Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Rostovskis: Maksājot par augstāko izglītību pats, students uzņemsies lielāku atbildību

Tiklīdz students maksās par augstāko izglītību, viņš uzņemsies lielāku atbildību par savām studijām, portālam Diena.lv norāda biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis."Jēdziens bezmaksas izglītība ir nepareizs pats par sevi, jo sabiedrība - nodokļu maksātāji - tik un tā maksā par budžetā vietām valsts augstskolās," par maksas studijām iestājas A.

Rostovskis.A. Rostovksis uzsver, ka ir būtiski, lai studenti nenobītos no augstajām studiju maksām, tāpēc atbildīgajām amatpersonām un sabiedrībai kopumā ir jāskaidro, ka augstākā izglītība ir izdevīga gan studentam pašam, gan valstij. "Ir zināms, ka cilvēki ar augstāko izglītību ir pieprasītāki darba tirgū un viņiem ir augstāki ienākumi," norāda augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs.A. Rostovskis atbalsta izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa modeli attiecībā uz studentu kredītiem. Tāpat viņš secina, ka virziens, kurā students pats sedz savu studiju maksu, ir ļoti atbalstāms, jo atbildība par izvēlēto nozari, savu pašatdevi un studiju kvalitāti kļūst daudz lielāka - students top prasīgāks pret augstskolu un pasniedzējiem, kā arī retāk mācības tik vienkārši pamestas, tāpēc izvēles tiks izdarītas rūpīgāk.

"Ir zināma bēdīga prakse, kad studenti, mācoties budžeta grupā, pamet mācības, ja nav ar kaut ko apmierināti, līdz ar to valsts ir nodrošinājusi nevajadzīgas mācības," argumentē augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs A. Rostovskis.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai jauns skaidrās naudas "uznāciens"?(4)

Latvijas neiekļūšana bēdīgas finanšu reputācijas valstu "pelēkajā sarakstā" noteikti vērtējama pozitīvi un varam atviegloti uzelpot par to, ka, iepriekš nespējot tikt galā ar naudas atmazg...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē