Turklāt idejas par nodokļu paaugstināšanu nesaskan ar Nacionālo attīstības plānu, kas deklarē ekonomikas izrāvienu.
LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers: "Nodokļu sistēma ir jāsakārto sociālā dialoga ceļā, runājot valsts pusei, darba devējiem un arodbiedrībām, lai cilvēki masveidā neizvairītos no nodokļu maksāšanas. Nodokļu reformām ir jāiet nevis nodokļu paaugstināšanas virzienā, bet gan otrādi."
Pētījumi rāda, ka ēnu ekonomika aug, bet mainās tendences - palielinās neuzrādītā peļņa. LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns: "Ēnu ekonomika Latvijā pēc pētnieku datiem ir par 8% lielāka nekā Lietuvā un Igaunijā. Tas ir milzīgs cipars, jo aiz šiem procentiem ir miljoni eiro, kas nepieciešami izglītībai, veselības aprūpei, valsts iekšējai un ārējai drošībai, kultūrai."
LBAS uzsver, ka līdztekus ēnu ekonomikas apkarošanai otrs valstij nepieciešamais virziens ir ienākumu nevienlīdzības mazināšana sabiedrībā, jo Latvijā ir visaugstākais Džini koeficients – nevienlīdzības rādītājs Eiropas Savienībā.
LBAS rosina attīstīt koplīgumu slēgšanu uzņēmumos un iestādēs, jo ar šī ļoti svarīgā dokumenta starpniecību iespējams mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru. Pētījumi jau to apliecinājuši - tur, kur ir arodbiedrības un darba koplīgums, tur ēnu ekonomikas praktiski nav.
Ja visās struktūrās – gan privātajās, gan valsts - tiktu ieviesti darba koplīgumi, paredzot tajos arī LBAS ierosinātos nodokļu atvieglojumus darba devējam, tas palīdzētu Valsts ieņēmumu dienestam cīņā ar ēnu ekonomiku.
LBAS uzskata, ka Latvijā ir jāizskata katra iespēja paaugstināt darba samaksu darbiniekiem gan valsts, gan publiskajā sektorā, jo liela daļa darbinieku savā reālajā darba samaksā nav sasniegusi pirmskrīzes pirktspējas līmeni. Mēs runājam par veiksmes stāstu, bet strādājošo cilvēku maciņos veiksmes stāsta vēl aizvien nav, norāda LBAS līderi.