Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Būdiņa uz Mēness

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Andis
A
Kosmosā ir ļoti auksti, apmēram - 200 pēc celsija. Uz mēness dienā/ naktī ~ +/- 100 grādi. Ja nebūtu mēness, nebūtu uz zemes gadalaiku, iespējams nebūtu arī dzīvības tādā formā kā tā ir tagad. Ārpus saules sitēmas, arī man liekas, tuvākajā laikā neaizlidos, jo ļoti tālu. Tuvākā zvaigzne atrodas daudzu gaismas gadu attālumā. Gaismas gads- ly ir attālums, ko gaismsa veic 1 gadā, ja interesē gaismas ātrums var paskatīties- fantastisks lielums....:)
konspirologu īblisms
k
Ja astronauti atrodas tajā Meness pusē, kuru apspīd Saule, tad viņi neredz zvaigznes tieši tapat kā mēs tās diens laikā neredzam no Zemes.
un, ībli
u
ja zeme pakaļā, ko tad?
 • 0
 • 0
emm
e
Ja Zeme priekšā, tad viņi zvaigznes redz...
 • 0
 • 1
konspirologu īblisms
k
kāda 2016. gadā Lielbritānijā internetā veikta aptauja liecināja, ka vairāk nekā puse britu tic, ka nolaišanās uz Mēness ir viltota.--es ticu, ka Britānija neekssistē un ir viltota :D
konspirologu īblisms
k
astronauti būtu miruši, jo kosmoss ir pilns ar neliela izmēra meteorītiem, kuru ātrums ļautu pārsist kosmosa kuģi un astronautu aizsargtērpus---Cilvēki lido kosmosā jau 56 gadus. Cik astronautu ir miruši no meteorītu teircieniem?
rusdaunim
r
Miruši nav, rusdauni, bet daži ir smagi traumēti - tu, kārklu cūka, jens z, che un varbūt vēl kādu no jūsējo dauņu bandas piemirsu. Ko nu, rusdauni? Varbūt jāaizver debilkvekšķamais?
 • 1
 • 1
Pasatldauņu īblisms
P
Nu no teircieniem-toč neviens vēl nav miris.
 • 0
 • 2
konspirologu debilisms
k
Ar ''trim mirušajiem astronautiem'' acīmredzot ir domāta Apollo-1 apkalpe, kas sadega izmēģinājuma laikā uz Zemes kuģī ar tīra skābekļa atmosfēru un veselu kaudzi ātri uzliesmojošu materiālu - piemēram, iekšejo apšuvumu utete. Atliek noskaidrot, kādā sazvērestībā viņiem būtu jāpiedalās un kā par šo sazvērestību uzzināja stulbais konspirologs? Starp citu, viena miruša astronauta - Grisoma - dēls vainoja KGB.
xxx
x
go ahead one way ticket....
īblim
ī
Jau 1960. gados NASA izpildīja, bet PSRS plānoja - un būtu izpildījusi pēc amerikāņiem, ja Brežņevs nebūtu salaidis dēlī programmu - lidojumus, kur cilvēki nolaids uz Mēness UN ATGRIEZĀS UZ ZEMES DZĪVI UN VIENĀ GABALĀ BĻĀ vai tiešām skolās ir pilnīgs pē ar valods prasmi?
 • 1
 • 0
Marsa kolonizācijai
M
vēl traucē vesela kaudze neatrisinātu problēmu, piemēram, cilvēka aizsardzība pret radiāciju lidojuma laikā un ilgstoša bezsvara stāvokļa ietekme uz cilvēka organismu. Marsa KOLONIZĀCIJA - lielu apmetņu veidošana, pat ja tās sastāvētu tikai no pētniekiem - ir projekts uz gadsimtiem un steigties ar so projektu nav iespējams, jo augstāk par savu (cenzēts :D) neuzlēksi.
Manuprāt
M
Mūsu Repše, kā reiz ir tieši ne no Zemes. Tā viņam nav iesauka, bet sugas nosaukums ! Un šis Aliens ir ievazājis mutācijas sērgu mūsu valdībā. Tādēļ, Saeimas Vepri jau sen dzīvo ne tikai ne uz Zemes, bet citā dimensijā. Ļoti pat attālināti no tautas un tās problēmām.
un vēl
u
PSRS bija projekts UR-700, kas beidzās pavisam agrā stadijā līdz ar Hruščova ēru. Sabiedrisks fui Brežņevam - ja programma N-1 bija iesākta, to vajadzēja pabeigt! Arī otrā vieta ir godpilna vieta un, ja jāizvēlas starp otro vietu un neko, tad otrā vieta ir laba izvēle!
citāts
c
Ja izvilki korķi, dzer pudeli tukšu (c) Napoleons, tas, kurš franču imperators
 • 0
 • 0
turpinot tēmu
t
PSRS Mēness programma sasatāvēja no Mēness raķetes N-1 un divvietīga kosmosa kuģa Sojuz. Ja notiktu padomju Menesss ekspedīcija, to komandētu Aleksejs Ļeonovs - pirmais cilvēk, kas izgāja kosmosā. PSRS programma dažādu iemeslu dēļ nevarēja apsteigt amerikāņus, bet nekas netraucēja padomju inženieriem - ja politiskā vadība nezaudētu interesi - līdz 1970. gadu beigām savest kārtībā raķeti un nolisties uz Mēness. Tas nāktu par labu visai cilvēcei, jo arī amerikāņiem vajadzētu sūtīt astronautus uz Mēnesi, lai parādītu, ka ASV neatpaliek no PSRS.
rezumē
r
PSRS - vienīgais ASV konkurents Mēness apgūšanā - NEKAD nenolaidās līdz debilu sazvērestību teoriju atgremošanai. Turpinām diskusiju par jautājumu, kurš stulbāks - padomju cilvēki vai rietumu pseidointelektuāļi?
ņirga
ņ
Kāpēc uzreiz dzīvoklis, ībli? Sākumam varētu pamēģināt ar pastāvīgi apdzīvojamu bāzi, kurā personāls - astonomi, fiziķi utt. - mainītos, piemēram, pēc divām nedēļām. Bet iespējas, ko Mēness dod astronomiem? Bet hēlijs-3 un tā pielietojums enerģētikā?
fošizdi uz Mēness, nah
f
Autorelis sapinas pretrunās, bļaujot, ka ASV 1960. gados nekādi nevarēja nokļūt uz Mēness tāpēc ka melis Kubriks apgalvo pretējo, bet nacisti, redz, esot varējuši 1940. gados, lai gan nacistiem bija tikai vidēja darbības rādiusa raķete V2 un tā pati uz puņķiem turējās.
cenzoreli rokudzelžos, kamerā
c
Ballistiskā raķete, angļu valodā ''suborbital''. Pat ne starpkontinentālā, bet vidēja rādiusa. Ir dzirdētas versijas par divpakāpju ballistiskās raķetes A-9/A-10 projektu, kurš laikam tā arī palika projekts. Vismaz uz Ameriku neviens tāds specizstrādājums nekd nav nokritis. Līdz Mēnesim nacistiem bija tik tālu kā raksta autoram četrrāpus līdz Keiptaunai! Nē, es nenoliedzu, ka vācu inženieri MIERA LAIKĀ, AR PIETIEKAMU BUDŽETU VĒL PĒC 20 GADIEM BŪTU VARĒJUŠI... bet trešā reiha V-2 programmai, ko troļļoja pretinieka stratēģiskie bumbvedēji, tādu iespēju nebija.
 • 1
 • 3
plīvojošais karogs
p
Ak tā, autoreli, kosmosā nav atmosfēras. Nu nav. Bet valsts karogam atšķirībā no trauku lupatas - kura arī dara sabiedriski derīgu darbu, bet nepārstāv valsti - ir pienākums jebkurā vidē, ieskaitot Toričelli tukšumu, izskatīties solīdi. Tāpēc, lai karogs nekarātos kā lupata, tas tika iestiprināts statīvā, kurš, skribentiņ, ir labi redzams fotogrāfijās. Fizikas likumi arī neaizliedz karogam pēc nostiprināšanas kādu brīdi kustēties, tikai ne vēja, nesekmīgais rakstoni, bet inerces dēļ. Ja statīvs ar karogu tiek nostiprināts, tad neviens dabas likums, ībli skribent, neaizliedz karogam dažas sekundes kustēties arī pilnīgā bezvējā un pat vakuumā!
eksperiments
e
Barokamera, no kuras izsūknēts gaiss, un Mēness skafandrs eksperimentam būs par dārgu. Institūts varētu atļauties, bet ne jūs, lasītāj. Bet izmēģiniet novietot statīvu ar karogu istabā, kur aizvērti logi un nav caurvēja. Jūs taču varēsiet uz dažām sekundēm aizturēt elpu. Karogam pēc nolikšanas vietā ir kādu laiku - neesmu pārbaudījis, cik ilgi - ir jākustas. Tālāk. Arī uz Zemes var gadīties bezvējš, kad karogs neplivināsies, bet paviljonā, kur ļaunie konspiratori filmētu viltus nolaišanos, bezvējam ir jābūt noteikti - ja vien konspiratori nav paši sev ienaidnieki un nav uzlikuši paviljona ahūnās jaudas ventilatoru - bet tad karogam būtu jāplivinas kārtīgi un nepārtraukti :D
 • 0
 • 0
Bredberijam
B
Marsa kanāli bija pildīti ar alhaholu, tikai nevis ar ''moonshine'' tipa ļergu, bet kārtīgu vīnu. Tas stāts, kur cilvēks naktī brauc ar auto un satiek marsieti uz lielceļa, krājums ''Marsiešu hronikas''
 • 1
 • 0
par ātrumiem
p
drusku nesapratu. Mēness orbītai noteikti ir apogejs un perigejs, bet orbīta laikam tomēr nav izstiepta elipse kā Haleja komētai ap Sauli un laikiem vajadzētu apmēram sakrist, pat ja ne uz sekundi? Un vispār nach tāds salīdzinājums? Zemes orbīta ap Sauli ir pavisam cita opera nekā Mēness orbīta ap Zemi? neesu fiziķis, tikai pusaudža gados fantastiku lasīju.
 • 0
 • 0
piedāvāju
p
savu konspiroloģisku teoriju - Viking 1 aparāts ne uz kāda Marsa nav nosēdies, jo kur ir ar ļergu pildītie kanāli, marsieši kapara bruņās un smukās princeses, ko aprakstījuši Edgars Berouzs un citi?
 • 0
 • 0
turieties
t
saskrēja tēmu komentēt nespējīgie mīnusotāji, kirdiken diskusijai :D
 • 0
 • 0
konspirologu īblisms
k
Par putekļiem bija veca teorija, kas neapstiprinājās, ka uz Mēness virsmas esot vismaz 10 m putekļu un kā tur vispār nosēsties, lai putekļos nenoslīktu. Arturam Klarkam ir stāsts, liekas, ''Mēness putekļi'' par apkalpi, ks jāglābj no slīkšanas putekļu slānī.
 • 0
 • 0
No konspirologu murgiem
N
sevišķi patika šie - "kāpēc lidojums turp un atpakaļ aizņēma vienādu laiku, ja 1. orbitālie ātrumi Mēnesim un Zemei ir dažādi" un "kāpēc nevar redzēt putekļus uz nolaižamā aparāta, jo pie nosēšanās taču vajadzēja rasties putekļu mākoņiem"
 • 1
 • 2
sens
s
tikai kapseta noperkama uz meness ne dzivoklis vajpratigajiem cilveciniem cik gadu asv bija uz menesi aizbraukusi vai bija jautajums un pa so laiku neviens nemegina tur noklut....

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Iebāz roku, līdz satausti(3)

Pirms meklēt un iegādāties atskaņotāju, lai sāktu klausīties vinila plates, katram jāizvērtē, vai viņš ir gatavs, ka tās kļūst par viņa ģimeni un atkarību. Kāpēc? Jo tās prasa vairāk uzmanības, nek...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata