Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Izveidota festivāla izglītības programma pasaulslavenu mūziķu vadībā – Rīga Jūrmala Akadēmija

Mūzikas festivāls Rīga Jūrmala atklāj jaunu iniciatīvu – Rīgas Jūrmalas Akadēmiju (RJ Akadēmija). Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) jaunie talanti no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm šovasar festivāla ietvaros varēs apgūt meistarību pasaulslavenu interpretu vadībā.

"Pateicoties festivālam Rīga Jūrmala, mums būs liels gods organizēt meistarklases jaunajiem talantiem, sadarbojoties ar tāda līmeņa māksliniekiem kā pianisti sers Andrāšs Šifs, Leifs Ūve Andsness un pasaules slavu guvušais diriģents Manfrēds Honeks, kuru vārdi zināmi ikkatram klasiskās mūzikas studentam. Īpašs prieks, ka šo iniciatīvu varam organizēt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgadē – profesors Jāzeps Vītols jau no pirmajām augstskolas pastāvēšanas dienām kolēģiem devis uzdevumu rūpēties par Latvijas jauno talantu maksimāli starptautisku un demokrātisku izglītību," saka Toms Ostrovskis, RJ Akadēmijas direktors un JVLMA Klavieru katedras asociētais profesors un Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs.

"Dibinot mūzikas festivālu Rīga Jūrmala, mums bija skaidrs ilgtermiņa redzējums – mēs vēlējāmies izveidot unikālu platformu, lai sniegtu iespēju Latvijas un citu valstu jaunajiem talantiem strādāt ar pasaules izcilākajiem mūziķiem, kas festivāla ietvaros vasarā uzstājas Rīgā un Jūrmalā. Šogad pēc veiksmīgas festivāla pirmās sezonas ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas atbalstu esam raduši iespēju pievērst uzmanību klasiskās mūzikas izglītībai, sniedzot iespēju vairākiem desmitiem jaunu un talantīgu izpildītājmākslinieku pilnveidot savu meistarību un veidot dialogu ar lielākajiem mūsdienu klasiskās mūzikas vārdiem, saka festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna. 

RJ Akadēmijas ietvaros notiks klavieru, stīgu un pūšamo instrumentu meistarklases, kuras vadīs Sers Andrāšs Šifs (11.jūlijs), Leifs Ūve Andsness (30. augusts) un Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra vadošie mūziķi (no 17. līdz 21. jūlijam) – Tobiass Steimans un Džulita Smolena (vijoles), Laionels Kotē (čells), Filips Buklī (flauta) un Natālija Švābe (pikolo flauta).

Šogad Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris festivālā Rīga Jūrmala uzstāsies Marisa Jansona piemiņas zīmē. Piedaloties BRSO vadošajiem orķestra mūziķiem tiks organizēta Marisam Jansonam veltīta diriģēšanas meistarklase, kuru vadīs Manfrēds Honeks.

JVLMA Simfoniskā orķestra diriģēšanas katedras vadītājs prof. Andris Vecumnieks: ''Esam pagodināti, ka mūsu studentiem ir iespēja pilnveidot savu diriģēšanas līmeni pie šī diriģenta un orķestra dalībniekiem. BRSO vadītājs ilgus gadus bijis mūsu augstskolas Goda profesors, Latvijas diriģēšanas skolas spilgtākais pārstāvis Mariss Jansons. Viņa skolai ir savs turpinājums – Marisa Jansona audzēknis, JVLMA profesors Viesturs Gailis, kā arī vairāki vidējās paaudzes diriģenti, kuri šobrīd pasaulē turpina daudzināt Latvijas vārdu pasaulē – Andris Nelsons, Andris Poga un Ainārs Rubiķis. Tagad, pateicoties šai iniciatīvai un ierosmei, radīta lieliska iespēja apliecināt sevi un spert pirmos soļus profesionālās meistarības visaugstākās raudzes pakāpē arī jaunajiem JVLMA diriģēšanas meistariem."

Meistarklasēm var pieteikties bakalaura un maģistrantūras studenti, iesūtot profesionālās pieredzes aprakstu, foto un performances video. Pieteikšanās termiņš – 2020. gada 10. maijs. Ar konkursa kārtībā apstiprinātajiem kandidātiem akadēmijas organizatori sazināsies individuāli.

Meistarklašu ietvaros dalībniekiem būs iespējams individuāli strādāt ar pasniedzējiem, kā arī piedalīties kopīgi organizētajās meistarklasēs un darba grupās.

Meistarklašu dalībnieki tiks aicināti uz festivāla Rīga Jūrmala koncertiem, kuros būs iespēja tikties arī ar citiem festivāla māksliniekiem, kā arī apmeklēt citus festivāla ietvaros organizētos pasākumus.

RJ Akadēmija paredz arī konkrētu skaitu līdz 300 eiro stipendiju, lai segtu ceļošanas un citas saistītās izmaksas.

Vairāk informācija: www.rjmusicacademy.com vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja