Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Noklausies pirmo skaņdarbu no Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālās poēmas Kā ābeļdārzs ir brīvība

Noslēdzot valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība.

Noslēdzot valsts simtgades varonības un veidošanās gadu, 23. novembrī, pasaules pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma Kā ābeļdārzs ir brīvība. Uzveduma pirmatskaņojumam izraudzīta zīmīga vieta – Jelgava, tieši šeit pirms simts gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas  sapnis par brīvu Latviju. Lomās – Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels un Andris Ērglis. Režisors  un scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

Darba mūzikas autors J. Lūsēns sadarbību ar M. Zālīti vienmēr vērtē kā jaunu izaicinājumu:

“Tās dvēseles stīgas, kas vibrē Māras dzejā un pasaules notikumu redzējumā, iekustina arī manu radošo garu, katrreiz iedzīvinot arvien jaunas skaņas, motīvus un krāsas. Īpaši tuva, šķiet, mums abiem ir latviskā piederības sajūta. Gan vēsturi vētījot, gan sapņus par Latviju izrakstot. Tā tas ir bijis izrādēs Sfinksa, Indriķa hronika, Kaupēn, mans mīļais, Meierovics un Mistērija par sapni un mīlestību. Mūsu kopdarbi ir izspēlēti simtiem reižu un skaņdarbi dzīvo un tiek dziedāti vēl šodien. Ticu, ka mūsu jaunais darbs Kā ābeļdārzs ir brīvība ir skaists, emocionāli dziļš un pacilājošs turpinājums līdz šim jau kopā radītajam."

Skatītāji autoru jaundarbu aicināti novērtēt 23. novembrī pulksten 12 un 16  Jelgavas kultūras namā. Bet jau šobrīd iespējams noklausīties  muzikālās poēmas Kā ābeļdārzs ir brīvība pirmā skaņdarba Manas Zemgales zelts ierakstu.

Ierakstā piedalās: balss, solo - Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kokle - Latvīte Cirse, meiteņu koris Spīgo (vadītāja Līga Celma-Kursiete), vīru koris Frachori (vadītājs Ingus Leilands). Ieraksta producents - Jānis Lūsēns juniors.

23. novembra pirmizrādē tautas sapņus izstāstīs un izdziedās Dailes teātra aktieri: Jelgavā dzimušais un augušais Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, operdziedātāja, mecosoprāns  Kristīne Zadovska,  solisti - Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš un Andris Ērglis. Uzveduma skanējumu papildinās arī  meiteņu koris Spīgo un jauktais koris Balti (vadītāja Maija Branka),  vīru koris Frachori  vadītājs Ingus Leilands.  Diriģents -  Valdis Butāns.

Brīvības stāstus muzikālās skaņās iedzīvinās Latvijas labākie mūziķi – darba komponists Jānis Lūsēns, kā arī Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš un Jānis Lūsēns juniors

Režisors un scenogrāfs –  2018. gada Spēlmaņu nakts balvas laureāts Reinis Suhanovs.

Biļetes visās Biļešu paradīze kasēs un bilesuparadize.lv. Cena 5–10 eiro. 

Plašāka informācija: www.jelgava.lv un www.kultura.jelgava.lv

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja