Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vasaras vakari Dailes dārzā

Seši Dailes teātra koncerti Sezonas pieslēgums aicina tikties

 

Laiks ieviesis korekcijas, forma mainās, saturs paliek. It kā jāliek punkts teātra sezonai, bet šogad jūnijā tas pārtop par komatu, ja gribat – par izsaukuma zīmi, jo viss turpinās. "Dailes teātris, kā parasti, iet uz risku," saka aktieris Artūrs Skrastiņš. "Atšķirībā no citiem teātriem, kuri tiek vērti ciet, mēs veramies vaļā. Atvaļinājums mums jau ir bijis. Mūsu lielā ēka ļauj ievērot pat piecu metru distanci, ja vajag. Tad nu, ievērojot visas sanitārās normas un rekomendācijas, mēs atsākam strādāt." 

Dailes teātrī tiek atklāts jauns spēles laukums. Teātra Vasaras dārzā sešus vakarus – 12., 13., 16., 17., 18. un 19. jūnijā – aktieri aicina skatītājus uz koncertiem Sezonas pieslēgums. Par impulsu pasākumam varētu saukt teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa teikto: "Tādas likstas dēļ jau neiesim viesības atcelt!" Aktieri ir nocietušies tikties ar skatītājiem, un arī skatītāji skumst bez teātra. "Tie, kas iepriekš jau apmeklējuši Dailes teātra koncertuzvedumus, zina, ka tajos mēģinām atklāt tādas aktieru šķautnes, kas skatītājiem sagādā pārsteigumu un prieku. Būs visiem zināmas dziesmas, bet ar interesantu piegājienu. Neko daudz gan negribu pirms tam stāstīt, bet ideja ir tāda, ka ielaidīsim skatītājus mūsu mājās, kas ir mūsu darbavieta. Lielais foajē jau ir pārvērties līdz nepazīšanai. Kā teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs teica uzrunā kolektīvam – ir jāuzkāpj kalnā, jāaiziet tuksnesī un jāatgriežas mājās. Un to arī ar koncerta palīdzību mēģināsim pateikt," stāsta A. Skrastiņš. Viņš un Lauris Dzelzītis ir koncertu idejas autori.

Apmeklētājiem interesanta būs jau nokļūšana līdz savām sēdvietām pie galdiņiem. Pulcēšanās – pusstundu pirms katra pasākuma, ievērojot drošības prasības. Tā kā koncerti notiks brīvā dabā, skatītājiem jāizvēlas laikapstākļiem atbilstošs apģērbs, lai gan Vasaras dārzs ir zem jumta. Pie viena galdiņa paredzētas vietas divām personām no vienas mājsaimniecības.

Kāds žanrs koncertos dominēs? "Ar Lauri Dzelzīti vienojāmies, ka esam radījuši žanru, kam nav nosaukuma," skaidro A. Skrastiņš, tomēr mēģina noformulēt atbildi. "Tas ir improvizēts mēģinājums vieglā gaisotnē nonākt pie nopietnām atklāsmēm. Ar smiekliem un dziesmu dosimies pie saknēm, lai atgrieztos nopietnībā pie bitēm." Bišu tēma ir arī koncerta plakātā. "Mums uz jumta ir trīs stropi, īstas bites vāc īstu medu. Arī Rainis ir daudz par bitēm runājis. Teātris jau vienmēr bijis kā bišu strops. Un bite dara labas lietas, bez kurām zemeslode nevar pastāvēt. Bite gan var arī iedzelt... diemžēl tikai vienu reizi," spriež A. Skrastiņš.

Koncertprogrammu Sezonas pieslēgums veido arī muzikālās daļas vadītājs Juris Vaivods un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Elīna Lutce, gaismu māksliniece Māra Vaļikova un vokālā pedagoģe Ieva Kerēvica.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja