Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ar koncertu Atkal uz skatuves mūzika un klausītāji atgriežas koncertzālē Latvija

16. maijā plkst. 20 Ventspilī, koncertzālē Latvija ar 23 skatītājiem izskanēs sēriju #atverlogu noslēdzošais koncerts Atkal uz skatuves, kurā piedalīsies jauni, talantīgi un atzinību guvuši mākslinieki – Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība A9, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte, informēja koncertzāles pārstāvji.

Jau trīs nedēļas nogales Ventspils pagalmos tiek organizēti koncerti, kuru devīze #atverlogu simbolizē šī laika realitāti – nepieciešamību sociāli distancēties un piedzīvot kultūras notikumu, paliekot katram savā dzīvesvietā. Realizējot ideju, organizatori vēlas saglabāt mūziku "dzīvu", nepārvērst to kārtējā virtuālā pasākumā, kas klausītājam neļauj līdzpārdzīvojuma un klātesamības mirkli izdzīvot pilnvērtīgi. Koncerts 16. maijā noslēgs šo iniciatīvu un simboliski atzīmēs mūzikas atgriešanos ierastajā vidē – uz koncertzāles Latvija skatuves.

"Aizvadītie divi neziņas mēneši ir bijis ļoti auglīgs laiks skumjas apātijas un dažnedažādu versiju zelšanai. Pret šiem kārdinājumiem katrs izvēlējies attiekties pa savam. Ļauties, pretoties vai atstāt risinājumu ekrāna ziņā. Ar inicitatīvu #atverlogu mēs izvēlējāmies šo laiku konfrontēt un censties apspēlēt. Īpaši, ja zinām, ka ierasto tikšanos akūti pietrūkst kā mūziķiem, tā klausītājiem. Nu, pie pirmās iespējas, ar šo soli – koncertu, lai arī nelielu, nešaubos, zvērinātu publikas daļu un lieliskus mūziķus aicinām atgriezties. Atgriezties tikšanās vietā, ko mainīt nedrīkst un kur nespēju iztikt vienam bez otra apliecināt vislabāk," atklāj koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Saksofonists Aigars Raumanis, kurš mācījies Rīgā pie izcilajiem latviešu saksofonistiem Oskara Petrauska un Arta Sīmaņa, šobrīd studē Sibeliusa akadēmijā Helsinkos. Gados jaunais mākslinieks plūcis laurus vairākos vietēja un starptautiska mēroga atskaņotājmākslas konkursos, uzstājies gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. Aktīvi koncertē ar saksofonu kvartetu Atomos, Baltijas Jūras saksofonu kvartetu un Trio Tresensus. Muzicējis vadošo Latvijas orķestru sastāvos, kā arī solista ampluā jau paspējis saspēlēties ar Sinfonietta Rīga, Lietuvas Nacionālo filharmonijas kamerorķestri un Nacionālo bruņoto spēku pūtēju orķestri. Saksofonista repertuārs ir ļoti plašs, ietverot vairākus īpaši viņam rakstītus jaundarbus un pat koncertžanra darbu pirmatskaņojumus.

Kārlis Klotiņš absolvējis čella klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un maģistrantūru Latvijas Mūzikas akadēmijā.  Studējis arī Bāzeles Mūzikas augstskolā. Kopš 2006. gada ir mūziķis Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, kā arī šī orķestra stīgu kvarteta dalībnieks. Paralēli K. Klotiņš muzicē arī klavierkvartetā Quadra, kura koncerts Ķeniņš un Quadra jaunās mūzikas festivālā Arēna tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kā viens no 2019. gada labākajiem koncertiem. Kārlis uzstājas arī kā solists, koncertējot sadarbībā gan ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, gan Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Sinfonietta Rīga.

A9 ir divu Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas un obojista Mārtiņa Zālītes – muzikāla apvienība. Abi akadēmiskajā mūzikas žanrā trenētie un praktizējošie mūziķi šai apvienībā meklē veidu un formu, kā klasisko mūziku interpretēt caur šodienas sajūtām un iespējām. Mūziķi rada arī oriģinālmūziku, kurā savu instrumentu skaņu pastiprina un elektroniski modificē, turklāt, ikdienā orķestrī ierasto oboju Mārtiņam nomainot pret basģitāru.

Marta Kauliņa sākotnēji mācījusies flautas spēli Aizputes mūzikas skolā. Vēlāk zināšanas un prasmes papildinājusi Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā, apgūstot sitaminstrumentu spēli pie pasniedzējiem Edgara Saksona un Riharda Zaļupes. Lai arī šobrīd mūziķes ikdiena rit Liepājas Simfoniskā orķestra sastāvā, viņa aktīvi piedalās arī dažādos muzikālos projektos.

Mārtiņš Zālīte kopš bērnības apguvis obojas spēli pie izcilā mūziķa un pedagoga Viļņa Pelnēna Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, mācības turpinot Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā, kur viņa pedagogs bija arī Normunds Šnē. Zālīte muzicējis Valsts kamerorķestrī Sinfonietta Rīga, šobrīd ir Liepājas Simfoniskā orķestra dalībnieks, kā arī oboju grupas koncertmeistars. Pēdējos gados mūziķis pievērsies basģitāras un kontrabasa spēlei.

23 biļetes uz koncertu Atkal uz skatuves, kas notiks 16. maijā plkst. 20 koncertzālē Latvija, no 13. maija pieejamas Biļešu paradīze tirdzniecības vietās.

Top komentāri

Zaļais
Z
Koncerts ar augstas raudzes mūziķiem, vairāku tūkstošu kvadrātmetru ēkā priekš 23 klausītājiem. Naudas šķērdēšana, garlaicības untumi vai vienkārši augstprātīga paņirgāšanās par apkārt notiekošo?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja