Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 12. janvāris
Reina, Reinholds, Reinis, Renāts

Apinis: Par nodokļu un veselības reformu izdošanos

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
vecais Kareņins
v
laikam tomēr tiek saukts par ''veco'' tāpēc, ka ir 20 (divdesmit!!!) gadus vecāks par sievu. Laulātajiem tā ir ĻOTI LIELA gadu starpība. Vēl pāris specveltījumu Apinim. - Es gan neesmu tāds vecis, par kādu tu mani varbūt uzskati, bet neesmu jauns kā tu un nekad vairs nebūšu. (Andrejs Dripe. Pēdējā barjera - kolonijas audzinātājs runā ar jaunieti) - Četrdesmit gadi? Tas taču ir sirms vecums! (pusaudžu saruna filmā Maskava - Kasiopeja) Vecais Kareņins bija tieši tāds pats kā viņa šolaiku vienaudzis, bet savā abiedrībā, kur viņa vecuma cilvēku bija mazāk nekā mums ir šodien, viņš tika SUBJEKTĪVI UZSKATĪTS par vecu, lai gan tāds vēl nebija. '''Vēl dzīve rit, Vēl varonim Nav gadu piecdesmit!'' (Jevgeņijs Bulkins)
autors jauc
a
Atšķirības ir tikai divas. 1. Baibai vēl nebija nekādas 20. gadsimtā pieprasītas izglītības un laikā, kad notiek stāsts, nebija pat 8. klases atestāta. 2. Arī 70. gadu PSRS meitenei daudz kas varēja notikt, bet vismaz nebija veselu bandu ar koltiem pleznās. Fiziski un garīgi (neskaitot speciālās zināšanas, ko dod izglītība) gan Meigena, gan Baiba ir pilnīgi vienādas un ne ar ko neatškiras arī no savām vienaudzēm citos laikmetos.
autors jauc
a
Sociālo un bioloģisko briedumu. Sociālais dažadās sabiedrībās var atšķirties. Turpinām autora iecienito mākslas tēlu apskatu. Meigenai no zeltraču ciematiņa 15 gados jau bija visas to laiku mājas darbos vajadzīgās iemņas, tātad pēc to laiku saprašanas viņa bija ''pieaugusi sieviete'', varbūt ar dažām atrunām. Baibai Baltiņai pēc 100 gadiem arī bija ''vecums, kad pavasars sirdis dullas dar'' (kaut gan stāstā viņa iepazīstas ar Tagilu pašā ziemas vidū) un fiziski viņa bija tieši tāda pati kā Meigena - ja abas varētu satikties un nostāties blakus, tad neviens pēc izskata nepateiktu, kura meitene ir no kura laikmeta.
un vispār
u
Amerikāņu konservatīvie uzskata, ka vispirms jākļūst ekonomiski patstāvīgam un tad var domāt par bērniem, lai nebūtu jāsēž uz kakla valstij, tas ir, nodokļu maksātājiem. 19. gadsimta zemniekam šādas situācijas nebija, jo nebija sociālās sistēmas, kuru slaukt. Tiesi otrādi, pašu zemnieku slauca baroni - arī pēc 1861. gada.
īsa pamācība mīlēšanā
ī
Džuljetai, iepazīstoties ar Romeo, bija 14. Baibai Baltiņai, kad viņu piekrāpa Tagils - tikpat. Eteri, kad viņa satika Aivaru Līdaku - ap 13. Zeltrača meitai Meigenai, kad viņas ciemā pirmo reizi parādījās klejojošais mācītājs - tas, kurš apšāva Lahuda rokaspuišus un Stokbērna bandu - 15. Kur ir tā milzigā atšķirība starp dažādiem laikmetiem, par kuru izmisīgi spamo Apinis?
jautājums
j
farmācijas nozare ir labs bizness. Zāles cilvēkiem ir nepieciešamas, bet mārketings plus lobijs padara to par naudas avotu. Kā tas nāk, ka Jūs labi (tā vismaz šķiet) pārzinot šo sfēru tik kautrīgi/piesardzīgi par to runājiet/rakstiet.... Tikai jautājums.
cenzoram rokudzelžus
c
старик Каренин”, un šim vecajam Kareņinam bija 48 gadi. Pati Anna Kareņina Tolstoja tekstā arī nebija nekāda jaunā, jo viņai bija jau 26--- Anna Kareņina bija, pēc mūsdienu standartiem, ''vecākā no jaunajiem un jaunākā no pieaugušajiem''. To laiku sabiedrībā viņas trūkums varēja būt fakts, ka vīrieši parasti izvēlas dažus gadus jaunākas līgavas, tātad puiši uz kareņinu vairs neskatītos, tāpat kā mūsdienu puisis neskrietu pakaļ 26-gadīgajām, kad sava vecuma meiteņu pietiek. Toties 28 gadus vecam vīrietim šī pati sieviete būtu ;;īstā partija'', bet tīnes ''par sīkām''. Viss ir relatīvs, Apini! Runājot par ''vecīti Kareņinu'', ja visgudro Apini pieliktu pie arkla vai iejūgtu Volgas liellaivā, arī viņš 48 gados vairs nekāds jaunais neizskatītos un pārgudrības bārstītu daudz retāk vai nekad. Ļeņinam 27 gados bija plika galvas virsa, kas no tālienes izskatījās kā... :D Veselība, izskats, matu krāsa utt. ir ļoti individuāli.
cenzoram lēkme
c
Ak Pindacīša, sliņķe tāda, esot bijusi neaktīva darba tirgū? Vai varbūt darba tirgus bija pavisam citāds? Pindacīšai nebija iespēju izvēlēties klientu apkalpošanas speciālistes, stila konsultantes, merčandaizeres, spčraiteres, dizaineres, datorgrafiķes utt. profesiju. Tāpēc ka nebija tādu specialitāšu un vispār Pindacīšas biogrāfija bija uzrakstīta vēl pirms dzimšanas un ailē ''nodarbinātība'' Pindacišai bija ierakstīts viens vārds ''zemniece''. Līdz cik gadiem mūsu ofisa dievietes un trenažieru zāļu skaistules nostrādātu fizisku darbu Pindacīšas režīmā, SĀKOT DARBA GAITAS JAU BĒRNĪBĀ, APINI??? Šaubos, ka vairāk par tiem pašiem 40-45!
demagoģija
d
''nākies dzīvot 90 vai 100'' - tas ir, nāksies pēc Apiņa pavēles? Ar kriminālatbildību par nedzīvošanu ?:D Austrumu kaimiņiem ir spārnota frāze ''Labierīcības un dzemdību nams nevar pagaidīt.'' Pat ja Apinis neatļauj. Pat ja diktators aizliedz. Tāpat ir ar dzīvošanu un garākām VECUMDIENĀM, APINI!!! Ja medicīna atļaus tādas piedzīvot, laikam neviens neatteiksies, tikai nebūtu vēlams MURGOT par nereāliem brieduma termiņiem!
dzīves posmi
d
nevis pēc Apiņa iedomām, bet pēc cilvēka reālajām iespējām. 0-18 bērnība, pusaudža gadi un agā jaunība. Cilvēks kļūst pilngadīgs un pabeidz skolu. 19-24 jaunība. Tie, kas studē, saņem diplomu. 25-40 BRIEDUMS, APINI! Cilvēks ir ieguvis izglītību - kuru, protams, visu mūžu pilnveido - un var profesionāli sportot, nopeldēt tempā 2 jūras jūdzes un neelsot, lidot kosmosā utt. 41-60 PUSMŪŽS UN AGRAIS VECUMS, APINI!! Cilvēks vēl ir vesels unvar strādāt, bet paši grūtākie darbi vairs nav domāti viņam. Profesionālais sports, dienests utt. jau paliek jaunajiem. 61+ VECUMS, APINI!!! VECUMS!!! Cilvēks varbūt nav sācis slimot, bet laiks domāt par pelnītu atpūtu! Strādājot 36 gadus un normāli maksājot nodokļus, laikam var atļauties pēdējos 20 gadus, ja tie ir, palaist vieglāk!!!
demagoģija
d
Pasaules attīstītākajās valstīs cilvēka mūža ilgums nedaudz pārsniedz 80 gadus. Šajās valstīs ļoti piesardzīgi apspriež, kādus darbus varēs strādāt par 60 gadiem vecāki cilvēki. Latvijā Pēteris Apinis nobļāvās: ''Cilvēka briedums ir no 50 līdz 80 gadiem! Būs jāstrādā! Uz pensijām neceriet! Problēma atrisināta!''
un tagad
u
Paredzamais veselīgas dzīves ilgums Lietuvā ir tāds pats kā Latvijā - 65 gadi, tā TVNET. Tātad teksti par ''briedumu līdz 80'' ir labākajā gadījumā BEZATBILDĪGA MULDĒŠANA, sliktākajā NEKAUNĪGI MELI. Apšaubāms ir arī lēmums celt pensijas vecumu līdz 65 gadiem, jo solītā ''brieduma'' vietā sākas vecuma nespēja un slimības, bet mēģinājumi celt pensijas vecumu vēl tālāk ir NOZIEGUMS. Pindacīša par līdzīgiem vārdiem dabūtu ar nagaiku pa acīm. Kādas represijas ir šodienas vareno krājumā?
korekts salīdzinājums
k
būtu tad, ja salīdzinātu apmēram vienādus dzīves apstākļus. Lai neiznāktu ''salīdzinājums'' no sērijas - vājš gan tas čempions, noskrien 100 metrus un jau krīt, bet es piekto reizi eju apkārt stadionam pastaigas solī un neesmu pat aizelsies! Tātad agrākos fiziskā darba darītājus salīdzinām ar profesionāliem sportistiem. Tajās disciplīnās, kur ir fiziska slodze, ne par kādu karjeru līdz 54 gadiem nevar būt ne runas un sportists šajā vecumā jau turpina karjeru kā treneris. Protams, šahists var spēlēt līdz 54 gadiem un ilgāk.
fakti pret meliem
f
jo vēl pirms 120 gadiem nevarēja lāgā noticēt, ka cilvēki dzīvo ilgāk par 54 vai šādā baisā vecumā taisa karjeru---Ramzess Otrais, dzīvoja 87 gadus; Aleksandrs Suvorovs, pārgāja Alpus 70 gados; jau nosauktais Fransisko Pizarro, pēdējā kauja 60 gados; Katrīna Otrā, dzīvoja 67 gadus, imperatore; Frīdrihs Otrais, dzīvoja 74 un valdīja 46 gadus; Leonardo da Vinči, dzīvoja 67 gadus; Izaks Ņūtons, dzīvoja 85 gadus; Emanuels Svēdenborgs, dzīvoja 84 gadus. Apgalvojums par traģiski īso dzīves laiku agrāk un fenomenāli ilgo - tagad neatbilt patiesībai. Ja autors no rītdienas vairs neuzturēs šo nepatieso apgalvojumu, pieņemsim, ka viņš nemelo, bet kļūdās.
cenzūras terors
c
19. gadsimtā, kad neviens neesot dzīvojis ilgāk par 54 gadiem, bija Oto fon Bismarks - mūžs 74 gadi; karaliene Viktorija - mūžs 82 gadi. Rādītāji ir ļoti tuvu ''šodienas vidējam''. Pēdējos 25 gados vidējais paredzamais mūža ilgums esot audzis par 5 gadiem - tā statistiķi - kas varbū arī ļauj celt pensijas vecumu par 5 gadiem, bet nedod nekādu pamatu tracināt sabiedrību ar draudiem par pensiju sistēmas sabrukumu.
  • 0
  • 0
fakti pret meliem
f
54 gadu barjera bija pārsniegta jau 17. gadsimtā. Rišeljē - 56 gadi; Mazarīni - 59 gadi; princis Kondē - 65 gadi; Luijs Četrpadsmitais - 77 gadi. Ņemam agrākus laikus. Kārlis Lielais - 66 gadi; Enrike Jūrasbraucējs - 66 gadi; Aragonas Ferdinands II - 64 gadi. Kārlis Drošsirdīgais - 44, bet kritis kaujā, tātad neskaitās. Vidējais mūža ilgums aug, bet nekāda fantastiska lēciena pēdējos 100 gados, kura dēļ jādraud ar pensiju sistēmas sabrukumu, tomēr nav. Starp citu, Pindacīšas ''karjera'' turpinājās visu dzīves laiku un viņai neviens pat nejautāja, vai viņa grib turpināt vai nē. Es ceru, autors neaicinās atjaunot baronu laikus vai to analogu?
  • 0
  • 0
cenzoram rokudzelžus
c
mācoties ASV un Singapūrā, ieguvu pārliecību, ka, samazinoties nodokļiem, samazinās valsts kopējā finanšu plūsma --- vienkāršota teorētiska shēma. Dzīvē ir drusku sarežģītāk. Pārāk augsti nodokļi var sagraut ekonomiku, vismaz legālo, jo darbs kļūst neizdevīgs; pārāk zemi nodokļi var sagraut valsti, jo nav iespējams uzturēt valsts funkcijas. Tātad, ''pārāk augstu'' nodokļu vietā ieviešot ''vidējus'', var būt pozitīvs rezultāts - vairāk ieņēmumu. Uz kā rēķina? Piemēam, lielākas aktivitātes un mazākas melnās ekonomikas. Ekonomiskā aktivitāte nav fiksēts lielums.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē