavisam svaigu un pašiem māksliniekiem nozīmīgu izcilu latviešu komponistu dziesmu programmu īpašos aranžējumos turpinās dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofonists Deniss Paškevičs un pianists Kristaps Vanadziņš, bet 23. maijā smalkas franču un amerikāņu 20. gadsimta džeza un klasiskās mūzikas baudītājus priecēs dziedātāja Katrīna Gupalo un pianists Andrejs Osokins.

Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, katru pasākumu varēs apmeklēt tikai 20 klausītāji, tādēļ mākslinieki vienā dienā piedāvās trīs koncertstāstus, kas katrs ilgs 45 minūtes.

Pasākumu laikā skatītājiem būs atvēlētas vietas pie atsevišķiem galdiņiem. Pie katra varēs sēdēt tikai viens vai, vienas ģimenes pārstāvju gadījumā, divi cilvēki. Uz galdiņiem būs sagatavotas vīna glāzes atraisītākai koncertstāstu baudīšanai. Galdiņi būs izvietoti tā, lai, atbilstoši sērijas nosaukumam, ikviens tik tiešām varētu sajusties kā koncerta pirmajā rindā, izbaudot gan lielisku dzirdamību un redzamību, gan acu kontaktu ar mūziķiem.

"Šādu solokoncertu pie klavierēm esmu lolojusi kopš bērnības," uzsver Linda Leen. "Šis instruments vienmēr bijis mans pavadonis komponēšanā un mana kaislība – tas dzied tūkstoš mēlēs, no tā var izvilināt gan apbrīnojamu spēku un smalkumu, gan smeldzi un gaviles. Un pēkšņi tam, šķiet, ir īstais laiks un vieta! Šis koncertstāsts būs kā izaicinājums man pašai un neapšaubāmi pārsteigums skatītājiem."

"Šis koncertstāsts ar latviešu autoru darbiem jaunā skanējumā ir man īpaši tuvs un tieši tāpēc būšu priecīga ar to dalīties ar jums – mazā, draudzīgā, saliedētā kompānijā!" atzīst Jolanta Gulbe-Paškeviča. "Ļoti gaidu tikšanos ar savu klausītāju, lai mēs kopā piedzīvotu to brīnumu, ko spēj tikai kopā būšana mūzikā. Īstā, dzīvā, klātesošā."

"Tik ļoti priecājamies par atkalsatikšanos ar saviem klausītājiem!" pievienojas arī Katrīna Gupalo. "Jā, šoreiz tie būs tikai 20 klausītāji, bet iespējams, tieši šī intīmā atmosfēra koncertu plašajā Hanzas peronā padarīs par unikālu un burvīgu pieredzi gan mums, gan klausītājiem."

Sēriju Koncerts pirmajā rindā rīko pasākumu aģentūra Ideju institūts, kultūrtelpa Hanzas perons un tehniskā kompānija GaCo.

"Visi pasākumu industrijā iesaistītie ir noilgojušies redzēt gan cits citu, gan skatītājus, kuru dēļ mēs strādājam," uzsver pasākumu aģentūras Ideju institūts direktors Guntis Ērglis-Lācis. "Jaunie drošības noteikumi ļauj sākt organizēt nelielus, ekskluzīvus klātienes pasākumus, kas ir apsveicami, jo klātbūtnes efektu nevar aizstāt pat ar Latvijas jaudīgo internetu un tehnoloģiskajām iespējām. Ikviens mūzikas cienītājs vēl nesen visticamāk varēja tikai sapņot par tik unikālu iespēju satikties intīmā koncertstāstā ar sev iemīļotiem mūziķiem kompānijā ar vēl tikai 19 citiem klausītājiem."

"Hanzas perons ir domāts kultūru mīlošiem cilvēkiem," turpina kultūrtelpas Hanzas perons direktore Ieva Irbina. "Bez cilvēkiem šīs ir telpas bez iecerētā pielietojuma. Un šo tukšuma sajūtu nespēj aizstāt arī interneta tiešsaistēm domātie pasākumi, jo digitāli mūsu kultūrtelpas unikālo gaisotni pasniegt nav iespējams. Tāpēc ar prieku piedalāmies jaunās koncertstāstu sērijas rīkošanā, jo vēlamies Hanzas peronā atkal redzēt pēc kvalitatīvas un dzīvas mākslas izslāpušus cilvēkus."

Biļetes pieejamas https://www.bilesuserviss.lv/

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja