Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tiešraide: Koncerts Laikmeta piezīmes klavierēm

Portāls Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina piektdien, 3. aprīlī, no plkst. 19.00 tiešraidē no koncertzāles Cēsis skatīties koncertu Laikmeta piezīmes klavierēm, kas piedāvās trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa – solo programmas.

Laikā, kad mainījusies visu lietu kārtība, un cilvēkiem liegta iespēja stiprināt garu un smelties mūzikas dziedinošo spēku, baudot to izcilu mākslinieku sniegumā klātienē, koncertzāle Cēsis aicina pie sevis paviesoties virtuāli.

Tiešraidē izskanēs īpašs koncerts, kas piedāvās trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa, solo programmas. Tas iezīmē viņu skatījumu uz šo laiku caur katra mūziķa izraudzīto skaņdarbu prizmu.

Koncertzāles šī gada rezidences mākslinieka, kaislīgā un harizmātiskā pianista Andreja Osokina programmas centrs būs Riharda Vāgnera monumentālās operas Tristans un Izolde fināls Izoldes mīlas nāve, bet programmas noslēgumā Ludviga van Bēthovena pēdējie vārdi klaviermūzikā – noslēdzošā Bagatelle no pēdējā opusa klavierēm.

Skaņdarbus, kas, viņaprāt, ir īpaši piederīgi un nozīmīgi šim brīdim pasaules un sabiedrības vēsturē izraudzījies Reinis Zariņš – pianists, kura rokraksts ir konceptuālas un filosofiskas programmas. Viņa skatiens vērsts uz Johana Sebastiana Baha mūziku un Olivjē Mesiāna  grandiozo klavierciklu Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu, no kura koncertprogrammai izvēlēta cikla daļa Prieka gara skatiens.

Tiešraide izskanēs ar  jaunā un daudzsološā pianista Daumanta Liepiņa sniegumu. Viņa interpretācijā skanēs divi romantisma pārstāvja, komponista Frederika Šopēna klavierdarbi

Noteiktā valsts ārkārtas stāvokļa dēļ tiešraides laikā mūziķi un translāciju nodrošinošais tehniskais personāls ievēros visus noteiktos drošības pasākumus, ievērojot sociālo distanci un rūpējoties par savu un tuvumā esošo veselību. Tiešraide notiek bez klausītāju klātbūtnes zālē.

Koncerta Laikmeta piezīmes klavierēm tiešraide skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja