Gadā kopumā tika radītas aptuveni 19 tūkstoši jaunas darba vietas (izņemot NVA īstenoto programmu dalībniekus). Tas ir aptuveni par trešdaļu mazāk, nekā 2012.gadā, jo arī ekonomikas izaugsme ir bijusi lēnāka. Darbaspējīgo iedzīvotāju aktivitātes līmenis gan palicis aptuveni 2012.gada līmenī (ap 66%). Lai arī ir samazinājies skolēnu un studentu, kā arī nestrādājošo pensionāru skaits, toties ir pieaudzis mājsaimnieču un ilgstoši darbnespējīgo iedzīvotāju skaits.
Nodarbināto skaita izmaiņas gan ļoti atšķiras nozaru vidū. Piemērām, apstrādes rūpniecībā 2013.gadā kopumā nodarbināto skaits ir pieaudzis par 3%, tomēr ražotāji kļuvuši daudz piesardzīgāki jaunu darbinieku pieņemšanā gada otrajā pusē. Tas, visticamāk, saistāms ar to, ka ražotāji joprojām ļoti uzmanīgi skatās uz savām izmaksām un turpina optimizēt ražošanas procesus. Līdzīgs nodarbināto skaita kāpums bija arī transportā un uzglabāšanā. Savukārt straujāks nodarbinātības pieaugums pērn bija būvniecībā un iekšzemes tirdzniecībā (attiecīgi par 8% un 5%, pateicoties iekšzemes pieprasījuma kāpumam), kā arī mazākajās nozarēs (IT un komunikāciju pakalpojumos, enerģētikā, profesionālajos, zinātniskajos un tehniskajos pakalpojumos). Nodarbināto skaita samazinājums notika, piemēram, lauksamniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā, finanšu sektorā.
Gaidāms, ka jaunu darba vietu radīšana turpināsies, turklāt pašlaik neaktīvie iedzīvotāji arvien vairāk iesaistīsies darba tirgū (to veicinās arī pakāpeniska pensionēšanas vecuma paaugstināšana). Darba meklētāju īpatsvars varētu šogad samazināties līdz 10,4% no 11,8% pagājušogad.