Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +1 °C
Smidzinošs lietus
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Arī šogad Dzintaru koncertzāle aicina uz cikla Brīvdienu mūzika koncertiem

Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols turpina koncertu ciklu Brīvdienu mūzika. Šoreiz varēs dzirdēt Brodvejas un kino mūziku, Skaistākās operu ārijas, Spāņu mūziku un dejas, kā arī enerģiskos Astora Pjacollas un tango mūzikas ritmus. Bet jau šo svētdien, 26. janvārī, plkst. 14, šī gada pirmajā Brīvdienu mūzikas koncertā, uzstāsies ar unikālās balss īpašnieks, kontratenors, Sergejs Jēgerus, informēja koncertzāles pārstāvi.

Izrādās, ne tikai baroka laika sacerējumi, kas oriģināli komponēti kontrtenora balsij, lieliski salāgojas ar šī tembra krāsām, bet arī latviešu skaņražu vokālā kamermūzika. Koncertā līdzās draudzīgām sarunām baudīsim Georga Frīdriha Hendeļa operu ārijas, itāļu komponistu Antonio Lotti un Vinčenco Bellīni vokālos skaņdarbus, kā arī Jāņa Lūsēna un Artūra Maskata skaistākās solo dziesmas Sergeja Jēgera un pianistes Ievas Šmites izpildījumā.

Sergejs Jēgers ir slavenākais Latvijas kontrtenors un 2005. gadā ierindojās 25 finālistu vidū un ieguva godpilno 6. vietu prestižajā raidsabiedrības BBC konkursā Pasaules dziedātājs 2005 Velsā (Cardiff Singer of the World 2005). Viņš regulāri piedalās Latvijas Nacionālās operas iestudējumos, lielas formās darbu atskaņojumos kā arī sniedz solo koncertus Latvijā un ārpus tās robežām - Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā, Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Baltkrievijā, Uzbekistanā, Kazahstanā, Spānijā, Somijā, Portugālē, Itālijā, Zviedrijā, Ēģiptē, Nīderlandē, Francijā un citās valstīs.

Otrajā Brīvdienu mūzikas koncertā  Brodveja un kino mūzika 1. martā tiksimies ar Rīgas Saksofonu kvartetu (Katrīna Kivleniece, soprānsaksofons, Artis Sīmanis, altsaksofons, Ainars Šablovskis, tenorsaksofons, Baiba Tilhena, baritonsaksofons), kā arī solistiem Emīlu Kivlenieku (tenors), un Beāti Zviedri (soprāns). Viņu izpildījumā baudīsim dzirkstošos un leģendāros Brodvejas un kino mūzikas skaņdarbus.

Trešajā Brīvdienu mūzikas koncertā Skaistākās operu ārijas 22. martā tiksimies ar šarmantajiem operdziedātājiem Marlēnu Keini (soprāns) un Mihailu Čuļpājevu (tenors), kuriem koncertā pievienosies pianiste Agnese Egliņa. Viņu izpildījumā baudīsim skaistākās itāļu, vācu un franču komponistu operu ārijas.

Ceturtajā Brīvdienu mūzikas koncertā Piazzolla, Lācis, Tango 26. aprīlī, tiksimies ar virtuozo LNSO stīgu kvartetu (Sandis Šteinbergs, vijole, Raimonds Melderis, vijole, Arigo Štrāls, alts, Ainārs Paukšēns, čells, Raivo Ozols, kontrabass) un akordeonistu Atrūru Noviku. Viņu izpildījumā baudīsim Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Kārļa Lāča skaņdarbus, kā arī Tango mūzikas ritmus.

Savukārt pēdējā šā pusgada Brīvdienu mūzikas koncertā Spāņu mūzika un dejas 24. maijā tiksimies ar dziedātāju Aiju Vītoliņu, ģitāristu Kasparu Vizuli, kontrabasistu Reini Ozoliņu, taustiņinstrumentālistu Tomu Mikālu, sitaminstrumentālistu Rinaldu Maksimovu un dejotājiem Ievu Kemleri un Ģirtu Bisenieku. Šajā koncertā, atšķirībā no citiem cikla koncertiem, skatītājiem būs iespēja ne tikai baudīt sarunas un mūziku, bet arī tempermentīgus dejas priekšnesumus horeogrāfes Ievas Kemleres interpretācijā.

Cikla Brīvdienu mūzikas stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla Brīvdienu mūzikas koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Bet abonements uz pieciem pirmā pusgada koncertiem maksās tikai 32 eiro, un tas ir pieejams visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja