Laika ziņas
Šodien
Migla

Muzeju nakti piedzīvo vairāk nekā 206 000 cilvēku

Nu jau piecpadsmito reizi Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes vienu nakti gadā ver durvis apmeklētājiem un aicina uz īpašajiem Muzeju nakts pasākumiem. Tā šogad, 18. maijā, Rīgā Muzeju naktī durvis apmeklētājiem vēra 69 kultūrvietas, savukārt reģionos 121 vietā interesantas aktivitātes rīkoja pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Kopumā nakts pasākumus visā Latvijā apmeklējuši 206 804 cilvēki, informē Kultūras ministrija.

Šogad lielu apmeklētāju skaita pieaugumu piedzīvojuši Latgales muzeji – salīdzinot par pērno gadu, kad reģistrēti 13 546 apmeklējumi, šogad skaits pieaudzis vairāk nekā divtik, sasniedzot 36 508. Arī pārējos reģionos Muzeju nakts pasākumus apmeklēja liels skaits cilvēku – otro gadu pēc kārtas visapmeklētākie bijuši Kurzemes muzeji ar 31 478 apmeklētājiem, tiem seko 23 554 apmeklētāji Vidzemes muzejos, 9411 apmeklētāji Zemgalē un 6838 Pierīgas muzejos.

Muzeju naktī vispopulārākais Kurzemes reģionā bijis Liepājas muzejs, uzņemot 4 890 interesentus. Vidzemē visaugstāko interesi piesaistījis Valmieras muzejs – 5 002 apmeklētāju. Latgalē visvairāk – 9150 – cilvēku reģistrēts Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, savukārt starp Zemgales muzejiem visaugstāko interesi raisījis Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, uzņemot 3 650 viesu.

Latvijas visapmeklētākais muzejs sestdienas naktī atradās Rīgā – tas šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus bijis Rīgas Motormuzejs, kurā viesojās 16 550 apmeklētāju. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tieši Rīgā muzeju entuziastiem bija pieejams visplašākais piedāvājums, un attiecīgi arī apmeklējums te bijis lielākais – Rīgas muzejos viesojušies 99 015 cilvēki.

Nu jau piecpadsmit gadu garumā Muzeju nakts ir kļuvusi par labi iesakņojušos tradīciju, kas izauklējusi jaunu muzeji apmeklētāju paaudzi – cilvēkus, kas ne vien apmeklē īpašos Muzeju nakts pasākumus, bet dodas uz muzejiem visa gada garumā. Kopējais Latvijas muzeju apmeklējumu skaits kopš 2001. gada ir teju nepārtraukti pieaudzis, 2018. gadā sasniedzot 3 756 526 apmeklējumu gadā. Turklāt lielāko daļu apmeklējumu muzejos veido tieši individuālie apmeklētāji. Pērn būtisks pieaugums vērojams arī skolēnu grupu apmeklējumā – te skaits audzis par vairāk nekā 42 000 un šīs izmaiņas saistāmas ar Latvijas simtgades programmas „Latvijas Skolas soma” piedāvātajām iespējām.

Kopumā Latvijā visa gada garumā pērn visapmeklētākais muzejs bijis Turaidas muzejrezervāts, uzņemot 273 312 viesus. Turaidai cieši seko Rundāles pils muzejs, kas uzņēmis 263 284 apmeklētājus, bet pirmo trijnieku noslēdz Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 238 123 apmeklētājiem gadā. 200 000 apmeklētāju slieksni pārsniedzis arī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs – to 2018. gadā apmeklējuši 208 709 interesenti.

Savukārt apmeklētāju iemīļotākie muzeji Latvijas reģionos pērn bijuši Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs Latgalē (31 244 visi), Cēsu muzejs Vidzemē (92 150 viesi), Ventspils muzeja vienība Piejūras brīvdabas muzejs Kurzemē (86 457 viesi), Jēkabpils vēstures muzejs Latgalē (27 525 viesi) un Daugavas muzejs Pierīgā (30 035 viesi).

Top komentāri

.
.
Cilvēki novesti līdz tādai nabadzībai, ka stāv divas un vairāk stundas rindā, lai bez maksas apskatītu kaut kādu muzeja daļu (ne visu ekspozīciju). Tā ir cilvēku pazemošana, varbūt arī mazohisms. Par to nevajag priecāties.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja