Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
LIZDA streiks tiks rīkots septembrī, sākot no 2.septembra, kad šogad paredzēta Zinību diena.

Izglītības darbinieki draud ar beztermiņa streiku septembrī

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
.
.
Ir jāsaprot viens- cilvēku skaits sarūk, tajā skaitā skolēnu skaits. Skolotāji grib saņemt arvien vairāk, arvien vairāk grib visi- valsts uzņēmumu padomnieki un valžu locekļi un locekles, visa daudzskaitlīgā ierēdņu armija utt. Nodokļi tiek nemitīgi celti, bet arvien ir par maz. Augstie nodokļi samazina saimniecisko aktivitāti, kas atkal noved pie nodokļu celšanas. Šī sistēma ir sapuvusi un nav dzīvotspējīga. Es uzskatu, ka vienīgais risinājums ir došanās emigrācijā, pretējā gadījumā jūsu bērni nesaņems izglītību atbilstoši spējām, pašus nomocīs nabadzība, arvien augošie nodokļi, nodevas un naudas sodi, un tā arī nīksiet trūkumā līdz mūža galam.
Taurētājs
T
Kangara kungs neaģitē par prombraukšanu. Somi ieviesa valsts programmu par somu atgriešanu no visas pasaules. Programmas izpildes rezultāta Somijas iedzīvotāju skaits pieauga no 3 miljoniem līdz 5 miljoniem. Viņiem jāver vaļā jauni bērnu dārziņi un jaunas skolas.
 • 1
 • 4
piekrītu
p
Daudzas učenes vispār nekad dzīvē neko bez skolas nav redzējušas. No skolas sola pedagogos, no turienes skolā. Viņas nezina, ka TUR ĀRĀ eksistē pasaule ar piln u darba dienu un virsstundām, ar parasto atvaļinājumu, kuru ne vienmēr varb dabūt, kad gribas vai vajag, vai avsarā. Ja nepaveicas ar tuvāko skolu, ir izvēle: vadāt bērnu uz normālu skolu (izdevumi, laiks) vai atstāt likteņa varā skolā, kurā nevienam nerūp ne mācību kvalitāte, ne pusaudžu vardarbība, paveicas, ja starp pedagoģēm nav varmāku vai kādas vecas pļurzas ar demenci un demences izraisītu agresiju. Kad beidzot izglītības sistēmas centrā būs skolu pastāvēšanas vienīgais iemesls: mācāmais bērns??? Un viņa intereses, viņa tiesības. Kad viņu pārstās uzskatīt par traucekli ik reizi, kad viņš nespēs vielu apgūt individuāli, bet vajadzēs to tiešām mācīt?
 • 4
 • 1
a ko ta nu?
a
Skolotājus kūda ārodbiedrības līdere Vanaga. Tā kā viņa vienmēr ar visiem ir kašķējusies, varēja taču aicināt skolotājus atbalstīt izglītības sistēmas reformu. Pašlaik neviens, iespējams, pati Vanaga nezin, kāds skolās skolotāju atalgojums, jo daļai pašvaldības maksā piemaksas Ārodbiedrība nekad nav ierunājusies par pašu skolotāju zināšanām un līmeni. Valstī valda absurda situācija- skolēnu skaits samazinās, bet skolotāju - palielinās.
Cēlonis
C
Inga Vanaga nevienu kūdīt nevar. Visus lēmumus pieņēm Padome, kuras sastavā ir piredzējuši pedagogi. Nevajag jaukt cēlõņus un sekas. Iedzīvotāju skaita samazināšana ir par iemeslu skolēnu skaita samazināšanai. Par skolotāju kvalifikāciju atbild Izglītības ministrija ar savu ierēdņu armiju. Par skolotāju tiesībām un cienīgu atalgojumu atbild Arodbiedrība.
 • 1
 • 3
Neslāvs
N
Skolotāji bezatbildīgi šūpo laivu laikā kad Kariņa kungs nepaguris cīnās ar Maskavas roku. Valdība sev pielika algas lai nodrošinātu sevi no aiziešanas uz privāto sektoru un no Maskavas rokas naudas. Tāpat Kariņa kungam JĀPILDA solījumi zaļajiem ražotājiem un Suharenko kungam. Bet sekotāju bļaušana ir noziegums jo solījumu pildīšana ir populisms. Kariņa kungs prezentēja apgalvojumu ka viņam ir plāns un atliek sagaidīt ka būs nauda tad arī skolotājiem paveiksies bet tagad esiet patriotiski un pacietigi
Sekas
S
Beidz šļupstēt nezinot lietas būtību. Krīzes laikā izglītībai un zinātnei noņēma 60% finansējuma. Nedaudz samazināja ierēdņu armiju, kura atkal ir ataudzēta līdz krīzes līmenim. Somija nenoņēma finansējumu izglītībai, bet krietni samazināja ierēdniecību. Kariņš ir goda vīrs un pildīs savus solījumus, bet laivu šupo nevis arodbiedrības, bet gan pie "siles" netikušie.
 • 2
 • 1
Latvijas stukaču arodbiedrība
L
mēs ar apsveram domu streikot, ņifiga nemaksā, sociālo garantiju nekādu, izdienas pensijas nav, pensionēšanās vecums tas pats
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ja skolotāji streikotu un mītiņotu, tad daudzu miestiņu iedzīvotāji varētu apskatīt vienkop savus bagātākos ļaudis.
prokurors Vioriks
p
intelidžence
vispār
v
Jāsāk maijā pirms eksāmeniem un vēlēšanām-būs lielāks efekts
?
?
Pirms palūgs daudzus vidusskolniekus izņemt dokumentus un eksāmenus nelikt, lai nesabojā skolas vērtējumu? Vai pēc? Tā tagad daudzajās pustukšajās videnēs ir astrādāta shēma. Lai sanāk klase un skola nav jāslēdz, pievilina jauniešus, neko tā arī neiemāca, bet pirms eksāmeniem izvērš morālu teroru, lai jaunieši eksāmenus nemaz neliktu. To zina visi. Pat ministri. Un neviens neliekas ne zinis. Nevienam par to nekas nedraud. Par to, ka tādā veidā tiek apkrāta valsts, kas maksā par slodzēm, klasēm, kurām nemaz nevajadzēja būt. Un jaunieši, kuri ir zaudējuši 3 dzīves gadus, kuros varēja apgūt profesiju. Vai strādāt.
 • 9
 • 5
učene
u
ko arodbiedrība LIZDA ir darījusi , lai skolotāji uzzinātu savas darba algas pirms jaunā mācību gada sākuma? strādā līdz oktobra vidum pusotru mēnesi , un tikai tad dabū zināt , ka tev maksās par 270 eiro mazāk , jo par gatavošanos un citiem darbiem skolā nemaksās , skolai neesot naudas
Raimis
R
Matemātika vienkārša - par cik procentiem pedagogi grib algas pielikumu, tik procentus pedagogu uz 1.septembri jāatlaiž, lai algas varētu palielināt. Latvijā ir visvairāk pedagogu Eiropā un trešie lielākie izdevumi izglītībai
XC
X
Nesaprotu minimālo tak viņi nesaņem? Katram darbam ir attiecīgs atalgojums. Kad mācas par skolotāju taču zin cik saņems, zin uz ko iet ar varu neviens neliek to darbu darīt.
prieks
p
Ja godígi, tad sák jau likties, ka skolotáji un pasniedzéji vélas bút vislabák apmaksátie visá Latvijá. Já, visi grib, bet tas nedríks párvérsties par izspieshanu ká 90-jos gados - chistij reket! Medicínas darbinieki ir tie, kuri nodroshina, lai skolotáji spétu strádát. Tad, kuram vajag lieláku algu? Pats esmu strádájis par skolotáju gadiem un zinu - shis darbs "kaulus" ne tikai "nelauzh", bet rada patiesi daudz privilégiju, izdevígumu un labumu!
Bēdas
B
Interesanti, ja darbs ir tik labi atmaksāts un ar daudzām privilēģijām, kāpēc 90% pedagogi ir sievietes????
 • 1
 • 0
Jansons
J
Klausies Prieks! Skolotājs ir tas, kurš iemāca būt par ārstu. Te vietā jautājums: kas bija pirmā vista vai ola???
 • 13
 • 13

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība vēlas mazināt atklātību(6)

Nedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nedz Sabiedrība par atklātību Delna neatbalsta valdības atbalstītos grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu d...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas