Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Hanzas peronā skanēs Arvo Perta dzimšanas dienai veltīti kamermūzikas vakari

Divus vakarus, 11. un 12. septembrī, kultūras telpā Hanzas perons kamermūzikas notikumā Arvo skanēs ievērojamā igauņu komponista Arvo Perta kamermūzika mākslinieces Monikas Korpas veidotajā telpā

“Ar skaņu var nogalināt. Ja tā, tad iespējams, ka pastāv skaņa, ar kuru iespējams gluži pretējais. Un attālums starp šīm galējībām ir milzīgs. Tu esi brīvs, vari izvēlēties. Mākslā iespējams ir viss, bet ne viss ir nepieciešams,” teicis un vēlāk bieži citēts komponists Perts.

Atkal un atkal pārrakstīt vispārzināmo par Meistaru, kura viss mūžs šķiet kā tiekšanās pretī domas, telpas un skaņas tīrībai, būtu lieki, jo “klusumam vienmēr jābūt ilgākam”. Tā ir Arvo Perta pārliecība, kurai seko pats, viņa mūzika un klausītāji visā pasaulē.

“Šī mūzika ir par klusumu. Skaņas domātas, lai klusumu apņemtu.” Sekot šai domai – paildzināt, apturēt klusumu telpā, kuru apņem klausītājiem gan pazīstamas skaņas retāk piedzīvotos pārlikumos, gan svešākas, iespējams, pirmoreiz izdzirdētas – ir gaidāmo kamermūzikas vakaru Hanzas peronā veidotāju vadmotīvs.

“Kā scenogrāfe, klausoties Arvo Perta mūziku, iztēlojos vai pat sajūtu telpu, neizskaidrojamu, pārlaicīgu. Gandrīz vienmēr. “Gandrīz” ir atkarīgs no uztveres stāvokļa klausoties. Bet tā ir iespēja. Manuprāt visiem. Mirkli būt citur,” teic māksliniece Monika Korpa (iepriekš Pormale).

Abus vakarus kopā ar klausītājiem skaņu apņemtā klusumā būs pianists Reinis Zariņš, Perona kvartets jeb Konstantīns Paturskis (vijole), Aleksejs Bahirs (vijole), Pēteris Trasuns (alts) un Dace Zālīte-Zilberte (čells), čellu Savvaļas oktets jeb Diana Ozoliņa, Ieva Upatniece, Mareta Prikule, Dace Zālīte-Zilberte, Jānis Rinkulis, Emma Aleksandra Bandeniece, Mārtiņš Turss un Ainārs Paukšēns, jaunā flautiste Nellija Šāvēja un citi. Mūziķi, kuri kopā muzicējam nav sastopami bieži, bet kuri pēdējo sezonu laikā Peronā bijuši neatņemama citu pārsteigumu daļa. Proti, iepazīti notikumos Ligeti 100 km/ h un Gordoniāde. Septembrī gaidāmo koncertu programmā izskanēs Arvo Perta labi zināmie opusi Fratres un Pari Intervallo retāk atskaņotos pārlikumos čellu oktetam. Reinis Zariņš lasīs mazāk pazīstamo Partitu Op. 2, bet arī Für Alina, un kopā ar Konstantīnu Paturski viņi atskaņos Pasakalju. Izskanēs arī citi Arvo Perta skaņdarbi klavierēm, stīgām, pūšaminstrumentam un… Balsij. Jo cilvēka balss ir skaistākais instruments no visiem. Pārliecināts ir Arvo Perts.

Biļetes uz kamermūzikas notikumu Arvo kultūras telpā Hanzas peronā 11. un 12. septembrī nopērkamas Biļešu paradīzes tirdzniecības tīklā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Salas straumē

Nevaru nepiekrist Alvja Hermaņa jaunās izrādes Ābeļziedi upē ievirzei: no vienas puses, ir dvēseliski apdzīvotas cilvēku mājas, mūsu atmiņas, mūsu gara dzīves izpausmes, no otras – varas intereses,...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja