Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ap karstu spuldzi. Lāčplēša dienā Daumants Kalniņš un Romāns Vendiņš muzicēs koncerttiešraidē

Lāčplēša dienā tiešraidē bez maksas noskatīties un noklausīties dziedātāja Daumanta Kalniņa un taustiņinstrumentālista Romāna Vendiņa speciāli veidoto koncertu Ap karstu spuldzi aicina RKTMC Mazā ģilde.

Šis nebūs ieraksts. Mūziķi uzstāsies konkrētajā brīdī, tikai bez publikas klātienē. Koncerta tiešraide notiks šodien, 11. novembrī, plkst. 19. vietnēs www.mazagilde.lv un Facebook.com/MazaGilde.

Īpaši Lāčplēša dienas koncertam veidotajā koncertprogrammā, kuras nosaukums citē Knuta Skujenieka dzejas rindu, izskanēs gan latviešu tautai nozīmīgas melodijas, gan arī Daumanta Kalniņa radītās kompozīcijas un aranžējumi. "Knuta Skujenieka rakstītais: "Ap karstu spuldzi tauriņš kvēl un plīvo, es neesmu tauriņš, nakts ir jāpārdzīvo..." rezonē gan ar gadsimtu senajām brīvības cīņām par Latviju, gan arī ar šodienas situāciju pasaulē – ir notikumi, kas jāpārdzīvo," uzskata Daumants Kalniņš. Šo programmu viņš veidojis saskaņā ar savām šābrīža sajūtām un muzikālajām aktualitātēm.

Viņam jau ir tradīcija rudeņos veidot oriģinālmūzikas programmu ar latviešu dzejnieku dzeju. Paredzot, ka šoruden nesanāks, iecere pārcelta uz 11. februāri, kad Mūzikas namā Daile jau pilnskanīgākā ansambļa sastāvā skanēs programma Drošinājums – oriģinālmūzika ar Knuta Skujenieka dzeju. "Savukārt Lāčplēša dienas koncertā skanēs gan vairākas manas dziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Logina un Ulda Stabulnieka kompozīcijas, kuras, manuprāt, piestāv šim apcerīgajam vakaram un arī situācijai, kādā esam nonākuši," saka Daumants Kalniņš. "Nospēlēsim arī vienu no manām vismīļākajām Imanta Kalniņa dziesmām Visskaistākās ogas pasaulē ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Pēdējā vakarā varbūt sagatavosim vēl kaut ko, pavisam jaunu. Spēlēšu arī oboju."

Abi mūziķi jau kopš pavasara ir daudz uzstājušies kopā. "Mūsu duets radās tieši Covid laikā. Sākām ar programmu Vasaras noskaņojums, kuru vispirms nospēlējām 23 klausītājiem. Vairāk nedrīkstēja. Vēlāk sekoja programma Rudens noskaņojums," atceras Romāns Vendiņš. "Tā, ka zālē nebūs neviena, mums abiem būs pirmo reizi. Lāčplēša diena arī man ir vakars, kad iedegt svecīti un pārdomāt, kas mums ir Latvija un kas mēs esam viņai," uzsver Daumants Kalniņš. Savukārt uzstāšanās reize, kas īpaši iespiedusies atmiņā, bijusi pirms vairākiem gadiem Liepājā pie Oskara Kalpaka piemiņas vietas. Sniga sniegs, un šis svecīšu vakars pašam radījis lielu saviļņojumu. "Šobrīd, kad visi kultūras cilvēki ir nospiesti uz ceļiem, es gribētu aicināt arī tos, kuriem viss ir atļauts, solidarizēties un ierobežot aktivitātes, lai, kopā pārvarējuši grūtības, mēs varētu jau decembrī satikties atkal," saka Daumants Kalniņš.

Top komentāri

Skolnieciņš no svētakmeņa
S
Nemanot ir atnākusi Lāčplēša diena. Šodien godināsim mūsu tautas varoņa Lāčplēša varoņdarbus, kā Lāčplēsis drosmīgi cīnījās ar krustnešiem un kristīgajiem misionāriem. Lāčplēsis ir īstens Latvju Dievu dēls. Lāčplēsis ir visas latvju tautas brīvības aizstāvis. Iedegsim trīs svecītes valsts karoga krāsās par godu latvju tautas varonim – Lāčplēsim. Divas asins sarkanas un vienu baltu. Būsim lepni, ka mēs dzīvojam Latvijā! Godāsim savu senču viedumu. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Dzīvosim saticīgi un draudzīgi. Aizlūgsim Latvju Dievus par savu tautu un valsti. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #Lāčplēsis #LāčplēšaDiena #latviskums #brīvība #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #miers #mīlestība #svētakmens
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja