Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē

4. un 5. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē. Sanāksmē tiks pārrunāti pašreiz aktuālie NATO darbakārtības jautājumi un turpmākā rīcība, informē Ārlietu ministrijā.

NATO ārlietu ministri spriedīs par panākto progresu šā gada jūlija NATO Briseles samita lēmumu īstenošanā. Tiks pārrunātas aktualitātes eiroatlantiskajā drošībā un it īpaši Krievijas radītais apdraudējums un starptautisko vienošanos neievērošana, piemēram, Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līguma (INF) pārkāpumi un Krievijas spēka pielietošana pret Ukrainas kuģiem pie Kerčas jūras šauruma.

Sanāksmes laikā notiks arī kopīgā sesija ar Ukrainas un Gruzijas ārlietu ministriem, tādējādi apliecinot alianses apņemšanos augstā līmenī uzturēt dialogu un sadarbību ar abām valstīm, lai stiprinātu šo valstu drošības un aizsardzība spējas, kā arī spēcinātu demokrātiskās institūcijas.

Ministru sanāksmē plānota viedokļu apmaiņa par pieaugošajiem izaicinājumiem alianses dienvidos, kas ietver konfliktus Tuvajos Austrumos, terorisma draudus un migrācijas jautājumus. Tiks diskutēts par NATO lomu šī reģiona drošības un stabilitātes sekmēšanā, tostarp NATO īstenotām misijām un to rezultātiem. Jāatzīmē, ka Latvija sniedz būtisku ieguldījumu NATO Resolute Support misijā Afganistānā.

Piedaloties ES augstajai pārstāvei un Eiropas Komisijas viceprezidentei Federikai Mogerīni, notiks viedokļu apmaiņa arī par aktuālo situāciju Rietumbalkānu reģionā, tostarp sarunu virzību par Maķedonijas iestāšanos NATO.  

NATO ārlietu ministru sanāksmē Latvijai ir svarīgi uzsvērt transatlantisko attiecību neatsveramo nozīmi drošības stiprināšanā gan alianses teritorijā, gan tās kaimiņu reģionos. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs plāno īpaši akcentēt nepieciešamību reaģēt uz Krievijas agresīvo rīcību un izrādīt atbalstu Ukrainai.

Top komentāri

Uldis
U
Rinkēvi'č es Tev novēlu l;ēnu mokošu NĀ....I . Tas ir mans novēlējums Tev ASV kalps .
Meždunarodnijs
M
Ja Latvijas ārlietu ministrs pa visu pilnvaru termiņa laiku neaizbrauc uz Maskavu - tad tas ir slikts ārlietu ministrs.
Uldis
U
NATO IR TIEŠI TĀDI PAŠI ASV KALPI KĀ RINKĒVIČŠ .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas