Laika ziņas
Šodien
Migla

LaIPA 53 mūziķiem piešķir stipendiju jauna ieraksta radīšanai

Noslēdzies Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) izsludinātais stipendiju konkurss, kurā jaunu ierakstu radīšanai stipendija piešķirta 53 mūziķiem, informēja LaIPA pārstāvji.

Izvērtējot 134 pieteikumus, biedrības padome septiņu profesionālu mūzikas nozares pārstāvju sastāvā ir piešķīrusi stipendijas 53 Latvijas mūziķiem jaunu mūzikas ierakstu radīšanai.

LaIPA stipendija tika piešķirta Jānim Stībelim, Ainaram Mielavam, Evijai Vēberei, Gustavam Butelim (Arstarulsmirus), Rihardam Fedotovam, Aigaram Voitišķim, Jurim Kaukulim, Justam Sirmajam, Martai Grigalei, Ivo Fominam, Jānim Moisejam, Edvīnam Zariņam, Ikaram Ruņģim, Atim Zviedrim, Edgaram Šubrovskim, Rūtai Dūdumai-Ķirsei, Katrīnai Dimantai un citiem. Ar pilno konkursa uzvarētāju sarakstu var iepazīties šeit

Vērtējot saņemtos pieteikumus, tika ņemtas vērā šādas kvalitātes – pieteikuma atbilstība konkursa nolikumam, mūziķu izdotais un LaIPA datubāzē reģistrētais mūzikas ierakstu katalogs, projekta aktualitāte, skaidri formulēta mērķauditorija, realizācijas gaita, atbilstība stipendiju konkursa mērķim un citi kritēriji. 

Kārlis Auzāns, LaIPA Padomes priekšsēdētājs, dalās ar iespaidiem: "Vērtēt bija ļoti sarežģīts uzdevums, jo nebija iespēja atbalstīt visus iesūtītos pieteikumus – pārdzīvojām par visiem mūsu kolēģiem. Kopumā saņēmām 134 konkursa pieteikumus un tas nepārprotami liecina – šāds papildu atbalsta mehānisms piedzīvotās pandēmijas kontekstā bija ļoti nepieciešams. Esmu gandarīts par saviem kolēģiem – mūziķiem, kuri aktīvi iesaistās un, neskatoties uz dažādajiem šķēršļiem, ir radošā procesā, lai taptu arvien jauni muzikāli mākslas darbi."

"Reizēm mēs pat neapzināmies – cik būtiska ir mūzikas klātbūtne mūsu ikdienas gaitās. Tā ne vien sniedz iedvesmu katram personīgi, bet tai ir būtiska loma mūsu nacionālās identitātes un kultūras mantojuma veidošanā. Šo iemeslu dēļ ir svarīgi atcerēties, cik daudz resursu, pūļu un enerģijas iegulda mūziķi un citi industrijas profesionāļi, lai dziesmas ne vien dzimtu, bet arī nonāktu līdz klausītājiem. Mūzikas jaunrades konkursa rezultāti spilgti pierāda – mūsu mūziķiem ir ko teikt un tas rada pārliecību, ka šogad Latvijas kultūras telpa sagaidīs profesionālus un radošus papildinājumus," stāsta LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. 

Izsludinot konkursu, LaIPA mērķis ir atbalstīt Latvijas izpildītāju un mūzikas ierakstu producentu darbību, piešķirot finansējumu jaunu mūzikas ierakstu radīšanai. Stipendija konkursa veidā tiek piešķirta mūzikas ieraksta radīšanas izmaksu segšanai līdz 500 eiro apmērā, par aktivitātēm, kuras ir jārealizē līdz 2020. gada 31. oktobrim. LaIPA stipendiju finansējumu nodrošina LaIPA fonds Izglītības un kultūras atbalstam.

Savukārt, ņemot vērā saņemto pieteikumu skaitu un mūziķu plašo interesi, LaIPA padome ir lēmusi šī gada 1. novembrī izsludināt otro stipendiju konkursa kārtu.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kasīt, tīrīt, rušināt

Man vēl ir viena garāža un viens šķūnītis jāizkrāmē, nē, tie nav mani krāmi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja