Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Latvijas Arhitektu savienība koncertzāles atrašanās vietas izvēlei aicina izveidot darba grupu

Latvijas Arhitektu savienība (LAS), atsaucoties uz 2020. gada 11. decembra LR Kultūras ministra aicinājumu sniegt LAS viedokli par Nacionālās koncertzāles novietni, nosūtījusi vēstuli LR Kultūras ministrijai, aicinot kopīgi izstrādāt sabiedrībai saprotamu, labiem pārvaldības principiem atbilstošu stratēģiju Nacionālās koncertzāles īstenošanai, veicot profesionālu potenciālo novietņu analīzi sadarbībā ar nozares un iesaistīto institūciju speciālistiem.

Vēstules autori norāda, ka Latvijas Arhitektu savienība vienmēr ir atbalstījusi Nacionālās koncertzāles Rīgā nepieciešamību, atzīmējot, ka sasniedzamais mērķis ir jāīsteno saimnieciski pamatoti, ievērtējot projekta lomu un nozīmīgo ietekmi kultūrā, sabiedrībā, ekonomikā un pilsētvidē.

"Novietnes izvēlei ir jābūt profesionāli argumentētai un sabiedrībai, kura būs koncertzāles lietotājs un pastarpināti arī finansētājs, saprotamai," uzsver Latvijas Arhitektu savienības prezidents Juris Poga.

Vēstulē tiek uzsvērts, ka jau vairāk nekā 15 gadus LAS aktīvi seko līdzi visām aktivitātēm, kas saistītas ar  Nacionālās koncertzāles izveides procesu; LAS ir atbalstījusi un aktīvi iesaistījusies LR Kultūras ministrijas centienos panākt šīs Latvijas kultūrai tik nozīmīgās būves realizāciju. Līdz šim ir notikušas daudzas diskusijas, veiktas izpētes un rīkoti konkursi, apskatot dažādas potenciālās novietnes gan mūziķu, gan arhitektu, gan citu profesionāļu, politiķu un sabiedrības locekļu vidū, taču vienots redzējums nav izveidojies.

"Ņemot vērā ilgtermiņā neatrisināto situāciju, LAS rosina izveidot koncertzāles potenciālās novietnes izvēlei izveidot darba grupu ar iesaistīto/atbildīgo institūciju un starpdisciplināro jomu pārstāvjiem, kas nodrošinātu konstruktīvu, operatīvu un profesionālu sadarbību starp iesaistītajām pusēm un stimulētu sabiedrības interesēm atbilstošu, efektīvāku un ātrāku projekta īstenošanu," teikts vēstulē.

LAS ir nosūtījusi Kultūras ministrijai piedāvājumu/ierosinājumu koncertzāles stratēģijas izstrādei un novietņu salīdzinošās analīzes un atlases kritērijiem, lai nodrošinātu gan nozares ekspertu, gan gala lietotāju, gan politiķu un plašākas sabiedrības iesaisti.

LAS ierosinātā risinājuma mērķis ir objektīvi izvērtēt visas līdz šim piedāvātās un šobrīd publiskajā telpā izvirzītās potenciālās novietnes, vadoties no starptautiski pārbaudītām vietas izvēles un pirmsprojekta stadijas izstrādes vadlīnijām, lai pamatoti izvirzītu/nominētu piemērotāko Nacionālās koncertzāles realizāciju.

Latvijas Arhitektu savienība arī atgādina, ka līdz 18. janvāra plkst. 12 ikvienam vēl ir iespēja nosūtīt savu pamatotu ierosinājumu Nacionālās koncertzāles novietnei, to sūtot uz [email protected].

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Titāna plāksne galvā

Kannu kinofestivāls ir demonstratīvi apliecinājis, ka kino un festivāli tradicionālajā formātā turpinās – par spīti visam

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja